Hlavní navigace

bezrealitky.cz po měsíci provozu pokrývají 4% nabídek nemovitostí na trhu!

24. 11. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 15. listopadu 2007: Dne 1. října 2007 byl na český trh uveden nový internetový portál bezrealitky.cz, který se jako první na českém realitním trhu soustřeďuje na prodej a pronájmem nemovitosti přímo od majitele. Cílem tohoto unikátního projektu je zpřehlednit současný realitní trh vytvořením soukromého trhu bez asistence realitních kanceláří, a tím umožnit a zjednodušit prodej a pronájem nemovitostí bez provize. Hlavní výhody tohoto serveru jsou finanční úspory, kontrola a zrychlení procesu.

Po měsíci provozu prošlo databází bezrealitky.cz 705 nabídek nemovitostí k prodeji či pronájmu. K dnešnímu dni je aktivních 510 nabídek a 195 nabídek již bylo staženo. To znamená, že jejich majitelé již transakce uskutečnili a uzavřeli. Průměrným nárůstem za posledních 14 dní 40ti nabídek denně pokrývají bezrealitky.cz v současné době kolem 4% trhu.

Server bezrealitky.cz byl v beta verzi spuštěn na začátku října. Již po prvních týdnech provozu dosahuje denní návštěvnosti více než 1000 unikátních uživatelů a eviduje stovky nabídek nemovitostí. I to je důkaz, že projekt správně vystihl potřeby a očekávání realitního trhu a je na dobré cestě zařadit se mezi nejvýznamnější realitní servery českého internetu.

Bezrealitky.cz je prvním profesionálním P2P řešením v České republice, které nabízí řadu profesionálních služeb. Bezrealitky.cz například využívá jako první v České republice Google mapy v takovémto rozsahu. Nabídky nemovitostí k prodeji či pronájmu se kromě seznamu, zobrazují na mapě, která poskytuje přehled o občanské vybavenosti okolí nabízené nemovitosti. Najdete zde například bohatou síť restaurací, sportovišť, škol apod. Lze tedy velmi dobře vyspecifikovat požadavky na nemovitost a její lokalitu.

Mezi hlavní služby serveru, které poskytují zdarma patří call-centrum bezrealitky.cz, které poskytuje svým klientům od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00 hod. pomoc jak se serverem pracovat a rady s právními službami či financováním nemovitostí. Dále to jsou bezrealitky® právní služby, které nabízejí ke stažení vzorové smlouvy připravené právníky a informují o obvyklém postupu řešení právních situací, o cenových sazbách a o možnostech advokátních kanceláří a konečně služba bezrealitky®fi­nance, která nabízí nezávislé a transparentní poradenství v oblasti financování nemovitostí.

V marketingovém mixu bezrealitky.cz hraje důležitou roli produkt – webové stránky. Ty jsou silným marketingový nástrojem již samy o sobě. Webové stránky bezrealitky.cz prošly dlouhým vývojem, aby umožnily uživatelům co možná nejjednodušší a nejpřehlednější hledání nemovitosti přímo na mapě nebo v seznamu. Důležité bylo najít i nenásilné a příjemné grafické zpracování a systém, který svojí přehledností osloví širokou škálu uživatelů.

Kampaň bezrealitky.cz je jasná a přímá, ale přesto nenásilná. Outdoorová komunikace není masivní a jako prostředky využívá billboardy, tabule ve vozech metra a tramvají. E-marketingová strategie kombinuje Sklik a AdWords, aby byl server nalezen uživateli Seznamu i Googlu (tyto dva internetové vyhledávače tvoří 80% celého trhu).

Dalším marketingovým kanálem je blog (http://blog.bez­realitky.cz), který byl spuštěn ještě před zahájením provozu serveru bezrealitky.cz. Slouží jako vysvětlovací nástroj. Také je zde vetší prostor pro přímou komunikaci s návštěvníky. „Blog se ukázal jako velmi úspěšný při získávání první kritické masy nezbytné při spouštění každé velké webové stránky. Další sekce blogu nabízejí např. informace o realitním trhu, o samotném projektu bezrealitky.cz nebo praktický obsah jako vzorové smlouvy. Tohle je ta vážnější část. Na druhou stranu se v sekci „neplaťte makléře“ využívá odlehčenější komunikace a zábavnější formy v podobě statických obrázků a videí, podporující prodej nemovitostí bez provize. Postupně by se tento blog měl stávat nezávislým zdrojem informací z realitního trhu“, uvádí Jakub Havrlant.

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

120na80.cz: Na ucho teplý, nebo studený obklad?

Na ucho teplý, nebo studený obklad?

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Podnikatel.cz: Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Snížení DPH na 15 % se netýká všech

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Podnikatel.cz: Víme první výsledky doby odezvy #EET

Víme první výsledky doby odezvy #EET

Podnikatel.cz: Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Platební brány a EET? Stále s otazníkem

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: 5 přírodních tipů na bolest v krku

5 přírodních tipů na bolest v krku

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?