Hlavní navigace

Avnet kupuje divizi Enterprise Infrastructure společnosti Magirus

11. 8. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 9. srpna 2007 – Společnost Avnet, Inc., (NYSE: AVT) oznámila, že dosáhla konečné dohody o převzetí evropské divize Enterprise Infrastructure distribuční společnosti Magirus. Magirus, společnost s ročními příjmy kolem 500 miliónů dolarů, bude integrován do evropské skupiny Avnet Technology Solutions (TS), která se zabývá distribucí IT řešení. Smlouva zahrnuje distribuci serverů, systémů pro ukládání dat, softwaru a služeb společností IBM a Hewlett-Packard prodejcům v sedmi evropských zemích a v Dubaji. Touto transakcí Magirus končí s distribucí firemních produktů IBM a HP a bude se v budoucnu soustředit na budování jiných segmentů svého podnikání.

Uzavření transakce podléhající obvyklému schválení regulátora je očekáváno v říjnu 2007 a integrace by měla být dokončena v červnu 2008. Tato akvizice přinese společnosti Avnet asi 140 špičkových zaměstnanců, odpovědných za marketing a prodej v Rakousku, Dánsku, Německu, Itálii, Švédsku, Švýcarsku, Velké Británii a Dubaji, spolu s 1300 zavedenými obchodními partnery.

Roy Vallee, předseda představenstva a generální ředitel Avnetu, to komentoval takto: „Touto akvizicí se Avnet Technology Solutions stane největším distributorem podnikových řešení v Evropě. Tato strategická investice do naší skupiny Technology Solutions v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) je v souladu s naším cílem globální expanze úspěšného obchodního modelu Technology Solutions.“

„Tato akvizice významně rozšiřuje naši přítomnost a nabídku produktů IBM a HP v Evropě,“ řekl Dick Borsboom, prezident společnosti Avnet Technology Solutions pro oblast EMEA. „Rozšiřuje nejen rozsah geografického pokrytí, ale zlepšuje také naši pozici na trhu spojením síly obou organizací. Akvizice přináší zákazníkům unikátní výhodu vybrat si z našeho širokého portfolia takové řešení, které nejlépe vyhoví jejich potřebám. Zároveň Avnet tímto krokem významně posílil základnu svých obchodních partnerů pro svůj další růst.“

Informace o společnosti Avnet Technology Solutions Avnet Technology Solutions je provozní skupina společnosti Avnet, Inc. (NYSE:AVT) představující 5.1 miliardy US $ obratu za kalendářní rok 2006 s pobočkami ve více než 30 zemích. Jako globální technologická prodejní a marketingová organizace je Avnet Technology Solutions členěna na jednotlivé divize zaměřené na specifické segmenty zákazníků a jednotlivé produktové řady od vybraných dodavatelů. To umožňuje poskytování výjimečných služeb na míru jak zákazníkům, tak dodavatelům.

Informace o společnosti Avnet
Avnet, Inc. (NYSE:AVT) je jedním z největších distributorů elektronických komponentů, výpočetní techniky a řešení s více než 250 zastoupeními v 70 zemích po celém světě. Společnost prodává, distribuuje a optimalizuje dodavatelskou síť a poskytuje specifické služby pro produkty vedoucích světových dodavatelů elektronických komponentů, výrobců výpočetní techniky a poskytovatele integrovaných subsystémů. Avnet poskytuje široké portfolio služeb, jako je maximalizace efektivnosti zásob, management logistiky, montáž výrobků a poskytování podpory svým 100.000 zákazníkům, což napomáhá jejich růstu na základě nákladově efektivních služeb s přidanou hodnotou. Za účetní rok, který skončil 1. července 2006, měla společnost Avnet obrat 14.25 miliardy US $. Další informace naleznete na www.avnet.com (AVT-IR)

O společnosti Magirus
Skupina Magirus Group je mezinárodní společnost působící v oblasti informačních technologií, jejímiž hlavními oblastmi podnikání jsou infrastruktura IT, technologie, dodavatelské řetězce a marketingové a finanční služby. S příjmy převyšujícími 700 milionů USD a s více než 600 zaměstnanci je společnost Magirus jedním z vedoucích poskytovatelů infrastruktury a řešení IT v Evropě. Její portfolio zahrnuje servery, zařízení k ukládání a zálohování data a síťové produkty, jakož i programové vybavení pro systémy, storage, sítě, internet a řízení bezpečnosti k middleware, groupware a aplikacím, virtualizaci, řízení životního cyklu informací, databáze, programové vybavení pro intranet/internet a pro elektronické obchodování. Společnost má síť poboček, a kanceláří v Evropě a na Středním Východě. Ve spolupráci s kvalifikovanými výrobci systémů a programového vybavení společnost Magirus dodává společnostem ve všech odvětvích jako jsou poskytovatelé finančních služeb, telekomunikace a automobilový průmysl, stejně jako klientům z veřejného sektoru. Strategické spojenectví se společností Agilysys Inc. se sídlem v Clevelandu v Ohiu jí umožňuje podporovat společnosti, které plánují realizaci projektů na americkém trhu. Více informací naleznete na http://www.ma­girus.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém