Hlavní navigace

BenQ uvádí nový DLP projektor MP724

28. 11. 2008

[Tisková zpráva] Mezi hlavní přednosti BenQ MP724 patří UNISHAPE lampa a světelný tok 3500 lm Výsledkem jsou výborné barvy, vysoký kontrast a ostrý obraz

Praha, 28. listopad 2008 – Společnost BenQ představila nový přírůstek do rodiny DLP (Digital Light Processing) projektorů určených pro nejširší zákaznické spektrum. MP724 s vysokým světelným tokem 3500 lm je určen hlavně do firem, škol, vládních úřadů a pro veřejné promítání. Použití projektoru sahá od tmavých sálů až po jasná muzea. Digitální DLP technologie a UNISHAPE lampa vytvářejí obraz s velmi vysokým maximálním kontrastem 2800:1, dokonalými barvami, zřetelnými barvami a stabilním obrazem. Řada chytrých vylepšení zahrnuje 3 W reproduktor, digitální HDMI 1.3 vstup, kompatibilitu s HDTV 1080p, sRGB režim a různá ochranná zabezpečení.

Šikovný všeuměl
Svými vlastnostmi je MP724 předurčen pro široké spektrum použití. Ve velkých místnostech, jako jsou přednáškové sály, auditoria a konferenční místnosti, zajišťuje DLP čip MP724, že i obsahově intenzivní prezentace jsou vždy dobře vidět, písmo je čitelné a obraz kontrastní. Stejně využitelný je projektor v mešních místnostech, například v učebnách, kde musí být dostatečně světlo, aby si lidé mohli dělat poznámky. Stejně dobré použití najde projektor i v jiných provozech, například na letištích, v muzeích či v barech.Této všestrannosti je dosaženo i díky širokým možnostem nastavení, díky kterým lze přizpůsobit barvu, kontrast a ostrost obrazu.

Vysoký jas je doplněn zpracováním barev BrilliantColor, které výrazně zvyšuje jas zvýrazněním prostředních barevných tónů, oproti jiným projektorům až o 50 %. Hi-tech technologie UNISHAPE, která je speciálně uzpůsobena pro barevné spektrum MP724 a jeho DMD čip, dále zvyšuje intenzitu a jas barev až o 40 % proti jiným modelům. Díky těmto technologiím jsou pryč obrazové artefakty, barevné spektrum je rozšířené a barevná teplota může být snadno změněna bez negativního vlivu na jas. Uživatelé mohou dosáhnout ještě lepších výsledků pomocí správy barev 3D Color Management, která umožňuje nezávisle měnit barevné tónování, sytost a barevnou rovnováhu.

Snadný provoz, snadná údržba
K pohodlnému provozu přispívá řada připojení, včetně digitálních HDMI 1.3 a DVI-I konektorů pro co nejkvalitnější obraz s podporou HDCP. Dále jsou to analogové D-Sub, S-Video a kompozitní video přípoje a pro zvuk 3,5 mm jack a RCA. Další video zařízení lze připojit přes D-Sub výstup a díky USB například přidat ovládací keypad.

Velmi užitečný je i integrovaný 3 W reproduktor, díky němuž lze prezentace a promítání snadno doplnit výkladem či hudbou. Dálkové ovládání umí vedle standardních funkcí změnit hlasitost všech k projektoru připojených audio zařízení, například DVD přehrávač, notebook a další. Používání je ulehčeno díky nástrojům jako Wall Color Correction (přizpůsobení barev dle plochy), Quick Auto Search (rychlé hledání připojených zařízení), Presentation Timer (časovač pro prezentace) a další (Splash Screen Lock, Panel Key Lock, a On/Off Ring Tone…).

Použitá lampa má extra dlouhou životnost – 3000 hodin provozu a lze ji v případě potřeby snadno vyměnit. Projektor dále nepotřebuje vzduchový filtr, čímž odpadá nutnost jeho pravidelného čištění. Uživatelé ocení i vzhled MP724 s koženými prvky a tenkým ovládacím keypadem.

Doporučená koncová cena nového projektoru je 19 000 Kč bez DPH.

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Podnikatel.cz: Změny ve slevách na dani od roku 2017

Změny ve slevách na dani od roku 2017

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává