Hlavní navigace

BEA reaguje na rostoucí poptávku po Linuxu

22. 1. 2004

[Tisková zpráva]

Společnost BEA reaguje na rostoucí poptávku po Linuxu uvedením nové verze produktu BEA WebLogic JRockit, oznamuje partnerství s firmou SUSE LINUX a nabídku bezplatného členství v komunitě dev2dev

LINUXWORLD, NEW YORK – 21. ledna 2004 – Společnost BEA Systems, Inc. (Nasdaq: BEAS), přední světový dodavatel softwaru aplikační infrastruktury, oznámila nové partnerství a rozšířené produkty, služby a programy pro Linux. Nové technologie jako BEA WebLogic JRockit 1.4.2 a partnerství se společností SUSE LINUX umožňují společnosti BEA podporovat zákazníky při budování infrastruktur na rychle rostoucí platformě Linux. Kombinace jediné zcela integrované aplikační platformy a skvělého poměru ceny a výkonu, jaký nabízí Linux, dělá z řešení BEA WebLogic Platform pro Linux jednu z nejrychleji rostoucích softwarových platforem společnosti BEA.

Cílem pokračujících inovací je nabízet robustnější, cenově výhodnější a snáze spravovatelné linuxové technologie. Nový produkt BEA WebLogic JRockit 1.4.2 přináší nové funkce, díky nimž je prostředí Java Virtual Machine ještě rychlejší. BEA WebLogic JRockit nabízí zjednodušenou konfiguraci prostřednictvím automatického a dynamického ladění, které vystihne potřeby jednotlivých aplikací, a vylepšené funkce pro správu a kontrolu, které zvyšují produktivitu vývojářů a pracovníků provozu. Kromě toho bude řešení BEA WebLogic Enterprise Security později v tomto roce podporovat Red Hat Linux Advanced Server 2.1. Podnikům, které používají Red Hat Linux, pomůže BEA díky začlenění svých znalostí aplikační infrastruktury do řešení BEA WebLogic Enterprise Security posílit zabezpečení aplikací, zajistit bezpečný přístup k informacím, zvýšit účinnost a snížit náklady na informační technologie.

Kromě úzké spolupráce s partnery jako Intel a Red Hat posílila BEA také svůj vztah s firmou SUSE LINUX, produktovou jednotkou společnosti Novell, a se společností HP. SUSE LINUX uzavřela dohodu o společném vývoji řešení a začlenění prostředí BEA WebLogic JRockit do chystaného operačního systému SUSE LINUX Enterprise Server 9, aby zákazníci mohli vytvářet a zavádět cenově výhodná a výkonná řešení aplikační infrastruktury. BEA WebLogic JRockit, optimalizovaný pro hardware založený na procesorech Intel, je jedno z nejrychlejších prostředí Java Virtual Machine na trhu a klíčovou technologií pro provoz javových aplikací pod Linuxem.

Dohoda s firmou SUSE LINUX navazuje na dříve oznámené aliance společnosti BEA, jejichž cílem je udělat z produktu BEA WebLogic JRockit nejrozšířenější prostředí Java Virtual Machine pro zákazníky Linuxu. S vedoucím postavením v Evropě a silnou přítomností v USA může SUSE LINUX rozšířit dosah produktu BEA WebLogic JRockit v globálním měřítku. V loňském roce se společností BEA spojil síly Red Hat pro společný vývoj řešení a začlenění produktu BEA WebLogic JRockit do vlastních balíků. Red Flag Software Co. Ltd., přední distributor Linuxu v Číně a v oblasti Asie a Tichomoří, nedávno se společností BEA podepsal smlouvu o smlouvě budoucí, v níž vyjádřil záměr začlenit BEA WebLogic JRockit do chystané verze svého produktu.

Podle zprávy agentury Forrester Research (Schadler: Linux Is More Than Ready For The Enterprise, 24. června 2003) už 17 procent velkých severoamerických společností používá Linux a 72 procent společností uvažuje o možnostech rozšíření použití Linuxu během následujících dvou let. Také mimo Severní Ameriku se Linux rozšiřuje obdobným tempem.

Hodnotu Linuxu si dobře uvědomují také vývojáři, a proto pro ně BEA vytvořila nové programy a služby v rámci komunity dev2devOnline (dev2dev.bea.com). Na konferenci LinuxWorld nabízí BEA bezplatné vývojářské licence na BEA WebLogic Platform 8.1 a BEA WebLogic Workshop 8.1 v balíku disků CD-ROM. BEA také vylosuje bezplatné roční předplatné platformy v rámci programu dev2dev (v hodnotě 850 dolarů). Předplatitelé mohou získávat nejnovější technologie BEA na čtvrtletně vydávaných discích CD-ROM zároveň s vývojářskými licencemi pro plné užití a s podporou. Další informace o programu dev2dev najdete na webové stránce: http://dev2de­v.bea.com/sub­scriptions/in­dex.jsp.

– konec –

Pro další informace prosíme kontaktujte:
Ondřej Hampl
Raxton Communications
Tel: +420 222 517 821
hampl@raxton.cz

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Lupa.cz: Z pražského sídla CETINu budou byty

Z pražského sídla CETINu budou byty

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína