Hlavní navigace

Autodesk podporuje charitativní organizaci Člověk v tísni poskytnutím softwaru postaveném na nejmodernějších BIM technologiích

25. 8. 2009

[Tisková zpráva] Člověk v tísni využije software Autodesku pro „nejpotřebnější“ stavební projekty po celém světě

PRAHA, 24. srpna 2009 – Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, oznámil, že poskytl software organizaci Člověk v tísni, obecně prospěšné společnosti, a podpořil tak jeho aktivity po celém světě. Autodesk poskytl řešení Autodesk Revit Architecture Suite 2010, přední software pro architekty a projektanty, a AutoCAD Civil 3D, účinné BIM řešení pro inženýrské projekty. Obě řešení jsou založena na metodě informačního modelu budovy (BIM), která umožňuje vznik kvalitního a komplexního designu a zároveň efektivní spolupráci různých subjektů ve všech oblastech stavebního projektu. Člověk v tísni využije v nejbližší budoucnosti produkty Autodesku pro své stavební projekty nejen v České republice, ale též v Angole, Etiopii, Demokratické republice Kongo, na Srí Lance a v Afghánistánu.

„V rámci této spolupráce s organizací Člověk v tísni umožňuje Autodesk využívání těch nejpokročilejších softwarů na trhu při projektech v krizových zemích světa,“ říká Luděk Hrdina, marketingový manažer pro oblast stavebních řešení ve firmě Autodesk. „Vedle zvýšení produktivity například možností snadno replikovat části staveb a urychlením samotného návrhu, je jedním z přínosů platformy Revit podpora tzv. sustainable designu, neboli trvale udržitelné navrhování, což v tomto případě umožní pomocí analýzy oslunění a tepelné analýzy navrhnout budovy s co nejlepšími parametry a tudíž nižšími náklady na provoz.“

„Velmi si ceníme významné pomoci ze strany Autodesku. Jeho software nám významným způsobem umožní urychlit, zefektivnit a zkvalitnit naší stavební práci v krizových oblastech ve světě i v ČR,“ říká Tamara Nováková, provozní zástupkyně humanitární a rozvojové sekce v organizaci Člověk v tísni. „V nejbližší době budeme nejvíce využívat Autodesk Revit Architecture na projektování staveb v Angole, konkrétně pro projektování škol a agrárních center a škol v Etiopii. V demokratické republice Kongo budeme budovat zásobníky vody a samospádné rozvody s potrubím do vesnic, veřejné toalety a toalety ve školách a v nemocnicích a na Srí Lance se buduje nouzové ubytování, školka, sanitační zařízení. V Afghánistánu se pak jedná o stavbu škol, klinik, malých vodních elektráren.“

„Díky použití tohoto softwaru předpokládáme při stavbách výrazné časové úspory ve fázi od prvotního návrhu až do kompletní technické dokumentace. Ve výsledku pak dokončené stavby, jako školy, kliniky apod. můžeme odevzdat potřebným lidem mnohem dříve,” upřesňuje Nováková.

Autodesk Revit Architecture usnadňuje první koncepty a tvorbu několika variant návrhu a umožňuje je lehce převést do formy technické dokumentace respekující normy i pravidla výstavby s co nejnižšími energetickými náklady na provoz. Velkou pomocí obzvlášť při projektech kde je velký časový tlak, anebo silně limitovaný počet projektantů, je fakt, že libovolná dílčí změna v návrhu se automaticky projeví v celém projektu. Autodesk Revit Architecture nabízí základní data informačního modelu budovy (BIM) pro podporu dlouhodobě udržitelného návrhu, detekci kolizí, konstrukční plánování a výrobu. Aplikace AutoCAD Civil 3D, určena pro inženýrské stavby, využívá informačního modelu budovy (BIM) a pomáhá projektovým týmům vyhodnotit možné scénáře v počáteční fázi návrhu a rychle a profesionálně dokončit projekty v oblasti dopravy, územního rozvoje a životního prostředí.

O společnosti Člověk v tísni
Obecně prospěšná společnost Člověk v tísni vznikla jako humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě. Společnost Člověk v tísni realizuje humanitární pomoc, dlouhodobé rozvojové projekty a podporuje snahy o demokratizaci a dodržování lidských práv. Za dobu své existence dopravila stovky zásilek s přímou humanitární pomocí a realizovala rozvojové projekty v různých zemích Evropy, Asie i Afriky, konkrétními projekty podpořila disidenty, nezávislé novináře, obhájce lidských práv či představitele demokratické opozice ve více než 46 zemích světa. Další informace na www.clovekvtis­ni.cz.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebowww.autodes­k.com .

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...