Hlavní navigace

BenQ přichází s novými monitory ze série G

11. 3. 2009

[Tisková zpráva] Nová řada monitorů nabídne množství HD 16:9 modelů od špičkových high-endů pro náročné zákazníky až po cenově výhodné pro každého.

PRAHA, 11. 3. 2009 – BenQ, známý výrobce LCD monitorů a průkopník ve výrobě 16:9 displejů, uvádí novou řadu high-definition LCD monitorů „G Series“ zahrnující velikosti od 18,5“ až po 24“. S cílem učinit Full HD rozlišení ještě dostupnější spojují novinky vysokou spolehlivost a všechny žádané funkce. G Series doplňuje již nyní rozsáhlou nabídku 16:9 monitorů BenQ dodávaných v rámci řad M a E a upevňuje postavení firmy jako vedoucího výrobce široce dostupných a spolehlivých HD monitorů.

„16:9 je bezpochyby vynikající formát, perfektně odpovídá populárnímu Full HD obsahu a nabízí naprosto bezchybný zážitek,“ říká Peter Chen, generální ředitel BenQ Technology Product Center. „Naším cílem s G Series je přetvořit tento „luxusní“ standard do nového běžného standardu každé domácnosti, aby tak byl zážitek z výborného 16:9 formátu dostupný skutečně každému.“

Monitory řady G zahrnují modely s rozlišením 720p i 1080p. 20“ G2020HDA a 18.5” G920HDA mají rozlišení 720p (1280×720 bodů), přehrávat lze i 1080p video, v tomto případě samozřejmě v nižším rozlišení, které je ovšem vzhledem k rozměrům displejů zcela dostatečné. Kdo chce ale skutečně nekompromisní video zážitek, měl by zvolit monitor s plným Full HD rozlišením 1080p (1920×1080 bodů), kde má na výběr mezi třemi modely – 24“ G2411HD/HDA a 21.5” G2220HDA. Ty zobrazí high-definition filmy v nejvyšší možné kvalitě a při plném 1:1 rozlišení.

S takovouto širokou nabídkou velikostí i rozlišení mají zákazníci možnost uspokojit své specifické nároky, ať už jde o film, práci či hraní her – rozlišení 16:9 je totiž zvláště vhodné zejména pro připojení herních konzolí jako je Sony PlayStation 3, i když bez problémů spolupracují i s PC či Mac.

Obrazovky monitorů nabízejí to nejlepší z TN LCD technologie, jmenovitě dynamický kontrast od 10 000:1 až po 40 000:1 a dobu odezvy 5 ms, respektive 2 ms pro GTG. Senseye+photo™ je exkluzivní technologie BenQ pro rychlé nastavení parametrů obrazu podle aktuálního obsahu a zahrnuje režimy Standard, Dynamic, Photo, Movie, dokonce i NSTL certifikovaný sRGB mód. Monitory G2411HD/HDA jsou dále vylepšeny technologií AMA (Advanced Motion Accelerator) pro rychlejší odezvu (2 ms místo 5 ms). Všechny modely (HD i HDA) mají analogové video D-Sub připojení, HD ovšem nabízejí i digitální DVI a nejlepší G2411HD přináší k těmto dvěma i digitální HDMI a 3,5mm výstup pro snadné připojení sluchátek.

Tři monitory z G Series jsou klasifikovány jako „ultra-zelené“ díky své nízké spotřebě, a tedy výhodnému poměru výkonu a nákladů na provoz. G920HDA má unikátní dvoulampový design s maximálním jasem 300 cd/m2, díky kterému má v porovnání s ekvivalentními monitory extra nízkou spotřebu.

Fotografie těchto modelů naleznete zde. Koncové ceny modelů série G, uváděné bez DPH, jsou následující: G920HDA stojí 2 399Kč, G2020HDA koupíte za 2 499Kč, model G2220HDA je k dostání za 3 199Kč, G2200HD stojí 3 799Kč, 24“ monitor G2411HDA koupíte za 5 299Kč a model G2411HD za 5 999Kč.

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: HD programy ČT i v UPC Horizon

HD programy ČT i v UPC Horizon

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání