Hlavní navigace

Autodesk uvádí verzi 2010 softwarového portfolia pro tvorbu informačního modelu budovy (BIM)

1. 4. 2009

[Tisková zpráva] Nové nástroje pro koncepční navrhování a konzistentní uživatelské rozhraní jsou hlavními inovacemi klíčových produktů pro oblast AEC

BRNO/PRAHA, 31. března 2009 – Společnost Autodesk, lídr v oblasti návrhového softwaru, dnes oznámila nové verze softwarových produktů pro odvětví architektury a stavebnictví (AEC), které dále zvyšují atraktivitu řešení pro tvorbu informačního modelu budovy (BIM). Inovované softwarové portfolio Autodesku pro BIM zahrnuje řešení Autodesk Revit Architecture 2010, Autodesk Revit Structure 2010, Autodesk Revit MEP 2010, AutoCAD Civil 3D 2010 a Autodesk Navisworks 2010.

„V současném ekonomickém klimatu firmy potřebují spolupracující a flexibilní technologické nástroje pro tvorbu informačního modelu budovy, jež pomáhají realizovat projekty rychleji a efektivněji,“ řekl Jay Bhatt, senior viceprezident společnosti Autodesk pro řešení v oblasti architektury a stavebnictví. „Verze 2010 našeho softwaru využívají výhod metody BIM k dalšímu posílení propojení mezi architektonickými a stavitelskými týmy. Tyto výkonné nástroje pomohou našim zákazníkům účinněji a rychleji najít odpověď na mnoho otázek typu „Co když…“, které si kladou, když přemýšlejí o možnostech svého návrhu.”

Softwarové portfolio Autodesku pro tvorbu informačního modelu budovy pomáhá architektům, projektantům, investorům a dalším profesím v celém životním cyklu stavebního projektu ke snazší realizaci nápadů, efektivnějšímu využití digitálních návrhových dat a lepší komunikaci v rámci projektových týmů. Pomocí řešení postavených na metodě BIM mohou firmy přesněji provádět simulace a analýzy, tvořit varianty a vytvářet jejich vizualizace. Díky tomu sníží náklady při realizaci stavby, zmírní její dopad na životní prostředí a přitom ušetří drahocenný čas.

Platforma Autodesk Revit 2010
Platforma Autodesk Revit, postavená na jednotném uživatelském rozhraní, nabízí kompletní soubor produktů pro projektantské profese ve stavebnictví. Inovovaná platforma Autodesk Revit rovněž dovoluje vyšší úroveň spolupráce v oblasti analýz z pohledu vlivů na životní prostředí. Jednotlivé produkty v rámci platformy obsahují tyto hlavní novinky:

 • Autodesk Revit Architecture 2010 (BIM pro architekty a designéry) umožňuje zákazníkům přesněji zachytit prvotní koncepční návrhy prostřednictvím:
  • Intuitivního pracovního prostředí pro koncepční návrh s cílem snáze vytvářet komplexní geometrické tvary.
  • Nového uživatelského rozhraní, které pracuje přesně tím způsobem, jakým architekt či projektant myslí, přičemž nabízí rychlejší a přehlednější designové workflow.
  • Inovovanou kompatibilitu s programy jako AutoCAD Civil 3D 2010, Autodesk 3ds Max Design 2010 a Autodesk Inventor 2010.
 • Autodesk Revit Structure 2010 (BIM pro projektanty statiky a dynamiky staveb) integruje multi-materiálový a nezávisle upravovatelný analytický model s cílem vytvořit efektivnější a přesnější dokumentaci, analýzy a návrhy. Uživatelé využijí hlavně:
  • Vylepšené možnosti koncepčního návrhu, modelování a analýzy pro zpracování komplexnějších architektonic­kých forem.
  • Inovované uživatelské rozhraní s novou, nastavitelnou nástrojovou lištou.
  • Lepší výkonnost a kompatibilitu, včetně nativní 64bitové podpory.
 • Autodesk Revit MEP 2010 (BIM pro projektanty TZB) poskytuje zákazníkům nástroje pro návrhy systémů TZB a analýzu provozu budov, které pomáhají projektantům činit kvalifikovanější rozhodnutí. Verze 2010 poskytuje nové funkcionality včetně:
  • Výpočtu tepelného a chladícího výkonu, což umožňuje projektantům TZB určit energetickou náročnost budovy.
  • Vylepšeného gbXML exportu s možností vyzkoušet analytický model projektu ještě před exportem do gbXML souboru.
  • Lepší výkonnosti aplikace patrné zejména při manipulaci s velkými projektovými soubory.

AutoCAD Civil 3D 2010
AutoCAD Civil 3D 2010, výkonné BIM řešení pro návrháře inženýrských staveb, pomáhá projektovým týmům digitálně vyhodnotit dopravní, územní a ekologické projekty ještě před jejich zahájením. Nové funkcionality ve verzi AutoCAD Civil 3D 2010 zahrnují:

 • Nové aplikační menu, uživatelské rozhraní a rychle přístupná nástrojová lišta, které poskytují uživatelsky komfortní pracovní prostředí zvyšující produktivitu.
 • Lepší návrhové a analytické funkcionality umožňující uživatelům automatizovat rutinní kroky, přitom analyzovat souvislosti v rámci projektu a tím optimalizovat výkonnost.
 • BIM workflow je nyní jednodušší. Díky široké podpoře souborových formátů a standardů interoperability, zefektivňuje a zrychluje spolupráci v rámci širokého návrhářského týmu.

Autodesk Navisworks 2010
Software Autodesk Navisworks 2010 (zahrnuje Autodesk Navisworks Review 2010, Autodesk Navisworks Simulate 2010, Autodesk Navisworks Manage 2010 a Autodesk Navisworks Freedom 2010) umožňuje projektantům a stavitelům sjednotit projektové části do jednoho synchronizovaného BIM modelu. Díky tomu, že umožňuje členům týmu spolehlivěji sdílet, kombinovat, revidovat a zdokonalovat detailní 3D model jakékoliv velikosti a formátu, jsou aplikace Autodesk Navisworks důležitou součástí BIM workflow. Novinky produktového portfolia Autodesk Navisworks zahrnují:

 • Vylepšení uživatelského prostředí zvyšující produktivitu.
 • Rozšíření nástrojů pro měření a řezy, které umožňují urychlit proces revizí.
 • Vyšší úroveň kompatibility pro lepší spolupráci.

Autodesk 3ds Max Design 2010
Autodesk 3ds Max Design umožňuje architektům, designérům a specialistům na vizualizace zkoumat, vyhodnocovat a komunikovat kreativní nápady—od prvotního konceptu až k finální prezentaci ve filmové kvalitě. 3ds Max Design nabízí digitální kontinuitu s produktovými řadami AutoCAD, Autodesk Revit a Autodesk Inventor umožňující využít již jednou použitá návrhová data k vizualizaci. Nové prvky v Autodesk 3ds Max Design 2010 zahrnují:

 • Více než 100 nových modelovacích nástrojů usnadňuje designérům samotnou tvorbu návrhu a následně umožňuje zdokonalovat vzhled návrhu prostřednictvím nového zobrazení ve fotorealistické kvalitě.
 • Interaktivní světelnou analýzu, která pomáhá uživatelům iterovat rychleji, vyhodnocovat ekologické aspekty řešení a vyhnout se nákladným chybám v raném stadiu návrhového procesu.
 • Bohatou knihovnu efektů a renderovací inovace v oblasti obrazové stability pro přesvědčivou komunikaci vize.

O společnosti Autodesk
Autodesk je světový lídr v oblasti 2D a 3D návrhového softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 vyvinul Autodesk nejširší portfolio špičkových řešení digitálního prototypování, která pomáhají zákazníkům prakticky zkoušet nápady ještě před jejich realizací. Společnosti žebříčku Fortune 1000 využívají nástroje Autodesku k vizualizaci, simulaci a analýze reálného fungování svých návrhů už v počátečních stádiích vývoje, což jim pomáhá šetřit čas a peníze, zvyšovat kvalitu a podporovat inovace. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webových stránkách www.autodesk.com nebo www.autodesk.cz.

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo