Hlavní navigace

Autodesk prezentuje svá řešení na Paris Air Show

16. 6. 2009

[Tisková zpráva] Lídr na poli návrhového a inženýrského softwaru demonstruje generaci 2010 řešení pro letecký průmysl

PRAHA, 16. června 2009 – Autodesk, světový lídr v oblasti návrhového softwaru, prezentuje svou produktovou řadu 2010 pro letecký průmysl na letošním aerosalonu Paris Air Show. Výstava se koná v těchto dnech od 15. do 21. června na letišti Le Bourget. Autodesk vystavuje na svém stánku č. 14 v hale 2, řada E.

Autodesk premiérou na této odborné výstavě signalizuje záměr prosadit svůj software pro vytváření digitálních prototypů v leteckém a vojenském průmyslu, jehož velikost se globálně pohybuje okolo 675 miliard dolarů. Autodesk je již déle než 25 let osvědčeným poskytovatelem inženýrských aplikací pro dodavatele leteckého průmyslu. Aplikace Autodesk Inventor 2010 a celé řešení Autodesku pro vytváření digitálních prototypů nabízejí dodavatelům skvělou příležitost realizovat kreativnější, nápaditější práci a přitom šetřit čas a prostředky v procesu od návrhu k výrobě.

„Autodesk má jedinečné předpoklady pro plnění potřeb dodavatelů leteckého průmyslu. Jeho produkty umožňují globálním týmům návrhářů a konstruktérů navrhovat, vizualizovat a simulovat jejich produkty a procesy,“ řekl Andrew Anagnost, viceprezident Manufacturing Industry Group společnosti Autodesk. „Naše přítomnost na Paris Air Show přirozeně navazuje na naše odhodlání pomáhat globálním výrobcům všech velikostí uvádět jejich produkty na trh rychleji a s nižšími náklady."

Autodesk na Paris Air Show demonstruje svá nová softwarová řešení pro tři klíčové procesy v leteckém průmyslu:

  • Návrh interiérů: Aplikace Autodesk Alias Design a Autodesk Alias Surface představují špičku pro koncepční návrh a modelování, vizualizaci a surfacing interiérů letadel. Dodavatelé mohou s jejich pomocí dosáhnout té správné rovnováhy mezi funkčními požadavky a návrhem vizuálně atraktivních interiérů letadel, jež je odliší od konkurence.
  • Konstruování a výroba: Aplikace Inventor umožňuje inženýrům napříč různými týmy simulovat a zkoušet různé materiály, varianty návrhu a výrobní procesy v rámci jediného digitálního modelu, což omezuje množství finančně a časově nákladných fyzických prototypů. Produktová řada Autodesk Navisworks zpřístupňuje digitální prototypy v dílenském prostředí a umožňuje inženýrům přijímat kvalifikovaná rozhodnutí o výrobních zařízeních, vybavení a nástrojích, které pomohou omezit chyby a zkrátí dobu potřebnou k zavedení výroby.
  • Opravy a údržba: Aplikace Inventor obsahuje 3D geometrii produktů z nejrůznějších zdrojů pro vývoj nástrojů a zařízení používaných při údržbě letadel. Těsná součinnost mezi aplikacemi Inventor, AutoCAD Mechanical a AutoCAD rovněž nabízí efektivní způsob, jak vytvářet a aktualizovat dokumentaci k těmto nástrojům a zařízením.

Řešení Autodesku pro vytváření digitálních prototypů umožňuje používat jediný digitální model napříč celou produktovou řadou Autodesku a rovněž zajišťuje kompatibilitu se staršími aplikacemi, které již dodavatelé a jejich zákazníci používají.

Pro více informací viz tisková zpráva Autodesk oznámil dosažení více než tisíc zákazníků v leteckém průmyslu.

Autodesk v leteckém průmyslu
Řešení společnosti Autodesk pro vytváření digitálních prototypů pomáhá výrobcům letadel a jejich dodavatelům vytvářet jediný digitální model aplikace Inventor spojením návrhových dat ze všech fází procesu vývoje produktu. Tento jediný digitální model simuluje celý výrobek a dává inženýrům možnost lépe navrhovat, vizualizovat a simulovat produkt s menším spoléháním na drahé fyzické prototypy. Pomáhá tak rychleji uvádět produkty na trh a posiluje konkurenční výhodu.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.cz nebowww.autodes­k.com .

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu