Hlavní navigace

Autodesk na MSV 2010 v Brně představuje program Autodesk CleanTech

[Tisková zpráva] Autodesk zpřístupňuje pořízení návrhového softwaru společnostem podnikajícím v oblasti environmentálních technologií

Brno, 14. září 2010 – Autodesk, světový lídr ve 3D návrhovém, konstrukčním a animačním softwaru, představil na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně program Autodesk CleanTech, jenž umožňuje začínajícím společnostem řešícím environmentální výzvy přístup k nejmodernějším technologiím pro digitální prototypování. Oznámení proběhlo jako součást prezentace konceptu dlouhodobě udržitelného designu a čistých technologií, který je hlavním tématem expozice společnosti Autodesk a jejich partnerů na stánku 10 v pavilonu P.

Program je určen pro začínající firmy, které se zaměřují na oblast čistých technologií a snaží se reagovat na současné výzvy v oblasti udržitelného růstu. Tyto firmy mohou v rámci programu CleanTech získat software v hodnotě stovek tisíc korun za velmi výhodných podmínek. Program nabízí několik špičkových softwarových aplikací, přičemž od každé je možné získat až pět licencí, a to včetně aplikací AutoCAD Inventor Professional, Autodesk Showcase Professional, Autodesk Vault Professional, Autodesk Navisworks Manage, Autodesk Revit Architecture a Autodesk Alias Design.

Tyto výkonné nástroje dovolují uživatelům vyvíjet digitální prototypy, urychlit inovace a lépe odhadnout směr vývoje nových výrobků také s ohledem na dlouhodobě udržitelný rozvoj. V dnešním stále složitějším světě se ukazuje, že klíčem k udržitelnosti jsou technologie. A právě využití nejmodernějších počítačových technologií ve fázi navrhování umožní co nejefektivnější vývoj výrobků s dlouhodobou udržitelností.

„Naše společnost nabízí zákazníkům široké spektrum softwarových řešení, které po celém světě využívá na deset milionů uživatelů,“ řekl David Palas, ředitel Autodesk Česká republika. „Ti s pomocí těchto nástrojů navrhují nové výrobky, které se posléze dostanou k miliardám lidí. Tento široký dopad a z něj vyplývající odpovědnost byl hlavním důvodem, proč se Autodesk rozhodl spustit svůj program CleanTech.“

Programu již využila řada společností z celého světa. Například dánská společnost Vindby vyvinula vůbec první větrnou turbínu pro soukromé použití, kterou lze instalovat u rodinného domu a výrazně ušetřit na nákladech za energie. Hlavní výzvou, s níž se při vývoji a komerčním uvedení této turbíny potýkali, byl faktor času. Vindby se novou turbínu podařilo navrhnout velice rychle, přičemž rozhodujícím faktorem bylo především řešení Autodesk Inventor. Díky tomuto řešení byla firma schopna rychle zahájit proces schvalování a být na trhu první. Vindby používá Autodesk Inventor nejen pro projektování prototypů a simulaci, ale i pro vizualizaci, dokumentaci, analýzu a prodej svých produktů.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Pamlsková vyhláška bude platit jen na základkách

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček