Hlavní navigace

Avid představil software příští generace pro střih videa v HD

19. 4. 2008

[Tisková zpráva] Las Vegas, 18. dubna 2008 – Společnost Avid Technology, Inc. uvedla na trh novou řadu systémů pro profesionální střih videa, které uživatelům nabízí vyšší rychlost, kratší reakční dobu, spolehlivost a cenovou dostupnost. Produktová řada zahrnuje nejen nové verze Avid® Media Composer® (v3.0), NewsCutter® (v7.0) a Symphony™ (v3.0), ale také nové hardwarové konfigurace s akcelerátory Mojo DX a Nitris® DX. Zákazníci nyní mohou při zpracování videa a tvorbě efektů v rámci celého systému maximalizovat svůj pracovní výkon ve všech současných formátech.

Zvýšení výkonu nových střihových Avid systémů řady DX je výsledkem koncepce technologie, která úzce integruje Avid software a hardware s počítačem – s jeho procesory, grafickou kartou a PCI Express sběrnicí. Tím se podařilo vytvořit systém s vysokou datovou propustností a výkonem. Architektura systému řady DX významně potlačuje časové prostoje, které často vznikají při práci s HD materiálem.

„U každého projektu si musíme být jisti, že nástroje, se kterými pracujeme, nám pomohou dokončit práci v co nejkratším čase, v rámci daného rozpočtu a často v šibeničních termínech,“ říká Dave Ballard ze společnosti LAB 601, Inc., jež testovala beta verzi nové střižny Media Composer Nitris DX a dodává: „Mnoho produktů se pyšní nejnovějšími funkcemi, ale pokud nám nástroje neumožní pracovat bezchybně i v situacích, kdy jsme pod velkým časovým tlakem, jsou všechny takové funkce k ničemu. Rychlost a výkon patří mezi největší přání všech editorů. Potřebuji systém, který reaguje na můj způsob práce a umožňuje mi svobodně pracovat. Media Composer Nitris DX je rychlejší, než kterýkoliv jiný Media Composer, se kterým jsem kdy v minulosti pracoval a je velmi spolehlivý a flexibilní.“

Systémy Avid příští generace
Nová systémová řada Avid nabízí mnoho možností úprav v HD:

 • Výstup všech používaných SD a HD formátů v reálném čase, čímž se eliminuje potřeba převodu pomocí kodeku Avid DNxHD® a zrychlí se reakční doba během celé práce.
 • Real-time efektová architektura, která spojuje hardware více-jádrových procesorů, grafickou a PCI Express kartu do jednoho výkonného systému, který dokáže pracovat velice rychle s HD materiálem.
 • Vylepšený kodek a podpora souborových formátů:
  • Nativní podpora „Thin Raster“ formátů včetně DVCPRO HD a XDCAM HD; výstup více HD streamů v reálném čase
  • Nativní podpora pro AVC-I, (kodek MPEG-4 Intraframe firmy Panasonic) jež bude podporovaný ve formátech 50 Mb/s a 100 Mb/s ve stejném workflow jako P2/DVCPRO HD
  • Sony XDCAM-EX (práce s tímto kodekem vyžaduje software Sony Clip Browser – momentálně je k dispozici pouze pro Windows)
  • Kodeky JVC 23.976p a 25p HDV
 • Podpora operačních systémů Mac OS X Leopard a Windows Vista 32 bit a 64 bit
 • SubCap™  – nástroj pro titulkování s možností importu a exportu EBU-N19 formátů.
 • MetaFuze™ – nový nástroj pro rychlé převedení sekvenčních souborů jako DPX nebo TIF (pocházejících z filmových scanů nebo 3D animací) do sestříhatelného videoklipu. MetaFuze umožňuje uživatelům vytvářet soubory Avid DNxHD 36 z původních DPX nebo TIF snímků a používat je jako videopříspěvky během offline střihu v DI workflow. Konečné úpravy těchto sekvencí se pak provádějí na systému Avid DS. MetaFuze™ je k dispozici v aplikacích platformy Windows.
 • Časový kód v reálném čase pro více střihových oken, který umožňuje uživatelům jednoduše vkládat do obrazu časový kód a informace o sekvenci, které se zobrazují v reálném čase na výstupu během přehrávání.
 • Tvorba Blu-ray disků s pomocí nového Avid DVD od Sonic™ umožňující uživatelům vytvářet disky ve vysokém rozlišení a standardu DVD nebo Blu-ray.
 • Export video sekvencí ve formátu XML pomocí Avid FilmScribe – možnost exportu všech zdrojů a dalších metadat do XML souboru. Díky této funkci mohou být převody využity pro tvorbu střihových soupisek EDL (scan listů, ASC metadat atd. )

„Všechny uvedené novinky představují další milník v pokračující kampani „New Thinking“. Naši zákazníci říkají, že kvalita, výkon a hodnota jsou nejdůležitější vlastnosti u jakéhokoliv produktu nebo řešení,“ říká Kirk Arnold, výkonná víceprezidentka a ředitelka divize Avid Video.

Konfigurace systémů, dostupnost a cena
Nové HD systémy, jež budou k dispozici během 2. čtvrtletí 2008, nabídnou nejlepší poměr cena/výkon a díky flexibilní hardwarové konfiguraci uspokojí široké spektrum profesionálů. Navíc, konfigurace systémů Media Composer a Symphony jsou přizpůsobeny jak pro platformu Mac OS X Leopard, tak pro Windows Vista. NewsCutter je určen pro práci na platformách Windows XP a Windows Vista. Všechny systémy Media Composer a NewsCutter nabízejí stejné sady nástrojů v rámci příslušných konfigurací s dodatečnými funkcemi dle jednotlivých možností hardware. Tyto konfigurace zahrnují:

 • Media Composer software  – Pro tvorbu nezávislých filmů a střihače hledající přenosné řešení pro offline střih videa s podporou souborových formátů.
 • Media Composer Mojo DX – Vhodné pro malá studia, produkční společnosti nebo uživatele pracující v terénu – standardní digitální SD a HD I/O.
 • Media Composer Nitris DX – Určený pro postprodukční studia a všechny, kteří hledají kompletní střihový systém – analogové a digitální I/O včetně akcelerované podpory Avid DNxHD. Zákazníci si také mohou zakoupit sestavu s MacPro nebo HP xw8600 s 8jádrovým procesorem.
 • Symphony Nitris DX – Nyní dostupný pro Mac i Windows, vhodný především pro konečné online úpravy – obsahuje stejné funkce jako Media Composer plus sekundární a relační barevné korekce a univerzální mastering.
 • NewsCutter software – Zpravodajský střihový software pro bezpáskové a síťové prostředí.
 • NewsCutter Mojo DX – Řešení vhodné pro kompletní stříhání zpráv v reálném čase – standardní SD a HD I/O.
 • NewsCutter Nitris DX – Určen pro zpravodajská studia – obsahuje všechny funkce NewsCutteru s komplexním analogovým a digitálním I/O a akcelerovanou podporou Avid DNxHD.

Více informací o nové řadě systémů Avid naleznete na www.avid.com/new­thinking. Pro další technické specifikace software a hardware upgradů, prosím, kontaktuje společnost TRACO SYSTEMS a.s. (www.tracosys.cz).

Vitalia.cz: Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Pečete cukroví a zbyl vám bílek?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček