Hlavní navigace

bezrealitky.cz po měsíci provozu pokrývají 4% nabídek nemovitostí na trhu!

24. 11. 2007

[Tisková zpráva] Praha, 15. listopadu 2007: Dne 1. října 2007 byl na český trh uveden nový internetový portál bezrealitky.cz, který se jako první na českém realitním trhu soustřeďuje na prodej a pronájmem nemovitosti přímo od majitele. Cílem tohoto unikátního projektu je zpřehlednit současný realitní trh vytvořením soukromého trhu bez asistence realitních kanceláří, a tím umožnit a zjednodušit prodej a pronájem nemovitostí bez provize. Hlavní výhody tohoto serveru jsou finanční úspory, kontrola a zrychlení procesu.

Po měsíci provozu prošlo databází bezrealitky.cz 705 nabídek nemovitostí k prodeji či pronájmu. K dnešnímu dni je aktivních 510 nabídek a 195 nabídek již bylo staženo. To znamená, že jejich majitelé již transakce uskutečnili a uzavřeli. Průměrným nárůstem za posledních 14 dní 40ti nabídek denně pokrývají bezrealitky.cz v současné době kolem 4% trhu.

Server bezrealitky.cz byl v beta verzi spuštěn na začátku října. Již po prvních týdnech provozu dosahuje denní návštěvnosti více než 1000 unikátních uživatelů a eviduje stovky nabídek nemovitostí. I to je důkaz, že projekt správně vystihl potřeby a očekávání realitního trhu a je na dobré cestě zařadit se mezi nejvýznamnější realitní servery českého internetu.

Bezrealitky.cz je prvním profesionálním P2P řešením v České republice, které nabízí řadu profesionálních služeb. Bezrealitky.cz například využívá jako první v České republice Google mapy v takovémto rozsahu. Nabídky nemovitostí k prodeji či pronájmu se kromě seznamu, zobrazují na mapě, která poskytuje přehled o občanské vybavenosti okolí nabízené nemovitosti. Najdete zde například bohatou síť restaurací, sportovišť, škol apod. Lze tedy velmi dobře vyspecifikovat požadavky na nemovitost a její lokalitu.

Mezi hlavní služby serveru, které poskytují zdarma patří call-centrum bezrealitky.cz, které poskytuje svým klientům od pondělí do pátku od 9:00 do 18:00 hod. pomoc jak se serverem pracovat a rady s právními službami či financováním nemovitostí. Dále to jsou bezrealitky® právní služby, které nabízejí ke stažení vzorové smlouvy připravené právníky a informují o obvyklém postupu řešení právních situací, o cenových sazbách a o možnostech advokátních kanceláří a konečně služba bezrealitky®fi­nance, která nabízí nezávislé a transparentní poradenství v oblasti financování nemovitostí.

V marketingovém mixu bezrealitky.cz hraje důležitou roli produkt – webové stránky. Ty jsou silným marketingový nástrojem již samy o sobě. Webové stránky bezrealitky.cz prošly dlouhým vývojem, aby umožnily uživatelům co možná nejjednodušší a nejpřehlednější hledání nemovitosti přímo na mapě nebo v seznamu. Důležité bylo najít i nenásilné a příjemné grafické zpracování a systém, který svojí přehledností osloví širokou škálu uživatelů.

Kampaň bezrealitky.cz je jasná a přímá, ale přesto nenásilná. Outdoorová komunikace není masivní a jako prostředky využívá billboardy, tabule ve vozech metra a tramvají. E-marketingová strategie kombinuje Sklik a AdWords, aby byl server nalezen uživateli Seznamu i Googlu (tyto dva internetové vyhledávače tvoří 80% celého trhu).

Dalším marketingovým kanálem je blog (http://blog.bez­realitky.cz), který byl spuštěn ještě před zahájením provozu serveru bezrealitky.cz. Slouží jako vysvětlovací nástroj. Také je zde vetší prostor pro přímou komunikaci s návštěvníky. „Blog se ukázal jako velmi úspěšný při získávání první kritické masy nezbytné při spouštění každé velké webové stránky. Další sekce blogu nabízejí např. informace o realitním trhu, o samotném projektu bezrealitky.cz nebo praktický obsah jako vzorové smlouvy. Tohle je ta vážnější část. Na druhou stranu se v sekci „neplaťte makléře“ využívá odlehčenější komunikace a zábavnější formy v podobě statických obrázků a videí, podporující prodej nemovitostí bez provize. Postupně by se tento blog měl stávat nezávislým zdrojem informací z realitního trhu“, uvádí Jakub Havrlant.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Výše záloh na sociální a zdravotní OSVČ 2017

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom