Hlavní navigace

AVG Technologies uvolňuje bezplatnou verzi antivirového softwaru AVG Anti-Virus Free Edition v českém jazyce

12. 5. 2009

[Tisková zpráva] AVG Anti-Virus Free Edition v češtině slouží pro základní ochranu počítače v domácnostech před viry i spyware a umožňuje uživatelům rovněž bezpečnou práci s internetem

Amsterdam, 12. května 2009 – Společnost AVG Technologies dnes uvolnila bezplatnou verzi svého antivirového systému AVG Anti-Virus Free Edition v českém jazyce. Produkt slouží k základní ochraně počítače před viry i spywarem a umožňuje bezpečné prohlížení webových stránek i práci s internetem. Volná edice AVG je určena výhradně pro domácí nekomerční použití na jednom počítači, je kompatibilní s operačními systémy Windows Vista i Windows XP, ale firma pro ni na rozdíl od svých placených produktů nezajišťuje nepřetržitou technickou podporu. AVG Anti-Virus Free Edition je k dispozici uživatelům po celém světě nyní již v jedenácti jazycích.

„Jsme přesvědčeni, že vzhledem ke stále se rozšiřujícímu používání internetu v České republice a současně ke zvyšování objemu internetových hrozeb by lidé měli mít možnost chránit se alespoň základním způsobem právě s naší bezplatnou verzí produktu,“ řekl technický ředitel společnosti Karel Obluk. „V minulosti jsme přijali strategické rozhodnutí, že volnou edici AVG již nebudeme nabízet pouze v angličtině. Českého trhu si přitom vážíme, pochází odtud řada našich kolegů a považujeme jej za domácí a nám blízký. Jako česká firma jsme původem z Brna, kde je také naše vývojová centrála. Uvolnění české free verze v tuzemsku je tudíž logickým krokem,“ doplnil.

Kvůli stále intenzivnějším webovým útokům, kde je každodenně infikováno kolem dvou milionů stránek, se společnost AVG Technologies rozhodla zařadit do bezplatné verze i funkci AVG Active Surf-Shield. Ta zabraňuje infikování počítače při nechtěném stahování nebezpečných souborů či skriptů a současně zajišťuje, že navštívené stránky nabízejí ve chvíli jejich otevření bezpečný obsah. Doplní tak ve free verzi již dříve obsaženou funkci AVG Search-Shield, která bezpečně vyhodnocuje v reálném čase všechny výsledky hledání na internetu a míru rizika nákazy signalizuje ikonou vedle jednotlivých odkazů. Pracuje přitom například s internetovými vyhledávači Google, Yahoo!, MSN nebo Baid. Obě funkce jsou součástí unikátní technologie LinkScanner, která chrání uživatele před skrytými i krátkodobými hrozbami na internetu.

AVG Technologies nabízí na českém trhu své produkty za velmi nízké ceny, ať už prostřednictvím OEM spoluprací s výrobci hardwaru a softwaru nebo s pomocí sítě prodejců a distributorů. V době celosvětové ekonomické krize však chce vyjít vstříc tuzemským uživatelům a nabídnout jim základní ochranu počítače zdarma. Další vrstvy ochrany, například před rootkity, nevyžádanou poštou nebo neautorizovanými přístupy do počítače však již zajišťují komerční verze systému AVG. Pokusům o krádeže identity, čísel kreditních karet a dalších citlivých dat pak brání AVG Identity Protection.

Software AVG patří podle renomovaného zpravodajského serveru CNet mezi dvacítku nejčastěji stahovaných programů všech dob. Na prestižním serveru Downoload.com pokořila volná verze AVG již několikrát hranici jednoho milionu stažení za týden.

Dostupnost a systémové požadavky
AVG Anti-Virus Free Edition v českém jazyce je nenáročné a snadno použitelné řešení, které nezpomaluje počítač a chrání ihned po instalaci. Pro domácí počítače a nekomerční využití je tento software ke stažení zdarma na adrese http://free.av­g.cz/downloaden-avg-anti-virus-free-edition. Doporučené systémové prostředky jsou procesor Intel Pentium, 300 MHz, pro instalaci 30 MB volného místa na disku a 256 MB paměti RAM.

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám