Hlavní navigace

BenQ Group investuje na Slovensku

19. 12. 2009

[Tisková zpráva] Nový výrobní závod ve slovenském Trenčíně

Praha, 18. prosince 2009 – Společnost AU Optronics Corp. plánuje od počátku 2010 investovat více než 191 miliónů eur. AU Optronics Corp. je přidruženou společností skupiny BenQ Group, jednou ze tří největších světových společností v oblasti technického vývoje a prodeje pokročilých zařízení TFT-LCD a také celosvětově největším výrobcem velkoplošných panelů TFT-LCD. Nový výrobní závod AU Optronics (Slovensko) se zastavěnou plochou asi 200 tisíc m2 se bude nacházet v západoslovenském Trenčíně, 125 km od Bratislavy. Výstavba bude zahájena v příštím roce a díky projektu vznikne do roku 2013 přibližně 1300 nových pracovních míst.

V prvních fázích výroby se nový závod zaměří na velkoformátové LCD moduly. Výrobní závod může být v budoucnu rozšířen o provozy dalších výrobců komponent v rámci skupiny.

Pan K.Y. Lee (prezident BenQ Corporation a AUO) poznamenal, že Evropa je jedním z hlavních trhů v oblasti LCD televizorů. BenQ Corp i AU Optronics považují Evropský trh za velmi perspektivní, zejména v kontextu ekologicky zaměřených výrobních aktivit. Při rozhodování o tomto investičním projektu hrála významnou roli snaha poskytnout zákazníkům přímou a rychlou podporu, posílit celosvětové postavení skupiny a přiblížit se koncovým zákazníkům. Slovensko nabízí firmám vysoce kvalitní a konkurenceschopnou pracovní sílu, ale vykazuje i stabilní ekonomický rozvoj s potenciálem růstu HDP.

AU Optronics provozuje závody na výrobu LCD modulů na Tchaiwanu, v Číně a České republice. Modul sestává ze skleněného panelu osazeného komponenty, jako např. čipy a systémem podsvícení, v provedení k montáži do televizoru nebo počítačového monitoru.

Skupinu BenQ tvoří 16 nezávislých společností s jedinečnými zkušenostmi, kam spadá mj. integrovaná výroba, komponenty, služby a značkové produkty v oblasti IT, komunikačních zařízení a medicínských výrobků. Všechny tyto nezávislé společnosti zaujímají díky svým inovacím přední postavení ve svém oboru a přispívají k budování vysoce integrovaného hodnotového řetězce, který představuje BenQ Group.

BenQ Group spojuje široké spektrum svých aktivit a prostředků do strategie označované jako „5C“:

Skupina prosazuje účelově zaměřený a vysoce propracovaný systém „Vertikální specializace a horizontální integrace“. Díky tomu může dodávat na trh široké spektrum produktů a služeb 5C, které se řadí mezi ty nejkvalitnější a nejpokrokovější na světovém trhu. Skupina BenQ Group se tak stává jedním z předních a respektovaných hráčů s podstatným vlivem na probíhající digitální revoluci.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation je předním dodavatelem zařízení navržených s ohledem na digitální životní styl zákazníků. Víceoborové zaměření této společnosti zasahuje především do oblasti produktového designu, technologií pro zobrazování a mobilních komunikací. BenQ nabízí bezkonkurenční sortiment výrobků a integrovaných technologií pro všechny používané platformy, přičemž staví na svém firemním sloganu „Přinášet potěšení a kvalitu do života“. Mezi nabízené produkty a technologie patří digitální projektory, LCD panely, notebooky, osobní počítače zabudované do monitoru („all in one“), LCD televizory, digitální kamery, zařízení pro ukládání dat, mobilní telefony, paměťová média a počítačové periferie, jako např. myši a klávesnice. Tržby BenQ Corporation v roce 2008 přesáhly 1,54 mld. USD.

O BenQ Group
Uskupení BenQ Group v současnosti zahrnuje 16 společností, které působí nezávisle, přičemž využívají společné zdroje a výhody vzájemné synergie. Společnosti ze skupiny BenQ Group zahrnují BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (jeden ze tří největších výrobců velkoplošných TFT-LCD panelů na světě), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., Forhouse Corp., Light House Tech, SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation a Wellypower Co., Ltd.

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky na adrese www.BenQ.cz

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Levný tarif pro Brno nebude. Radní: je to kartel

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně