Hlavní navigace

AVG LinkScanner – o krok napřed v ochraně počítačů Apple

14. 6. 2010

[Tisková zpráva] Volně dostupná aplikace ochrání uživatele počítačů Apple před stále sofistikovanějšími internetovými hrozbami hrozbami na internetu

Amsterdam – 14. června 2010 – Společnost AVG Technologies, výrobce světově nejpopulárnějšího, volně dostupného antivirového programu pro nekomerční účely, dnes představila aplikaci AVG LinkScanner® určenou pro operační systémy Mac OS X Leopard a Snow Leopard podporující internetové prohlížeče Safari 3.x, Safari 4.x, Safari 5.x a Mozilla Firefox 3.x a jejich vyšší verze.

Nyní se díky aplikaci LinkScanner budou moci i uživatelé počítačů Apple cítit bezpečně při práci na internetu, ať už budou vyhledávat informace, psát emaily, nakupovat, používat sociální sítě nebo jen tak surfovat. LinkScanner se postará o to, aby uživatel vstoupil jen na bezpečné stránky. Výzkumy společnost AVG prokázaly, že 99 procent současných hrozeb přichází přes webové stránky. Tyto hrozby se mohou vyskytovat na známých a renomovaných stránkách či na aplikacích oblíbených sociálních sítí. Takovéto hrozby nemohou být uživatelem rozpoznány. S rostoucí oblibou sociálních sítí jako jsou Facebook, Twitter a další se kybernetičtí zločinci zaměřují na ně, jako na hlavní nástroj k šíření malware.

Stejně tak jako mimořádně oblíbený volně dostupný LikScanner pro Windows, který má více než 95 milionů uživatelů, i LinkScanner pro počítače Mac umožňuje uživatelům surfovat, vyhledávat, posílat emaily, nakupovat online a využívat sociální sítě s vědomím, že stránky, na které vstupují, jsou bezpečné s ohledem na vkládání jejich osobních informací. LinkScanner se průběžně aktualizuje dle dat nasbíraných výzkumným týmem AVG a uživatelskou komunitou AVG. Aplikace LinkScanner prověří v reálném čase každou webovou stránku, na kterou chce uživatel počítačů Apple vstoupit a v případě, že detekuje hrozbu, ho varuje před jejím otevřením.

„Uživatelé počítačů Apple byli v minulosti méně zranitelní vůči virovým útokům, ale to se nyní rychle mění, neboť hrozby přicházejí z webových stránek, vyhledávají slabá místa v prohlížečích a aplikacích, v nichž následně umísťují malware, před kterým nejsou žádné operační systémy imunní,“ řekl J. R. Smith, CEO AVG Technologies. „Verze programu Linkscanner určená pro počítače Apple je prvním krokem, jak zajistit zákazníkům bezpečné užívání internetu a ochránit je před ztrátou peněz, identity a nenahraditelných digitálních vzpomínek. U tohoto produktu byla navíc ochrana uživatele vylepšena před podvodnými stránkami a aplikacemi, phishigem a zadáváním osobních informací do infikovaných online her, kvízů, průzkumů či podobných aplikací na sociálních sítích. Chceme vám pomoci udržet vaše osobní informace v soukromí. V AVG věříme, že bezpečnostní programy jakým je LinkScanner, jsou pro uživatele nutností, a proto jsme přesvědčeni o tom, že by měly být poskytovány zdarma.“

Volně dostupný LinkScanner pro počítače Apple chrání uživatele před rychle rostoucími hrozbami číhajícími na webových stránkách. LinkScanner prověří webovou stránku před vlastním, reálným vstupem uživatele a ujišťuje se, že je bezpečná. V případě detekce hrozby aplikace neprodleně upozorní uživatele o tomto nálezu. LinkScanner je k dispozici zdarma jako součást všech produktů AVG určené pro Windows – AVG Anti-virus a AVG Internet Security. LinkScanner si můžete stáhnout přímo ze stránek společnosti AVG: soubory ke stažení nebo přes www.download.com.

O společnosti AVG Technologies
www.avg.cz
AVG Technologies je přední mezinárodní poskytovatel bezpečnostních řešení. Produkty se značkou AVG chrání před stále rostoucím objemem různých typů škodlivého kódu 110 milionů počítačů v domácnostech i firmách celkem ve 170 zemích světa. Společnost se sídlem v nizozemském Amsterdamu má téměř dvě desetiletí zkušeností s bojem proti kybernetickému zločinu a také jednu z nejmodernějších laboratoří pro detekci internetových hrozeb. AVG Technologies nabízí i volně dostupnou verzi, kterou lze bezplatně stáhnout z internetu a dovoluje tak začínajícím uživatelům získat základní antivirovou ochranu. Zvýšit úroveň bezpečnosti ve verzi pro jednoho či více uživatelů lze pak snadno a bez velkých nákladů. Společnost disponuje celosvětovou sítí téměř 6000 prodejců, partnerů a distribučních týmů včetně Amazon.net, CNET, Cisto, Ingram Micro, Play.com, Wal-Mart a Yahoo!

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

E-Ježíšek si i letos zařádí. Nákupy od 2 do 5 tisíc

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO