Hlavní navigace

Barracuda Central je tu i pro vás

20. 2. 2009

[Tisková zpráva] Spolehlivá a výkonná ochrana proti nevyžádané elektronické poště a virům je pro všechny uživatele Internetu již řadu let naprostou nezbytností. Přestože ve většině zemí byla přijata řada opatření s cílem omezit tento typ online hrozeb, zůstává nepříjemnou realitou, že se podařilo nárůst objemu spamu v nejlepším případě pouze zpomalit. Zmíněný trend dokládají dostupné statistické údaje, podle nichž tvořil v minulém roce spam více než devadesát procent všech zpráv elektronické pošty a prognózy pro rok letošní nejsou bohužel o nic příznivější.

Společnost Barracuda Networks má ve své nabídce celou řadu řešení z oblasti informační bezpečnosti, ale vzhledem výše uvedenému není nijak překvapivé, že k nejoblíbenějším produktům patří Barracuda Spam Firewall. Ten se od svého uvedení na trh neustále vyvíjel, tak aby byl schopen se účinně vypořádat se stále rafinovanějšími metodami, které spammeři v průběhu posledních několika let začali používat. Patří mezi ně například obrázkový spam, rozesílání spam zpráv ve formátu PDF nebo zneužívání cizí identity pro rozesílání spamu. Na všechny tyto nové hrozby společnost Barracuda Networks vždy promptně reagovala a postupně vybavila svůj produkt Barracuda Spam Firewall řadou funkcí, které zaručují uživatelům nejvyšší možný stupeň antispam ochrany.

V tak dynamickém prostředí, jakým je Internet, se každé antispam a antivir řešení stává více či méně zastaralým již v okamžiku jeho instalace. Je proto nesmírně důležité, aby se dokázalo neustále rychle a pružně přizpůsobovat novým nebezpečím, které se objevují. Zde nachází uplatnění technologie s názvem Barracuda Real-Time Protection, která představuje revoluční zdokonalení produktů Barracuda. Ty se díky ní ve výsledku nechovají jen jako samostatná zařízení, ale tvoří globální inteligentní síť schopnou mnohem efektivněji bojovat s online hrozbami.

Klíčovou roli zde hraje služba Barracuda Central, která funguje nepřetržitě 24 hodin 7 dní v týdnu. Jakmile některý z produktů Barracuda zachytí potenciálně nebezpečný nebo podezřelý kód, předá jej neprodleně týmu specialistů do Barracuda Central. Díky tomu je možné prakticky ihned zachytit a vyhodnotit každou novou hrozbu a promptně na ni reagovat. Příslušná informace je poté v rámci Energize Updates okamžitě on-line přenesena do ostatních instalovaných produktů Barracuda.

Jak již bylo řečeno, vzhledem k existující základně desítek tisíc instalovaných zařízení Barracuda po celém světě, je k dispozici dostatek zdrojových dat o nových virech či různě cílených vlnách spamu. V konkrétních číslech to znamená, že v současné době může Barracuda Central analyzovat více než 1.3 miliardy zpráv elektronické pošty každý den.

Je třeba zdůraznit skutečnost, že společnost Barracuda Networks svoji podporu neomezuje pouze na uživatele produktů Barracuda, ale část služeb Barracuda Central je k dispozici zdarma všem zájemcům na stránkách www.barracuda­cental.org.

Sami se tak můžete kdykoliv podívat na aktuální statistické údaje týkající se procentuálního objemu spamu i jeho druhů a v neposlední řadě i na nelichotivý žebříček těch zemí, z nichž je odesíláno největší procento nevyžádané elektronické pošty. Stejně tak tam naleznete údaje o nejnovějších virech a frekvenci jejich výskytu.

V rámci Barracuda Central navíc poskytuje společnost od září 2008 otevřenou neplacenou službu s názvem Barracuda Reputation Block List (BRBL), což je neustále aktualizovaná databáze internetových adres, ze kterých je rozesílán velký objem spamu. Díky tomu mohou uživatelé libovolných antispam řešení velmi efektivně blokovat velkou část příchozího spamu. Podle zpětných reakcí uživatelů se lze touto cestou zbavit zhruba tří čtvrtin nevyžádaných zpráv elektronické pošty.

Společnost Barracuda Networks si je dobře vědoma své vedoucí pozice mezi dodavateli profesionálních antispam a antivir řešení. Prostřednictvím Barracuda Central a souvisejících aktivit je hodnotnou součástí globální komunity firem a organizací, které se snaží aktivně bojovat s online hrozbami.

V České republice je distributorem zařízení Barracuda společnost Gesto Communications.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?