Hlavní navigace

BenQ Group investuje na Slovensku

19. 12. 2009

[Tisková zpráva] Nový výrobní závod ve slovenském Trenčíně

Praha, 18. prosince 2009 – Společnost AU Optronics Corp. plánuje od počátku 2010 investovat více než 191 miliónů eur. AU Optronics Corp. je přidruženou společností skupiny BenQ Group, jednou ze tří největších světových společností v oblasti technického vývoje a prodeje pokročilých zařízení TFT-LCD a také celosvětově největším výrobcem velkoplošných panelů TFT-LCD. Nový výrobní závod AU Optronics (Slovensko) se zastavěnou plochou asi 200 tisíc m2 se bude nacházet v západoslovenském Trenčíně, 125 km od Bratislavy. Výstavba bude zahájena v příštím roce a díky projektu vznikne do roku 2013 přibližně 1300 nových pracovních míst.

V prvních fázích výroby se nový závod zaměří na velkoformátové LCD moduly. Výrobní závod může být v budoucnu rozšířen o provozy dalších výrobců komponent v rámci skupiny.

Pan K.Y. Lee (prezident BenQ Corporation a AUO) poznamenal, že Evropa je jedním z hlavních trhů v oblasti LCD televizorů. BenQ Corp i AU Optronics považují Evropský trh za velmi perspektivní, zejména v kontextu ekologicky zaměřených výrobních aktivit. Při rozhodování o tomto investičním projektu hrála významnou roli snaha poskytnout zákazníkům přímou a rychlou podporu, posílit celosvětové postavení skupiny a přiblížit se koncovým zákazníkům. Slovensko nabízí firmám vysoce kvalitní a konkurenceschopnou pracovní sílu, ale vykazuje i stabilní ekonomický rozvoj s potenciálem růstu HDP.

AU Optronics provozuje závody na výrobu LCD modulů na Tchaiwanu, v Číně a České republice. Modul sestává ze skleněného panelu osazeného komponenty, jako např. čipy a systémem podsvícení, v provedení k montáži do televizoru nebo počítačového monitoru.

Skupinu BenQ tvoří 16 nezávislých společností s jedinečnými zkušenostmi, kam spadá mj. integrovaná výroba, komponenty, služby a značkové produkty v oblasti IT, komunikačních zařízení a medicínských výrobků. Všechny tyto nezávislé společnosti zaujímají díky svým inovacím přední postavení ve svém oboru a přispívají k budování vysoce integrovaného hodnotového řetězce, který představuje BenQ Group.

BenQ Group spojuje široké spektrum svých aktivit a prostředků do strategie označované jako „5C“:

Skupina prosazuje účelově zaměřený a vysoce propracovaný systém „Vertikální specializace a horizontální integrace“. Díky tomu může dodávat na trh široké spektrum produktů a služeb 5C, které se řadí mezi ty nejkvalitnější a nejpokrokovější na světovém trhu. Skupina BenQ Group se tak stává jedním z předních a respektovaných hráčů s podstatným vlivem na probíhající digitální revoluci.

O společnosti BenQ Corporation
BenQ Corporation je předním dodavatelem zařízení navržených s ohledem na digitální životní styl zákazníků. Víceoborové zaměření této společnosti zasahuje především do oblasti produktového designu, technologií pro zobrazování a mobilních komunikací. BenQ nabízí bezkonkurenční sortiment výrobků a integrovaných technologií pro všechny používané platformy, přičemž staví na svém firemním sloganu „Přinášet potěšení a kvalitu do života“. Mezi nabízené produkty a technologie patří digitální projektory, LCD panely, notebooky, osobní počítače zabudované do monitoru („all in one“), LCD televizory, digitální kamery, zařízení pro ukládání dat, mobilní telefony, paměťová média a počítačové periferie, jako např. myši a klávesnice. Tržby BenQ Corporation v roce 2008 přesáhly 1,54 mld. USD.

O BenQ Group
Uskupení BenQ Group v současnosti zahrnuje 16 společností, které působí nezávisle, přičemž využívají společné zdroje a výhody vzájemné synergie. Společnosti ze skupiny BenQ Group zahrnují BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (jeden ze tří největších výrobců velkoplošných TFT-LCD panelů na světě), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, Daxon Technology Inc., Daxin Materials Corp., Forhouse Corp., Light House Tech, SiPix Imaging, Lextar Electronics Corp., BenQ Guru Software Co., BenQ Hospital, Darwin Precisions, Ltd, Raydium Semiconductor Corporation, Cando Corporation a Wellypower Co., Ltd.

Pro více informací prosím navštivte internetové stránky na adrese www.BenQ.cz

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz