Hlavní navigace

Bezpečnost v Silicon Valley budou chránit dvě brněnské IT firmy

13. 1. 2011

[Tisková zpráva] V těchto dnech odlétají do amerického Silicon Valley zástupci brněnských IT firem COSECT a AdvaICT. Obě společnosti z oblasti bezpečnosti v IT chtějí prorazit se svými produkty na americký trh. Tříměsíční pobyt v srdci informačních technologií jim umožnil úspěch v projektu Český technologický akcelerátor agentury CzechInvest. Svá sídla a klíčová vývojová centra zde mají nejvýznamnější IT firmy světa, jako Google, Sun Microsystems, Oracle nebo Microsoft.

AdvaICT je malá česká inovativní firma založená v roce 2006 experty z Fakulty informatiky a Ústavu výpočetní techniky Masarykovy univerzity. Jaké jsou její cíle a ambice ve Spojených státech shrnuje Pavel Minařík, ředitel společnosti AdvaICT: „Do Spojených států odjíždíme prezentovat unikátní produkt FlowMon ADS, který slouží k monitorování provozu datové sítě s cílem odhalit provozní či bezpečnostní problémy. Mezi další přínosy patří schopnost odhalit nežádoucí chování zaměstnanců, např. nelegální stahování dat pomocí P2P sítí, instant messaging nebo telefonování.“ Řešení je zajímavé především tím, že přináší skutečný vhled do celé sítě, je možné ho do sítě nasadit do půl hodiny a přitom lze pomocí něho odhalovat i hrozby, které firewally či antiviry nejsou schopné detekovat. Podstatnou výhodou proti konkurenčním produktům je třetinová cena a flexibilní reakce na specifické požadavky zákazníků. Výhody tohoto řešení mohou využívat také malé a střední podniky díky ve světě unikátní službě NetHound.

Produkt Safetica společnosti COSECT řeší problémy s úniky dat v každé společnosti. Na rozdíl od konkurence nabízí komplexní ochranu proti vnitřním hrozbám – vlastním zaměstnancům. Bezpečnostní software Safetica dokáže ochránit před únikem citlivých informací, finančními ztrátami i poškozením dobrého jména a upozornit na rizikové chování zaměstnanců dlouho před tím, než jejich jednání ohrozí celou společnost.  V kalifornském Sunnyvale bude COSECT koordinovat především své obchodní aktivity. „Vytvoření nové pobočky právě v Sillicon Valley je strategickým krokem k budování distribuční sítě pro Severní Ameriku,“ řekl Jakub Mahdal, ředitel společnosti. Poznat americký trh pomohl Jakubu Mahdalovi hlavní konzultant Jihomoravského inovačního centra Miloš Sochor. „Nejvíce nám Miloš pomohl se získáním kontaktů ve Spojených státech, na které navazují konkrétní obchodní kroky. Užitečná byla pomoc se seznámením se s trhem i  mentalitou v byznysu, kde Miloš deset let působil. Ceníme si také finanční podpory Jihomoravského inovačního centra,“ vysvětlil Mahdal.

Jihomoravský  kraj má v oblasti bezpečnostního software silnou základnu, o čemž svědčí přítomnost uskupení Network Security Monitoring Cluster, jehož členem je také AdvaICT. Klastr v současné době sdružuje dvacet firem (včetně univerzit) zaměřených na bezpečnost počítačových sítí a bezpečnost v ICT a spolupracuje také s Jihomoravským inovačním centrem. V nejbližší době klastr plánuje vybudování specializovaných pracovišť pro VaV v oblasti bezpečnosti počítačových sítí. Jako nezávislý odborník také prezentuje nejen Jihomoravský kraj na právě připravované mezinárodní konferenci ISSE. Obě firmy podporuje i zdejší Microsoft inovační centrum.

„Výhledy a očekávání jsou možná až příliš smělé, ale nemá smysl do Ameriky jezdit s malými cíli. Ne nadarmo se říká, že je to země možností a tak k tomu obě firmy přistupují. Zvláště když si uvědomí, že celý český trh tam najdou v každém větším městě. Ať už jejich výprava dopadne jakkoliv, Czech Accelerator jim dal skvělou příležitost, kterou firmy chtějí využít na maximum,“ konstatuje Miloš Sochor.

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

Dali slevu, která se nevyplatila. Pozor na to

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť