Hlavní navigace

Bezpečné držáky Brodit exkluzivně od Sunnysoftu

17. 9. 2009

[Tisková zpráva] Praha 16. září 2009 – Sunnysoft, specialista na oblast mobilních řešení, kapesních počítačů, smartphonů a GPS navigací, představuje prémiové produkty švédské společnosti Brodit. Držáky a ProClipy Brodit slouží k uchycení mobilních zařízení ve vozidlech. Mezi jejich přednosti, pro které slaví úspěch po celém světě, patří variabilní uchycení v interiéru vozu, aktivní dobíjení zařízení, jednoduchá montáž bez nutnosti vrtání, zvýšení bezpečnosti jízdy a rychlá dostupnost držáků po uvedení daného automobilu nebo mobilního zařízení na trh.

Držáky jsou vyráběny přesně na míru pro konkrétní typ vozu a typ zařízení. Řešení se skládá ze dvou komponent – ProClipu a držáku (Holder). ProClip je unikátní řešení pro připevnění držáku do vozidla, které využívá montáž prostým zacvaknutím mezi technologické mezery plastů palubní desky. Díky tomu se montáž obejde bez vrtání a bez poškození interiéru vozidla. Umístění zařízení do držáku (stejně jako vyjmutí) je velmi snadné. Držáky jsou vyrobeny unikátně pro jednotlivé typy většiny mobilních zařízení, jde mimo jiné o mobilní telefony, PDA a komunikátory, smartphony, LCD panely, GPS navigace, MP3 přehrávače, odolné terminály nebo krátkovlnné vysílačky. Uchycení mobilních zařízení je pak možné na několika místech v interiéru – levý A sloupek, palubní deska, hlavová opěrka a středový panel.

ProClip a držáky Brodit

Pro švédský Brodit jsme se rozhodli kvůli jeho kvalitě a přidané hodnotě pro uživatele. Byla to správná volba. Soustavný každoroční růst obratu to jenom dokazuje, říká k tomu Jiří Strouhal, ředitel divize Obchod ve společnosti Sunnysoft s.r.o. Díky našim úspěchům jsme od září 2009 převzali výhradní distribuci v České a Slovenské republice, dodává Strouhal.

V souvislosti s exkluzivní distribucí Broditu v České a Slovenské republice dnes spustila společnost Sunnysoft novou podobu stránek www.brodit.cz. Jsou určeny pro koncové zákazníky i pro resellery. Najdou zde konfigurátor, který jim nabídne několik variant držáků pro jejich mobilní zařízení a vyhledá všechny vhodné ProClipy pro daný model vozu.

Co přináší Brodit oproti běžným držákům?

Držáky mobilních zařízení jsou k dispozici obvykle ve čtyřech variantách. Vybírat lze mezi variantou „aktivní s napájením“, tedy napájení přes zásuvku zapalovače nebo s pevným připojením na palubní síť, mezi variantou „pro použití s originálním kabelem“, variantou „s průchozím konektorem“ a mezi variantou „pasivní bez možnosti nabíjení“. Pro nejprodávanější zařízení nabízí Brodit variant více (např. pro iPhone jich má v nabídce jedenáct). Právě aktivní držáky s dobíjením většina výrobců mobilních zařízení vůbec nenabízí. V jejich příslušenství jsou buď univerzální pasivní držáky s přísavkou, nebo žádné (např. Nokia, viz informace níže).

Další jedinečnou výhodou, pro kterou si Brodit oblíbili řidiči po celém světě, je možnost uchycení zařízení na mnoha místech interiéru vozu (viz fotografie se Subaru Forester 2009 nebo s Toyotou Avensis). V neposlední řadě pak zvyšuje bezpečnost jízdy a nabízí dostupnost držáků brzy po premiéře automobilu nebo nového mobilního zařízení.

Brodit nahrazuje chybějící příslušenství Nokií

Značkové držáky mobilních zařízení a GPS navigací Brodit nahradí chybějící příslušenství nových Nokií. Ty dnes nemají v základní výbavě držáky těchto zařízení a jejich uživatelé tak musí zařízení volně odkládat v prostoru. Týká se to především Nokií E71, N79, N96, ale i mnoha dalších, upřesňuje produktový manažer Mario Petrus ze společnosti Sunnysoft s.r.o.

Brodit těmto novým bezpečným držákům pro zařízení Nokia dal název „Holder f. Cable Attachment For Nokia original cable CA-116, CA-113CU and CA-134“. Držáky jsou konstruovány tak, že se přímo do nich dá zapojit originální nabíjecí kabel od hands free sady Nokie. Držáky jsou tak určeny především pro tyto typy Nokií: N96, N95 8GB, N95 4GB, N82, N79, N78, E90, E75, E71, E66, E65, E63, E51, 6600 Fold, 6300, 6220 Classic, 6210 Navigator, 6120 Class, 3120 Class, 3109/3110, 2630, 2600 Class.

Brodit zvyšuje bezpečnost jízdy

Zařízení uchycené do ProClipu je kdykoliv snadno po ruce. Zároveň tak vytváří bezpečné prostředí pro řízení vozidla. Mobilní telefony, navigace a další zařízení, kterým se řidiči věnují během cesty, se tak nepohybují volně v prostoru vozidla a neodpoutávají pozornost od řízení.

Neomezují výhled z vozidla. Držáky Brodit jsou v souladu s vyhláškami i v těch zemích, v nichž je výslovně vyhláškou zakázáno umísťovat jakékoliv přísavné držáky na přední okno. Při konstrukci je dbáno na umístění airbagů. Jde o důsledné dodržování bezpečnostních standardů již během výroby. V některých vozech se proto řidiči např. nedočkají uchycení na levém A sloupku, neboť jsou zde umístěny boční airbagy.

Společnost Brodit disponuje certifikátem kvality ISO 9001:2008 a také osvědčením o nárazových testech od Švédského silničního a dopravního institutu. Výňatek z nárazových testů:

Nárazový test 921119–3: Držák pro SAAB 9000 byl vybrán kvůli svému neobvyklému tvaru. Byl přimontován k odkládací schránce a natočen tak, aby směřoval k řidiči. Tento úhel byl změřen a byla zjištěna hodnota přibližně 15°. V případě nárazu by tedy šlo předpokládat, že dojde ke kontaktu s relativně ostrým rohem. V důsledku zvláštního V tvaru v místě, kde jsou podpěry (nohy) držáku připevněny k přístrojové desce, bránícího tak zborcení po nárazu, byly v přístrojové desce GUN vytvořeny dva zářezy a držák byl pevně zaklíněn do desky, aby bylo dosaženo co největší podobnosti se způsobem montáže ve vozidle. Nárazový test byl dokončen. Byla zjištěna hodnota 56,6 g. Výsledky: Mezní hranice 80 g (780 mis2) nebyla překročena.

O Sunnysoft s.r.o., divize Obchod

Sunnysoft s.r.o. poskytuje firmám, společnostem i jednotlivcům komplexní podporu jejich rozvoje za pomoci mobilních technologií. Díky desetiletým zkušenostem a působení na trhu dnes patří Sunnysoft mezi vyhledávané specialisty s nejširší nabídkou mobilních telefonů, smartphonů, GPS navigací a příslušenství. Na českém a slovenském trhu výhradně zastupujeme značky Powertraveller (www.solarnina­bijecky.cz), Brodit (držáky mobilních zařízení a navigací do aut), a dále značky Krusell (pouzdra a brašny) a McGuider (softwarová navigace). Ve společnosti Sunnysoft tvoří divize Obchod společně s Mobilním řešením pro firmy a Vývojem software pro koncové uživatele tři hlavní pilíře její činnosti. V roce 2009 jsme se umístili v žebříčku firem TOP 100 ICT, získali titul IT produkt 2009 za řešení mControl a uvedli na trh značku Powertraveller.

O Broditu

Švédská společnost Brodit se specializuje na výrobu produktů pro uchycení mobilních zařízení ve vozidlech. K hlavním benefitům produktů patří především jednoduchá instalace a rozsáhlý sortiment pro každé zařízení a typ vozidla. Díky unikátnímu výrobnímu postupu, při kterém je využito špičkových technologií, vynikají držáky svou vysokou kvalitou. Společnost Brodit byla založena v roce 1983 ve švédském Karlsborgu, má tedy s výrobou více než 25letou zkušenost. V současnosti zaměstnává přes 50 zaměstnanců. Brodit ovládl skandinávský trh a exportuje do více než 30 zemí světa. Více na www.brodit.cz nebo www.sunnysoft.cz.

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Vláknina: Rozpustná, nebo nerozpustná?

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Podnikatel.cz: Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Přivýdělek u Airbnb nebo Uberu? Čekejte kontrolu

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Změny v daních z příjmů u zaměstnávání

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí