Hlavní navigace

Autodesk pomáhá přenášet data automobilových návrhů z CAD systémů přímo do reklamních materiálů

[Tisková zpráva] Fotorealistické virtuální modely více než 240 vozidel skupiny BMW vytvořeny pro použití v široké škále marketingových materiálů

PRAHA, 27. července 2009 – Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, oznámil, že společnost BMW Group využívá Autodesk Consulting, divizi poradenských služeb společnosti Autodesk, k automatizaci transformace návrhových dat pro účely tvorby marketingových materiálů a vytvoření fotorealistických, animovaných modelů svých vozů značek BMW, MINI a Rolls-Royce. Autodesk ve spolupráci se společností Mackevision převede návrhová data vozidel na soubory aplikací Autodesk Maya a Autodesk Showcase, které lze použít pro animaci a rendering. Tyto fotorealistické virtuální modely budou sloužit k tvorbě marketingových materiálů před vlastním zahájením výroby aut – včetně televizních reklam, firemních prospektů a webu.

„Využití návrhových dat v marketingu revolučně mění postupy automobilek při tvorbě reklam pro tisk, web a televizi,“ řekl Karim Salabi, viceprezident Visual Communication Group společnosti Autodesk. „Využití počítačového softwaru ke generování reklamních vizualizací umožňuje agenturám pracujícím pro automobilky propagovat nové vozy bez drahých fyzických prototypů. Tento přístup otevírá nový kreativní potenciál. Umožňuje totiž reklamním tvůrcům vytvářet atraktivní výtvarné ztvárnění, jehož výroba tradičními metodami s použitím kamer by byla jinak složitá a velmi drahá.“

Autodesk společně s firmou Mackevision vytvoří v příštích třech letech více než 240 virtuálních modelů vozidel skupiny BMW. Autodesk Consulting poskytne organizaci BMW služby Autodesk Creative Bridge pro vypracování vizuálního pracovního toku. Ten bude využívat 3D návrhová data BMW ke snížení produkčních nákladů a zvýšení kreativní flexibility. Společnost Mackevision, která se na počítačově podporované vizualizace návrhů aut specializuje, zpracuje pod vedením poradenského týmu Autodesku obrovský fond návrhových dat.

Aplikace Showcase, která je součástí řešení Autodesku pro vytváření digitálních prototypů, vytváří z 3D CAD dat přesné, realistické a přesvědčivé obrazové materiály. Ty jasně vystihují formu a vytvářejí kontext pro komunikaci charakteru značky. Autodesk Maya je výkonné, integrované řešení 3D modelování, animace a renderingu, které výrobcům spotřebního zboží a automobilů umožňuje začlenit CAD data do poutavých produktových materiálů. Maya je přirozeným rozšířením rodiny produktů Autodesk Alias a Autodesk Showcase pro tvorbu vyspělých renderingů a animovaných vizualizací digitálních prototypů.

O společnosti Mackevision
Mackevision je prémiový partner kreativního systému pro obrazovou komunikaci. Jako specialista na 3D vizualizace, animace, postprodukci a vizuální efekty tato společnost navrhuje a produkuje vysoce kvalitní obrazové a filmové materiály. Mackevision rovněž vyvíjí nezávislá obrazová produkční řešení pro mezinárodní agentury, filmové produkce a průmyslové klienty v automobilovém průmyslu, v oblasti architektury, ve farmaceutickém průmyslu a v odvětví spotřebního zboží. Od přípravy dat přes kreativní návrh až po implementaci projektů a produkci zajišťuje Mackevision všechny počítačově podporované procesy pro 3D vizualizaci a filmovou produkci.

Vývojové oddělení společnosti Mackevision uvedlo produktovou řadu F_BOX. Ta umožňuje průmyslovým zákazníkům, fotografům a agenturám snadno a ekonomicky vytvářet vysoce kvalitní 3D vizualizace pro marketingové a informační materiály na základě upravených produktových dat.

Společnost Mackevision Medien Design GmbH byla založena v roce 1994. Má ústředí ve Stuttgartu a pobočky v Mnichově a Detroitu. Další informace o společnosti Mackevision najdete na www.mackevisi­on.com.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebowww.autodes­k.com .

Vitalia.cz: Máslo? Margarín? A co takhle sádlo?

Máslo? Margarín? A co takhle sádlo?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Nahradí sluch, ale zvuk je zcela jiný

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák