Hlavní navigace

Autodesk oznamuje dostupnost AutoCAD pro Mac a AutoCAD WS pro iPad a iPhone

7. 9. 2010

[Tisková zpráva] PRAHA, 6. září 2010 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, oznámila uvedení aplikace AutoCAD for Mac. Tato verze aplikace AutoCAD, jednoho z nejpoužívanějších softwarových nástrojů pro profesionální navrhování a technické kreslení, poběží v systému Mac OS X nativně a rozšíří spektrum podporovaného hardwaru pro milióny uživatelů po celém světě. Autodesk zároveň oznámil novou mobilní aplikaci AutoCAD WS pro iPad, iPhone a iPod touch, která umožní uživatelům upravovat a sdílet návrhy z AutoCADu v terénu.

„Uvedení aplikace AutoCAD for Mac znamená návrat profesionálního návrhářského a konstrukčního softwaru na platformu Mac a důležité spojení výkonu a navrhování. Na vývoji tohoto produktu se v rámci beta programu podílelo více než 5 000 zákazníků a ti jsou z dostupnosti nativní verze AutoCADu pro Mac nadšeni,“ řekl Amar Hanspal, senior viceprezident, Platform Solutions and Emerging Business, Autodesk. „Kombinace nové verze aplikace AutoCAD a zpřístupnění AutoCADu na zařízeních iPad, iPhone a iPod touch je významným krokem společnosti Autodesk v jejím úsilí o urychlení navrhování a zpřístupnění návrhových nástrojů ještě širšímu okruhu lidí, kteří chtějí tvořit svět kolem sebe.“

„Apple je nadšen, že se Autodesk s aplikací AutoCAD vrací na platformu Mac. Podle nás je to dokonalá kombinace pro milióny profesionálních návrhářů a inženýrů,“ řekl Philip Schiller, senior viceprezident celosvětového produktového marketingu společnosti Apple. „Aplikace AutoCAD WS je odvážný nový nápad – mobilní verze špičkového návrhového softwaru pro iPhone, iPad a iPod touch představující nejinovativnější mobilní zařízení na světě.“

AutoCAD for Mac byl vyvinut pro Mac OS X
Uživatelé počítačů Mac se v intuitivním rozhraní nativní aplikace AutoCAD for Mac, které zpřístupňuje všechny výkonné vlastnosti a funkce AutoCADu, rychle zorientují. AutoCAD for Mac plně využívá systém Mac OS X včetně grafického procházení návrhových souborů Cover Flow a podpory gest Multi-Touch na noteboocích Mac nebo zařízeních Magic Mouse a Magic Trackpad pro intuitivní posouvání a zoomování pohledu. Do aplikace AutoCAD for Mac byly navíc začleněny různé funkce zaměřené na komfort uživatelů, například vizuální pojetí správy výkresů a rozvržení.

Díky podpoře nativní tvorby a úprav souborů ve formátu DWG nabízí AutoCAD for Mac snadnou spolupráci s dodavateli, zákazníky, klienty a partnery bez ohledu na platformu, kterou používají. V aplikaci AutoCAD for Mac se hladce otevřou soubory vytvořené v předchozích verzích AutoCADu. Odpadají tak časové ztráty při převádění souborů a začišťování převedených dat. Hodnotu aplikace AutoCAD for Mac dále rozšiřuje komplexní programovací rozhraní API a flexibilní možnosti přizpůsobení, jež vytvářejí podmínky pro specifické pracovní postupy, jednoduchý vývoj a adaptaci aplikací, vlastní konfigurace nastavení a uspořádání prvků na obrazovce s ohledem na individuální pracovní postupy nebo nároky projektů.

AutoCAD přichází na iPad, iPhone a iPod Touch
Autodesk zároveň oznámil mobilní aplikaci AutoCAD WS, která bude brzy zdarma* k dispozici v prodejně Apple App Store a zpřístupnění AutoCADu v systému Apple iOS. Mobilní aplikace AutoCAD WS umožní uživatelům upravovat a sdílet soubory aplikace AutoCAD na přístrojích iPad, iPhone a iPod touch, takže budou moci flexibilně spolupracovat také na cestách.

Studentům a pedagogům bude AutoCAD for Mac nabízen zdarma* v rámci programu Autodesk Education Community, odkud si nyní mohou stáhnout více než 25 softwarových produktů společnosti Autodesk jako inspiraci pro studium a přípravu studentů na úspěšnou kariéru. Autodesk si je vědom obliby platformy Mac mezi studenty a poskytuje jim AutoCAD for Mac, aby se mohli naučit pracovat se stejným softwarem, který denně používají profesionální návrháři.

Dostupnost
AutoCAD for Mac a mobilní aplikace AutoCAD WS bude v Severní Americe a Evropě k dispozici od tohoto podzimu. Podrobnosti a informace o možnostech nákupu viz www.autodesk.com/au­tocadformac.

O společnosti Autodesk
Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu