Hlavní navigace

Bílé Zboží se mění na Internet Mall a drasticky snižuje ceny

30. 9. 2002

[Tisková zpráva]

Bílé Zboží se mění na Internet Mall a drasticky snižuje ceny

Společnost bilezbozi.cz, s.r.o. oznamuje zahájení procesu transformace na elektronické nákupní středisko Internet Mall. V souvislosti s tím vyhlašuje „cenové prázdniny“ pro všechny nákupy realizované do konce roku 2002.

Fotoexpert.cz, audioexpert.cz a videoexpert.cz, to jsou názvy nových specializovaných obchodů společnosti bilezbozi.cz, s.r.o., kterou její specializované prodejny bilezbozi.cz a mp3store.cz svým obratem řadí k největším Internetovým prodejcům v České republice.

„Považuji za velmi důležité zdůraznit, že u nás neděláme všichni všechno, jak je to obvyklé u některých našich konkurentů. O každou naší specializovanou prodejnu se stará tým odborníků v příslušném oboru. Zákazník tedy nevstoupí do anonymního hypermarketu, ale do skutečně profesionálního prostředí, kde jsou mu k dispozici erudovaní prodavači.“ říká Ondřej Fryc, CEO společnosti. Dokládá to na příkladu: „Nakupujete-li vybavení domácnosti, určitě máte zájem i o bohatý výběr doplňků a příslušenství. Konkurenceschopný internetový obchod nemůže pracovat tak, že někde něco levně nakoupí, "dá to na web“ a prodá dále. Doba přesouvání krabic a garážových podnikatelů je již minulostí. Ani Internetový obchod nemůže získávat zákazníky jen úsporou jejich času, byť enormní, a nízkými cenami. Jeho budoucnost je v kvalitativním posunu obsluhy zákazníků na takovou úroveň, jakou tradiční obchodní kanály díky objektivním překážkám nikdy nemohou dosáhnout."

V souvislosti s rozšířením záběru společnosti přichází i změna názvu a transformace na akciovou společnost. Pro název nebylo třeba chodit daleko – „mall“ je nákupní galerie se specializovanými obchody, jež se zaměřují na konkrétní úzký sortiment zboží s přidanou hodnotu spočívající v kompetentní obsluze zákazníka. Se změnou právní formy pak souvisí i posílení kapitálové základny společnosti. Minoritní podíl ve společnosti Internet Mall, a.s. získá jako investor Eduard Míka, zakladatel a donedávna i prezident a člen správní rady společnosti APP Group: „Již delší dobu jsem se po Internetovém trhu rozhlížel, neboť jsem vždy věřil, že vlastnosti elektronického obchodního kanálu vytvářejí potenciál pro získání značného podílu na trhu. Ve společnosti bilezbozi.cz jsem našel tým lidí, kteří mají z hlediska přístupu k businessu se mnou, jak se říká, stejnou krevní skupinu. O jejich poctivém přístupu k budování společnosti svědčí i to, že na rozdíl od většiny subjektů v historii Internetu dokázali skloubit meziroční růst obratu o stovky procent s udržením nadstandardní ziskovosti. To je v odvětví, které vyrůstalo na dluh v prostředí nereálných předpokladů, zcela unikátní. Jsem přesvědčen, že společnost Internet Mall stojí na prahu úspěšného období a doufám, že moje investice – a snad i moje znalosti a zkušenosti – přispějí k tomu, že se stane významným subjektem na maloobchodním trhu­.“

Není tajemstvím, že při nákupu v internetových obchodech platí zákazníci za stejné zboží nižší ceny než v běžné maloobchodní síti. To umožňuje mnohem vyšší efektivita a produktivita práce elektronického obchodního modelu v porovnání s tradičními prodejními kanály. „Shovívavě pozorujeme cenovou válku, jež nyní zuří na bitevním poli prodejců elektroniky. My nabízíme stejné zboží o tisíce korun levněji a přesto dokážeme stále financovat expanzivní růst z vlastních zdrojů. Abychom zákazníkům ukázali, jaké cenové relace a jaký komfort při nakupování jim přinese Internet Mall, rozhodli jsme se naše i tak levnější zboží zlevnit ještě výrazněji a to až pod úroveň velkoobchodních cen.“ oznamuje plošné zlevnění Ondřej Fryc a dodává: „V souvislosti s přestavbou společnosti na elektronické nákupní středisko připravujeme pro naše zákazníky i klientský program a široký repertoár doplňkových služeb, který by měl změnit nakupování na Internetu v příjemný zážitek.“

O firmě bilezbozi.cz, s.r.o.:

Společnost bilezbozi.cz, s.r.o. již od léta 2000 vyvíjí a provozuje specializovaný internetový obchod www.bilezbozi.cz. V létě 2002 zakoupila od třetí společnosti obchod www.mp3store.cz a v září 2002 spustila další specializované obchody na audio, video a fototechniku s názvy www.audioexpert.cz, www.videoexpert.cz a www.fotoexpert.cz. Obrat společnosti v roce 2001 byl v řádu desítek miliónů Kč.

Pro další informace kontaktujte:
bilezbozi.cz, s.r.o.
Sokolská 21, Praha 2
Tel. 224 914 482, Fax 224 914 456
Ing. Petr Burcal, e-mail: petr.burcal@bi­lezbozi.cz

DigiZone.cz: Sat novinky: ČT24 ve staré Digi TV CZ

Sat novinky: ČT24 ve staré Digi TV CZ

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?