Hlavní navigace

Prostřednictvím programu Autodesk Assistance Programme pomáhá Autodesk návrhářům, architektům a inženýrům zasaženým krizí

26. 11. 2009

[Tisková zpráva] Software, školení, certifikace a další zdroje Autodesku pomáhají při rozšiřování kvalifikace a zlepšení zaměstnatelnosti

PRAHA, 26. listopadu 2009 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro strojírenství, stavebnictví a inženýrství, média a zábavu, si je vědoma dopadu dnešních ekonomických problémů a potřeby udržovat a rozvíjet kvalifikaci nezaměstnaných architektů, návrhářů a inženýrů, a proto spustila program Autodesk Assistance Programme.

Autodesk Assistance Programme bude poskytovat návrhářský software, vzdělávací materiály a zdroje, které pomohou profesionálům s nevyužitou kapacitou zdokonalit a rozvíjet jejich znalosti 3D návrhových technologií. Program nabízí bezplatné* studentské softwarové licence tak, aby se účastníci mohli seznámit s nejnovějšími verzemi těchto produktů. Program navíc poskytuje bezplatná online školení, zlevněná formální školení a certifikace.

„Ekonomický propad se dotkl téměř každého, zvlášť v určitých odvětvích,“ říká David Palas, ředitel společnosti Autodesk. „Autodesk má tradici v podporování svých zákazníků. Toto je pro ně rychlý způsob, jak si držet krok s novým vývojem, zlepšit vyhlídky na nové zaměstnání a konstruktivně využít svého času k přípravě na zlepšení stavu ekonomiky.“ Informace o programu Autodesk Assistance jsou zpřístupněny na online portálu, kde uživatelé mimo jiné najdou:

  • Bezplatné* licence na software: 13měsíční studentské licence na softwary AutoCAD, Autodesk Revit Architecture, Autodesk Inventor Professional a AutoCAD Civil 3D. K dispozici pouze jako online produkty ke stažení.
  • Bezplatná online školení: Bezplatná online školení dostupná 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.
  • Zlevněná školení v učebnách: Mnozí autorizovaní prodejci a školicí střediska Autodesku (ATC®) nabízejí školení ve svých školicích zařízeních zdarma nebo výrazně levněji. Dostupnost školení v učebnách závisí na plánech a obsazenosti školicích center.
  • Certifikaci: Autorizovaná certifikační centra Autodesku nabízejí zlevněnou přípravu na certifikaci a zkoušky.
  • Bezplatný přístup na Autodesk University Online, webový portál s více než tisícovkou nahraných seminářů.

Autodesk Assistance Programme je k dispozici do 31. března 2010 a je otevřen každému, kdo pracoval v oblasti architektury, inženýrství, návrhu nebo strojírenství, ale v současné době je nezaměstnaný. Zájemci, kteří vyhovují podmínkám programu, by se měli zaregistrovat zde.

Autodesk v současné době poskytuje koncovým uživatelům školení a online zdroje prostřednictvím Autodesk University Online (AU Online), Autodesk User Group International (AUGI), různých oborových komunit a prostřednictvím svého kanálu na YouTube.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace.

* Bezplatné produkty podléhají podmínkám licenční smlouvy s koncovým uživatelem, která je při stažení připojena k aplikaci.

Autodesk, AutoCAD, ATC, AUGI, Autodesk Inventor, Inventor, Revit a Civil 3D jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Autodesk, Inc., ve Spojených státech a některých dalších zemích. AUGI je registrovaná ochranná známka společnosti Autodesk, Inc., exkluzivně licencovaná organizaci Autodesk User Group International. Všechny ostatní obchodní značky, názvy výrobků nebo ochranné známky patří příslušným držitelům. Autodesk si vyhrazuje právo kdykoli a bez oznámení změnit svou produktovou nabídku a specifikace a nezodpovídá za případné typografické nebo grafické chyby, které se mohou v tomto dokumentu vyskytnout.

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje