Hlavní navigace

Avid uvedl nové verze řešení pro grafické úpravy videa v reálném čase

4. 7. 2008

[Tisková zpráva] Tewksbury, USA – Společnost Avid Technology, Inc. představila upgradované verze Avid® Deko® 5.0, PostDeko 8.0.1 a DekoCast™ 4.1.2, sady systémů pro on-air grafické úpravy videa v reálném čase, které uživatelům umožní dosáhnout vyšší efektivity při práci.

Na rozdíl od jiných konkurenčních televizních grafických produktů, není pro užívání zmíněné sady Avid řešení třeba speciální školení pracovníků či jiných profesionálů. Jelikož software obsahuje jednoduché nástroje a šablony, umožní uživatelům pustit jejich tvorbu rychle do vysílání.

„Deko 5.0 nám šetří spoustu času při vytváření nejrůznějších grafik a tím, že k jeho používání není nutný žádný další tým speciálně vyškolených pracovníků, nám umožňuje dostávat programy do vysílání v mnohem kratší době,“ říká Ian Kennedy, CTO společnosti Fontastics z L.A., jež se specializuje na grafické úpravy videa při živém vysílání. „Vždycky se nám líbil jednoduchý způsob, kterým můžeme vytvářet a upravovat speciální efekty v Deku. Do systému Deko vkládáme také nové prvky, jako například QuickTime videa, a díky tomu nejsou pro komplexní vícevrstvé animace potřeba žádné externí paměti DDR,“ dodává Kennedy.

Deko 5.0
Software Deko 5.0 nabízí pokročilé funkce pro tvorbu 3D efektů, které uživatelům umožní jednoduše sestavit, upravit a nastavit propracované animace, a to vše reálném čase. Zákazníci nyní navíc mohou otevřeně sdílet soubory s uživateli pracujícími na řadě jiných systémů pro úpravu videa. Nové funkce zahrnují:

 • PowerClips: Umožňuje uživatelům vytvářet vyšší počet video efektů jako např. více záběrů na obrazovce současně a speciální animace jako pohyblivé odlesky. PowerClips mohou být vytvářeny lokálně nebo pomocí nástrojů jako Adobe After Effects a následně importovány do Deka jako QuickTime video – umožňující jednoduché vytvoření a rychlé on-air přehrávání.
 • Motion-in-Motion: Dodává skupinu speciálních efektů pro modely Deko 3000 a Deko 1000, jež mohou být přidány ke standardním efektům.
 • Z-Depth Animation: Dodává do editoru efektů parametr hloubky Z, který uživatelům umožňuje animovat grafiku ze skutečné 3D perspektivy.
 • Deko 3D in HD: Umožňuje uživatelům importovat modely z 3ds Max do Deko a zakreslit je do vrstev Deko, které je možné upravovat. Text a obrázky zůstávají editovatelnou součástí grafiky, která umožňuje rychlou výměnu obsahu a jednoduché workflow, které grafické pracovníky nezatěžuje.
 • Auto-Motion: Poskytuje automatické přechody v grafice díky předem definované animační logice během preproduction, čímž šetří vysílací čas broadcasterů.
 • Texture Shadows: Nabízí automatickou kontrolu stínů barev, vzdálenosti, rozmazaného obrazu, či matnosti. Uživatelé mohou funkci stínovače Deko přidat do struktury obrázku na základě jeho alpha channel.
 • ClipDeko Updates: Uživatelé mohou nyní nahlížet na videa v okně Clip Edit díky novému prohlížeči Clip Viewer umístěnému na ploše.

PostDeko 8.0.1
Používáním systémů PostDeko mohou uživatelé udržet značkovou konsistenci všech svých zařízení díky jednotnému workflow, které usnadňuje sdílení grafik a efektů mezi odděleními a zařízeními třetích stran. Dalším vylepšením je animace Z-Depth, Motion-in-Motion, Clip Deko doplňky a PowerClips. Motion Design a Make DekoMovie patří nyní mezi standardní funkce, které pomohou eliminovat předchozí potíže s přesunem offline grafiky a speciálních efektů do online systému Deko.

DekoCast 4.1.2
Software DekoCast 4.1.2 nyní nabízí rozšířenou sadu softwarových plug-inů a zvýšenou kontrolu scén a playbacku a je více přizpůsobený potřebám uživatelů. Dále sada plug-inů nabízí skriptování a aplikační programovací rozhraní (API) umožňující uživatelům jednoduše sbírat data z různých zdrojů, jako jsou například zpravodajské přehledy iNEWS®, webové stránky či RSS čtečky. Další funkce zahrnují:

 • iNEWS Extractor: Umožňuje propojení aktuálních dat se speciálními objekty a akcemi DecoCast přímo z přehledu zpráv iNEWS nebo z reportáží pro potřeby zobrazení aktualit či důležitých zpráv.
 • Image Fetcher: Umožňuje automatické získávání webových obrázků do předem naformátovaného místa ve scéně v DecoCast.
 • RSS Extractor: Pro vkládání a aktualizování přehledu zpráv a důležitých informací ze zpravodajství, sportu a zábavy do vrstev umí DecoCast stahovat webová data pomocí RSS protokolu.
 • Database Extractor: Umožňuje přímý přístup z objektů scény DekoCast do databázových polí a záznamů ODBC kompatibilních databází, jako jsou např. Microsoft Access a Microsoft Excel.
 • Engine Trigger: Umožňuje ve scéně monitorovat akce a reagovat na ostatní změny parametrů ve scéně pro tvorbu předvolených pravidel.

Média vytvořená pomocí produktů Deco, PostDeko a DekoCast mohou být nyní navíc uložena pomocí QuickTime kodeku Avid DNxHD®, což editorům umožní rychlejší importování a tím zároveň urychlení procesu přidávání HD speciálních efektů napříč širokým workflow.

„Tyto nové verze Deko poskytnou našim zákazníkům efektivnější způsob, jak mít pod kontrolou podobu jejich tvorby bez toho, aniž by museli při animaci nebo skriptování využívat dalších speciálních a drahých služeb třetích stran,“ říká Care Anhder, senior produkt marketing manager společnosti Avid.

Cena, dostupnost a webcast
Avid Deko 5.0, Avid PostDeko 8.0.1 a Avid DekoCast 4.1.2 jsou dostupné na webových stránkách Avidu na adrese www.avid.com/dow­nloadcenter. Více informací o těchto produktech naleznete na www.avid.com/deko.

Pro zákazníky, kteří mají zájem dozvědět se více informací o produktech Deko, chystá Avid 15. července 2008 webcast.

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?