Hlavní navigace

Avaya představuje virtualizované řešení unifikovaných komunikací

15. 10. 2009

[Tisková zpráva] Nové řešení Avaya Aura™ pro firmy až s 2400 zaměstnanci je jedním z prvních, které používá virtualizační technologii pro zjednodušení komunikace v reálném čase, s menšími nároky na hardware a spotřebu energie.

Basking Ridge, N.J., 15.října 2009 –Avaya dnes představila řešení Avaya Aura™ pro středně velké podniky, jednoserverové řešení unified communications pro firmy jen se 100 zaměstnanci, které je modulárně rozšiřitelné až do 2400 uživatelů a 250 míst. Nové řešení zjednodušuje síťové prostředí, šetří peníze a zpřístupňuje pokročilé funkce unified communications a kontaktního centra. Díky tomu se unified communications pro podniky stávají jednoduše dostupnými.

Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky je jedním z prvních na trhu, které pro komunikace v reálném čase používá virtualizační technologii založenou na standardech. Virtualizace, tj. použití softwaru umožňují běh více aplikací ve stejném čase na jediném hardwaru, bude do budoucna pro Avaya de facto metodou pro rozšiřování aplikací.

Unikátní virtualizační technologie nazvaná Avaya Aura System Platform pracuje v reálném čase a umožňuje, aby nemodifikované verze řešení Avaya Communication Manager, Voice Messaging, SIP Enablement Services, Application Enablement Services, Utility Services a Media Services běžely na jediném serveru. Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky používá System Platform na standardních komerčních serverech s certifikací Avaya a nabízí bezpečnost, škálovatelnost a pružnost, které podniky potřebují.

Mezi přínosy řešení Avaya Aura pro středně velké podniky patří: 

  • Úspora až 75 procent v hardwaru, energii, chlazení a požadavcích na údržbu vede k nižším celkovým nákladům na vlastnictví a šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí.
  • Zjednodušená instalace i průběžná správa pomocí integrovaných administrátorských služeb, výkonných průvodců a samoobslužné administrace. Celé řešení lze vzdáleně nasadit během 1–2 hodin.
  • Vysoká pružnost s vestavěným vzdáleným sledováním, bez kritického místa a s volitelným záložním serverem.

„Když jsme v květnu uváděli platformu Avaya Aura, představovala přelomové řešení pro velké podniky, které požadovaly, aby jejich unified communications a kontaktní centra běžela efektivněji,“ říká Alan Baratz, prezident divize Global Communications Systems a senior viceprezident společnosti Avaya. „Uvedením řešení Avaya Aura pro středně velké podniky poskytujeme stejnou funkčnost s vysokým výkonem pro ještě více firem.“

Zákazníci mohou rovněž jednoduše připojit Avaya Contact Center Express (CCE), vícekanálové řešení kontaktního centra pro středně velké podniky. Řešení Contact Center Express nabízí funkce, jako jsou zobrazení unifikované pracovní plochy, pokročilé multimediální nástroje a integraci do předních softwarů pro CRM včetně Microsoft Dynamics™ CRM. Společné administrační nástroje CCE budou také brzy rozšířeny o možnost využívat funkce a data, spojená s kontaktním centrem Avaya Aura Communication Manager z aplikace CCE. Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky přichází ve verzích Standard a Enterprise. Verze Enterprise obsahuje balíček pro koncové spotřebitele Avaya Unified Communications All Inclusive; společnosti s verzí Standard si tento balíček mohou dokoupit za 60 USD na uživatele. Avaya Unified Communications All Inclusive je samostatná licence, která poskytuje snadný přístup do firemních komunikací z jednoduchého a konzistentního rozhraní, ať už je zaměstnanec na cestách, doma, v hotelu nebo na pracovišti.

Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky bude po celém světě dostupné v listopadu.

Zákazníci spatřují v řešení Avaya Aura pro středně velké podniky velký přínos Společnost Beaumont Business Centres se sídlem v Londýně, zajišťuje kanceláře včetně služeb pro firmy, které potřebují dobré a profesionální místo pro podnikání na krátkou i delší dobu. Jejich centra slouží pro firmy všech velikostí, od velkých zavedených firem až po začínající jednotlivce. Jejich nájemníci patřící do finančních, právních a mediálních kruhů požadují nejvyšší standard komunikačních technologií v konfiguracích, které jim nejvíce vyhovují. Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky doporučila a dodala společnost Centrix, akreditovaný distribuční partner Avaya.

„Řešení Avaya Aura pro středně velké podniky zajistilo, že naši nájemníci mají maximální spolehlivost a modularitu, kterou požadují pro úspěšný chod svého podnikání, bez nutnosti náročné administrace a údržby,“ říká Christine Walcher, manažer střediska, Beaumont Business Centres. „Společnosti, které využívají administrativní centra, mají tendenci více využívat technologie, takže integrace desktopových a IP funkcí zvyšuje hodnotu a díky nim jsou naše centra ještě přitažlivější pro potenciální nájemníky. Pokročilé funkce zasílání zpráv a funkce „follow me“ umožňují těmto firmám, aby zůstaly na vrcholu a rychle rostly. Navíc s virtualizační technologií Avaya Aura System Platform nemusíme provozovat celou serverovou farmu, abychom splnili různé potřeby našich nájemníků, ale můžeme efektivně upravovat komunikační služby podle konkrétních potřeb každé firmy. Avaya Aura nám pomáhá udržet naši pověst solidního partnera pro administrativní centra ve Velké Británii.“

Společnost US Helicopter, pobočka Bell Helicopter, a Textron Company, má přibližně 300 zaměstnanců, kteří provádějí údržbu a modifikace v areálu s osmi budovami. S dvěma pracovníky IT a zákazníky, mezi něž patří mnoho civilních a vojenských agentur, patří mezi klíčové požadavky jednoduchost, bezpečnost a spolehlivost. Ve spolupráci se společností Pruitt Communications, distribučním partnerem Avaya, nainstalovala US Helicopter řešení Avaya Aura pro středně velké podniky s virtualizační technologií Avaya Aura System Platform.

„Nainstalovali a spustili jsme řešení Avaya Aura pro středně velké podniky s aplikacemi pro telefonování, zasílání zpráv a dalšími během několika hodin na jediném serveru, což je asi desetina času, kterou by to trvalo u obvyklých implementací,“ říká Bill Hull, IT supervisor, US Helicopter. „Řešení se tak jednoduše používá a administruje, že nebudeme muset přijímat dalšího zaměstnance IT pro podporu nových objektů, které stavíme na druhé straně města. Uživatelé milují zasílání zpráv a telefony a navíc, když se přesouvají do jiné budovy, aby pracovali na jiném projektu, tak si prostě vezmou telefon a zapojí ho.“

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

DigiZone.cz: Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Závěrečné shrnutí Radiokomunikace 2016

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť