Hlavní navigace

AVIA vylepšuje podporu prodeje s řešením Infor

16. 4. 2009

[Tisková zpráva] AVIA ASHOK LEYLAND MOTORS spustila ve spolupráci s S&T CZ nový informační systém pro své prodejce a partnery na bázi Infor ERP MAX+

PRAHA – 15. dubna 2009 – Společnost Infor dnes oznámila, že tradiční český výrobce lehkých nákladních aut AVIA ASHOK LEYLND MOTORS s.r.o. v úzké spolupráci se svými dodavateli informačních technologií, firmami S&T CZ s.r.o. a Your System s.r.o., dokončil a uvedl do provozu nový systém pro konfiguraci a objednávání vozů, prodej náhradních dílů a poprodejní servis. Systém je založen na implementované nové verzi produktu Infor ERP MAX+ s využitím specifických nadstaveb na bázi moderních webových technologií a přímé komunikace mezi informačními systémy (B2B).

Řešení Infor umožnilo společnosti AVIA zavést nový způsob grafické konfigurace a objednávání vozů přímo přes webovské stránky www.avia.cz, což znamená nejen pozitivní změnu pro dealery, ale má zásadní dopady i na tvorbu technické a výrobní dokumentace vozů a zejména do výrobních procesů firmy. Ke zvládnutí změn a podpoře těchto procesů přispívají i souběžně realizované projekty využití čárových kódů rovněž ve spolupráci s S&T.

„Investice do řešení Infor ERP MAX+ a souvisejících IT projektů přispějí ke zlepšení komunikace s dealery, k vyšší kvalitě a rychlejší výměně informací s partnery i uvnitř firmy,“ řekl Ing. Tomáš Jiřička, finanční ředitel AVIA ASHOK LEYLAND MOTORS. „Nové řešení nám umožní zefektivnit podporu prodeje, zlepšit plánování a řízení, a zvýšit úroveň služeb našim zákazníkům.“

„Zejména v současné době hledají výrobní společnosti ve střední Evropě účinné IT nástroje vedoucí k zefektivnění výrobních a obchodních aktivit,“ řekl Wolfgang Kobek, viceprezident Infor Central Europe. „Kombinace rychlé návratnosti investic do ERP řešení Infor a hluboké specifické expertízy se zkušeností našeho implementačního partnera, společností S&T, činí ze současné nabídky Infor ERP MAX+ ideální řešení pro zákazníky typu AVIA.“

Infor ERP MAX+ je vyspělým řešením pro podporu řízení sériové i kusové diskrétní výroby a pro jejich kombinace. Poskytuje vysoce integrované nástroje pro řízení výrobních aktivit, plně pokrývá i všechny ostatní oblasti s důrazem na integraci firem do dodavatelských řetězců a komunikaci na postavené na webových technologiích. Obzvláště silnou pozici si získal především u firem v automobilovém průmyslu a u výrobců obráběcích strojů.

O AVIA Ashok Leyland Motors
Avia vznikla v roce 1919 jako firma pro opravy a výrobu letadel. V šedesátých letech minulého století se podnik přeorientoval na automobilovou výrobu. Produkce dosáhla vrcholu v roce 1987, kdy v Avii vyrobili 18 946 lehkých nákladních automobilů. Po roce 1989 následovalo složité období provázené útlumem produkce a změnami vlastníků, technický rozvoj však pokračoval. V roce 2005 ovládla Avii firma Odien Capital Partners, která ji restrukturali­zovala. Automobilová divize se na podzim roku 2006 stala součástí indického koncernu Ashok Leyland, pro nějž jde o první krok k průniku do Evropy. Ashok Leyland má v Indii pět výrobních závodů, které zaměstnávají asi 12 tisíc lidí.

O S&T CZ s.r.o.
Společnost S&T CZ je jedním z deseti největších systémových integrátorů v České republice. Firma je součástí nadnárodní skupiny S&T AG, předního evropského dodavatele IT řešení a služeb zastoupeného ve 22 zemích. Centrála nadnárodní skupiny S&T sídlí v Rakousku, a to ve Vídni. S&T CZ navrhuje, dodává a provozuje informační systémy a poskytuje řešení a služby v oblasti informačních technologií. Zaměřuje se zejména na výrobní podniky a utility, finanční instituce, obchodní organizace a veřejnou správu.

O společnosti Infor
Infor vyvíjí či získává formou akvizic funkčně bohatá softwarová řešení postavená na specifických zkušenostech tisíců odborníků a kontinuálně je zlepšuje prostřednictvím inovací, rychlejších implementací, globální dostupnosti a flexibilních možností pořízení. Během několika málo let se Infor stal jedním z největších poskytovatelů podnikového softwaru na světě. Více informací lze nalézt na www.infor.com či na http://cz.infor­.com.

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku