Hlavní navigace

Bezkonkurenční možnosti s novým firmwarem od D-Linku

[Tisková zpráva] Praha, 22. července 2008 - D-Link je prvním velkým výrobcem síťových zařízení, který ohlásil dostupnost unifikovaného firmwaru pro svoje firemní bezdrátové přístupové body (AP). Podpořil tak znovu svoji pozici průkopníka v oboru bezdrátových a firemních sítí, kterou si udržuje již déle než dvě desetiletí. Nový firmware přináší rozšířené funkce, které umožňují s jednou verzí firmwaru nakonfigurovat zařízení DWL-3500AP a DWL-8500AP buď jako centrálně řízené „tenké“ přístupové body anebo jako samostatně fungující přístupové body.

Kromě vydání unifikovaného firmwaru oznámil D-Link také obohacení svého portfolia o základní verzi řešení bezdrátového přepínače, která je určena zejména pro malé/střední podniky a pro vzdělávací sektor. Nový DWS-3024L je svým vzhledem a podporovanými funkcemi shodný s bezdrátovým přepínačem DWS-3024, ale dokáže řídit maximálně 24 bezdrátových AP, zatímco DWS-3024 jich zvládne až 48.

Přístupové body DWL-3500AP a DWL-8500AP byly původně dodávány jako „tenké“ bezdrátové AP, určené jen pro použití ve spojení s bezdrátovým přepínačem DWS-3024 v prostředí velkých podniků. Takové AP jsou řízeny výhradně přes DWS-3024 a jejich konfigurační nastavení je uloženo a spravováno centrálně prostřednictvím bezdrátového přepínače, což přináší lepší zabezpečení a možnosti zálohování. Pokud AP přijde o svoje konfigurační nastavení nebo musí být vyměněn nebo přemístěn jinam, je možné přenést konfigurační nastavení do AP snadno z přepínače bez nutnosti provádět manuální konfiguraci AP.

Nejnovější unifikovaný firmware od D-Link však umožňuje používat tyto AP také ve funkci nezávislých „samostatných“ přístupových bodů bez nutnosti další výměny firmwaru, což je vlastnost, kterou konkurenční produkty nenabízejí. Tato vlastnost přináší výhody hlavně malým a středním podnikům, kterým nabízí ekonomičtější bezdrátové řešení bez přepínače s nižšími počátečními náklady. Když začne infrastruktura původně malého podniku růst, může být zapotřebí přikročit k centrálnímu řízení používaných bezdrátových přístupových bodů, a to lze nyní snadno provést, aniž by bylo nutné manuálně aktualizovat firmware každého AP nebo dokonce pořizovat jiné AP.

Unifikovaný firmware pro AP poskytuje také ideální řešení pro podniky s prostorově rozptýlenými pracovišti nebo pro poskytovatele služeb a prodejce, kteří chtějí nabízet svým zákazníkům služby bezdrátového přístupu. Možnosti lokální konfigurace AP přináší maximální flexibilitu při jejich nasazení, což se ideálně hodí pro organizace, které mají mnoho menších vzdálených kanceláří nebo samostatných malých poboček.

Ve svém komentáři k tomuto oznámení Jiří Kraval, Country Sales Manager společnosti D-Link Česká republika, řekl: „D-Link se zavázal vyvíjet firemní řešení, která budou vyhovovat potřebám podniků všech velikostí. Tato nejnovější verze firmwaru od D-Link spolu s uvedením nového základního řešení bezdrátového přepínače dává menším podnikům možnost ochrany jejich investic a řešení pro jejich rostoucí potřeby.“

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: Test na HIV je zdarma i za pět set

Test na HIV je zdarma i za pět set

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Jmenuje se Janina a žije bez cukru

Jmenuje se Janina a žije bez cukru

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Vitalia.cz: To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

To nejhorší při horečce u dětí: Febrilní křeče

DigiZone.cz: Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

Rádio Šlágr má licenci pro digi vysílání

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D