Hlavní navigace

BenQ uvádí nový DLP projektor MP724

28. 11. 2008

[Tisková zpráva] Mezi hlavní přednosti BenQ MP724 patří UNISHAPE lampa a světelný tok 3500 lm Výsledkem jsou výborné barvy, vysoký kontrast a ostrý obraz

Praha, 28. listopad 2008 – Společnost BenQ představila nový přírůstek do rodiny DLP (Digital Light Processing) projektorů určených pro nejširší zákaznické spektrum. MP724 s vysokým světelným tokem 3500 lm je určen hlavně do firem, škol, vládních úřadů a pro veřejné promítání. Použití projektoru sahá od tmavých sálů až po jasná muzea. Digitální DLP technologie a UNISHAPE lampa vytvářejí obraz s velmi vysokým maximálním kontrastem 2800:1, dokonalými barvami, zřetelnými barvami a stabilním obrazem. Řada chytrých vylepšení zahrnuje 3 W reproduktor, digitální HDMI 1.3 vstup, kompatibilitu s HDTV 1080p, sRGB režim a různá ochranná zabezpečení.

Šikovný všeuměl
Svými vlastnostmi je MP724 předurčen pro široké spektrum použití. Ve velkých místnostech, jako jsou přednáškové sály, auditoria a konferenční místnosti, zajišťuje DLP čip MP724, že i obsahově intenzivní prezentace jsou vždy dobře vidět, písmo je čitelné a obraz kontrastní. Stejně využitelný je projektor v mešních místnostech, například v učebnách, kde musí být dostatečně světlo, aby si lidé mohli dělat poznámky. Stejně dobré použití najde projektor i v jiných provozech, například na letištích, v muzeích či v barech.Této všestrannosti je dosaženo i díky širokým možnostem nastavení, díky kterým lze přizpůsobit barvu, kontrast a ostrost obrazu.

Vysoký jas je doplněn zpracováním barev BrilliantColor, které výrazně zvyšuje jas zvýrazněním prostředních barevných tónů, oproti jiným projektorům až o 50 %. Hi-tech technologie UNISHAPE, která je speciálně uzpůsobena pro barevné spektrum MP724 a jeho DMD čip, dále zvyšuje intenzitu a jas barev až o 40 % proti jiným modelům. Díky těmto technologiím jsou pryč obrazové artefakty, barevné spektrum je rozšířené a barevná teplota může být snadno změněna bez negativního vlivu na jas. Uživatelé mohou dosáhnout ještě lepších výsledků pomocí správy barev 3D Color Management, která umožňuje nezávisle měnit barevné tónování, sytost a barevnou rovnováhu.

Snadný provoz, snadná údržba
K pohodlnému provozu přispívá řada připojení, včetně digitálních HDMI 1.3 a DVI-I konektorů pro co nejkvalitnější obraz s podporou HDCP. Dále jsou to analogové D-Sub, S-Video a kompozitní video přípoje a pro zvuk 3,5 mm jack a RCA. Další video zařízení lze připojit přes D-Sub výstup a díky USB například přidat ovládací keypad.

Velmi užitečný je i integrovaný 3 W reproduktor, díky němuž lze prezentace a promítání snadno doplnit výkladem či hudbou. Dálkové ovládání umí vedle standardních funkcí změnit hlasitost všech k projektoru připojených audio zařízení, například DVD přehrávač, notebook a další. Používání je ulehčeno díky nástrojům jako Wall Color Correction (přizpůsobení barev dle plochy), Quick Auto Search (rychlé hledání připojených zařízení), Presentation Timer (časovač pro prezentace) a další (Splash Screen Lock, Panel Key Lock, a On/Off Ring Tone…).

Použitá lampa má extra dlouhou životnost – 3000 hodin provozu a lze ji v případě potřeby snadno vyměnit. Projektor dále nepotřebuje vzduchový filtr, čímž odpadá nutnost jeho pravidelného čištění. Uživatelé ocení i vzhled MP724 s koženými prvky a tenkým ovládacím keypadem.

Doporučená koncová cena nového projektoru je 19 000 Kč bez DPH.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Vitalia.cz: Děti patří tomu, kdo je porodil?

Děti patří tomu, kdo je porodil?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů