Hlavní navigace

Barracuda IM Firewall s novými funkcemi

1. 2. 2008

[Tisková zpráva] Různé služby pro Instant Messaging mohou být velmi užitečným nástrojem, ale stejně jako například elektronická pošta představují pro řadu firem a organizací vážná bezpečnostní rizika. Společnost Barracuda Networks proto již před časem uvedla na trh zařízení Barracuda IM Firewall, s jehož pomocí lze mít také tento typ komunikace pod kontrolou.

Barracuda IM Firewall je určen pro správu a zabezpečení veškeré komunikace typu Instant Messaging, a to jak v rámci vnitřní sítě, tak i v případě veřejných IM služeb, jako je MSN, AOL, Yahoo! nebo ICQ. Barracuda IM Firewall nabízí prostředky nezbytné pro zabezpečení, monitorování a správu veškeré IM komunikace ve firmě. Zařízení také zároveň funguje jako server pro instantní zprávy pro vnitřní firemní komunikaci včetně jejich zabezpečení prostřednictvím 256 bitové enkrypce.

Důležitou funkcí Barracuda IM Firewall je zachytávání a zaznamenávání veškerého IM provozu, přičemž firewall je schopen archivovat veškeré logy IM komunikace všech uživatelů po dobu pěti let. Díky zabudovaným monitorovacím nástrojům je následně možné vyhodnocovat například to, jak často a jak dlouho jednotliví zaměstnanci používají Instant Messaging. Zařízení dokáže monitorovat a archivovat také veškerou komunikaci typu „out-of-band“ v případě veřejných IM služeb. Tato funkce je velmi důležitá zejména v případě, kdy je nutné dohlížet na dodržování právních a etických norem v rámci IM komunikace.

Na počátku tohoto roku byly funkční možnosti Barracuda IM Firewall rozšířeny o možnosti exportu zachycených zpráv do dalších systémů určených pro jejich centrální archivaci, jako je například produkt Barracuda Message Archiver. Ten slouží jako výkonný a spolehlivý nástroj pro archivaci zpráv s bohatými možnostmi pro třídění a vyhledávání, který funguje nezávisle na softwarových platformách pro samotnou komunikaci. Barracuda Networks tak reaguje na stále sílící potřebu firem a organizací držet krok se stále rostoucím objemem e-mailových a IM zpráv, které v mnoha případech slouží jako primární způsob komunikace.

Archivaci veškerých zpráv rozhodně není možno podceňovat, neboť bezpečnost IT systémů nezahrnuje pouze spam či přenos škodlivých kódů, ale komunikace prostřednictvím elektronické pošty nebo instant messagingu musí odpovídat rovněž platným zákonům, etickým normám a interním předpisům dané firmy či organizace. V neposlední řadě zde samozřejmě zůstává i obecná možnost snadno a rychle vyhledat jakoukoliv odeslanou či přijatou zprávu, tak aby některé cenné informace nemizely v nenávratnu. Schopnost udržet si elektronickou komunikaci pod kontrolou je proto jedním z klíčových požadavků na bezpečnost IT systémů.

Z uživatelského hlediska byl dále Barracuda IM Firewall obohacen o vylepšené uživatelské rozhraní, které na straně klienta i serveru zjednodušuje jeho ovládání, a dále pak o rozšířené možnosti vyhledávání v archivovaných zprávách. Administrátoři tak mají možnost i v obrovském objemu uchovaných zpráv snadněji vyhledat požadované informace.

120na80.cz: Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

Každou operaci očí pojišťovny neuhradí

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

DigiZone.cz: Mňam a Mňau odejdou z DVB-T vysílání

Mňam a Mňau odejdou z DVB-T vysílání

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní