Hlavní navigace

Autodesk pomáhá přenášet data automobilových návrhů z CAD systémů přímo do reklamních materiálů

27. 7. 2009

[Tisková zpráva] Fotorealistické virtuální modely více než 240 vozidel skupiny BMW vytvořeny pro použití v široké škále marketingových materiálů

PRAHA, 27. července 2009 – Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, oznámil, že společnost BMW Group využívá Autodesk Consulting, divizi poradenských služeb společnosti Autodesk, k automatizaci transformace návrhových dat pro účely tvorby marketingových materiálů a vytvoření fotorealistických, animovaných modelů svých vozů značek BMW, MINI a Rolls-Royce. Autodesk ve spolupráci se společností Mackevision převede návrhová data vozidel na soubory aplikací Autodesk Maya a Autodesk Showcase, které lze použít pro animaci a rendering. Tyto fotorealistické virtuální modely budou sloužit k tvorbě marketingových materiálů před vlastním zahájením výroby aut – včetně televizních reklam, firemních prospektů a webu.

„Využití návrhových dat v marketingu revolučně mění postupy automobilek při tvorbě reklam pro tisk, web a televizi,“ řekl Karim Salabi, viceprezident Visual Communication Group společnosti Autodesk. „Využití počítačového softwaru ke generování reklamních vizualizací umožňuje agenturám pracujícím pro automobilky propagovat nové vozy bez drahých fyzických prototypů. Tento přístup otevírá nový kreativní potenciál. Umožňuje totiž reklamním tvůrcům vytvářet atraktivní výtvarné ztvárnění, jehož výroba tradičními metodami s použitím kamer by byla jinak složitá a velmi drahá.“

Autodesk společně s firmou Mackevision vytvoří v příštích třech letech více než 240 virtuálních modelů vozidel skupiny BMW. Autodesk Consulting poskytne organizaci BMW služby Autodesk Creative Bridge pro vypracování vizuálního pracovního toku. Ten bude využívat 3D návrhová data BMW ke snížení produkčních nákladů a zvýšení kreativní flexibility. Společnost Mackevision, která se na počítačově podporované vizualizace návrhů aut specializuje, zpracuje pod vedením poradenského týmu Autodesku obrovský fond návrhových dat.

Aplikace Showcase, která je součástí řešení Autodesku pro vytváření digitálních prototypů, vytváří z 3D CAD dat přesné, realistické a přesvědčivé obrazové materiály. Ty jasně vystihují formu a vytvářejí kontext pro komunikaci charakteru značky. Autodesk Maya je výkonné, integrované řešení 3D modelování, animace a renderingu, které výrobcům spotřebního zboží a automobilů umožňuje začlenit CAD data do poutavých produktových materiálů. Maya je přirozeným rozšířením rodiny produktů Autodesk Alias a Autodesk Showcase pro tvorbu vyspělých renderingů a animovaných vizualizací digitálních prototypů.

O společnosti Mackevision
Mackevision je prémiový partner kreativního systému pro obrazovou komunikaci. Jako specialista na 3D vizualizace, animace, postprodukci a vizuální efekty tato společnost navrhuje a produkuje vysoce kvalitní obrazové a filmové materiály. Mackevision rovněž vyvíjí nezávislá obrazová produkční řešení pro mezinárodní agentury, filmové produkce a průmyslové klienty v automobilovém průmyslu, v oblasti architektury, ve farmaceutickém průmyslu a v odvětví spotřebního zboží. Od přípravy dat přes kreativní návrh až po implementaci projektů a produkci zajišťuje Mackevision všechny počítačově podporované procesy pro 3D vizualizaci a filmovou produkci.

Vývojové oddělení společnosti Mackevision uvedlo produktovou řadu F_BOX. Ta umožňuje průmyslovým zákazníkům, fotografům a agenturám snadno a ekonomicky vytvářet vysoce kvalitní 3D vizualizace pro marketingové a informační materiály na základě upravených produktových dat.

Společnost Mackevision Medien Design GmbH byla založena v roce 1994. Má ústředí ve Stuttgartu a pobočky v Mnichově a Detroitu. Další informace o společnosti Mackevision najdete na www.mackevisi­on.com.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebowww.autodes­k.com .

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně