Hlavní navigace

BlackBerry Interprise kurzy u Gopasu

[Tisková zpráva] Praha, 26. ledna 2010 – Také jste si všimli, že stále více lidí používá místo klasického mobilního telefonu komunikátor BlackBerry? Tento trend potvrzuje i Dan Walterstein z Počítačové školy Gopas.

„Počet subjektů, které se rozhodly svým zaměstnancům vyměnit telefony za BlackBerry, roste geometrickou řadou. Již to nejsou pouze ojedinělé případy, ale BlackBerry se stává standardem v celých oborech,“ říká Walterstein. Podle něho se to týká např. bankovnictví či finančnictví. Žádnou výjimkou nejsou ale ani advokátní kanceláře či poradenské společnosti. Díky zabezpečenému přenosu zpráv tak mohou být jejich zaměstnanci více flexibilní a rychleji reagovat na došlé e-maily. Počítačová škola Gopas připravila dva kurzy pro platformu BlackBerry. „První je zaměřen na pochopení základů a druhý se věnuje pokročilé správě, plánování nebo mobilním aplikacím,“ říká Daniel Walterstein.

BlackBerry Enterprise Server kurz si klade za cíl seznámit posluchače se základy technologie BlackBerry. „Naučí je navrhnout bezpečné a spolehlivé mobilní firemní řešení, správně instalovat a upgradovat server včetně jeho napojení na messengingový systém,“ popisuje první kurz Daniel Walterstein a dodává, že se studenti také seznámí s nejčastějšími chybami serveru, jejich analýzou a odstraňováním. Po absolvování kurzy by měli být účastníci schopni kompletně spravovat a řídit firemní mobilní řešení a poskytovat podporu uživatelům.

V pořadí druhý BlackBerry kurz je intenzivnější a také rozsáhlejší. Na první zcela nenavazuje, ale pouze se předpokládá základní povědomí o technologii BlackBerry. Po ukončení tohoto kurzu budou studenti nejenom schopni navrhnout redundantní mobilní řešení s vysokou dostupností, ale také budou umět provést analýzu logů a hledat příčiny problémů. Kurz jasně ukáže, jak BlackBerry server monitorovat a předcházet jeho výpadkům. „Velký důraz je kladen na správu, zabezpečení a distribuci aplikací,“ upozorňuje Dan Walterstein. Účastníci kurzu budou podle Waltersteina také seznámeni s možnostmi vývoje vlastních aplikací a jejich napojení na stávající firemní software.

O společnosti GOPAS, a. s.
Počítačová škola GOPAS, a. s., zahájila činnost v roce 1992. Soustředila se výhradně na vzdělávání v oboru výpočetní techniky a manažerských dovedností. Důsledným dodržováním této dlouhodobé strategie se společnost vypracovala mezi nejuznávanější firmy v oboru. Díky své specializaci si vytvořila podmínky pro skutečně partnerské vztahy nejen se zákazníky z řad uživatelů, ale umožnilo jí to rovněž spolupráci s předními dodavateli výpočetní techniky a systémovými integrátory. Za rok 2008 prošlo kurzy výpočetní techniky v prostorách počítačové školy GOPAS skoro 30 000 absolventů.

Počítačová škola GOPAS je držitelem nejvyšších dosažitelných autorizací v oblasti vzdělávání firem Microsoft (Microsoft Gold Certified Partner for Learning Solutions), Oracle (OAEC), IBM (IBM Business partner) pro kurzy Lotus Notes, Sun Microsystems (Authorized Education Center), Adobe (Authorised Training Partner), Corel (Training partner), SCO (SCO AEC) a Software602 (Autorizované školicí středisko).

Počítačová škola GOPAS je také autorizovaným testovacím střediskem firem Thomson Prometric (Prometric APTC) a VUE (Virtual University Enterprises), akreditovaným testovacím střediskem pro ECDL (European Computer Driving Licence), testovacím střediskem pro získání certifikátů Microsoft Office Specialist, dále je členem CompTIA, SPIS (Sdružení pro informační společnost) a AIVD (Asociace institucí vzdělávání dospělých).

Firma GOPAS provozuje celkem tři počítačové školy, a to v Praze, Brně a Bratislavě, o celkové kapacitě 36 počítačových učeben. V současné době tvoří tuto firmu 60 zaměstnanců a zhruba 70 stálých externích konzultantů a lektorů. O kvalitách poskytovaných služeb svědčí také získaný certifikát ISO 9001 a akreditace MŠMT pro rekvalifikace.

Podnikatel.cz: Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Změny v daních z příjmů pro podnikatele

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

DigiZone.cz: Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Zdeněk Gerlický: nový ředitel nangu.tv

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

DigiZone.cz: Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Sat novinky: Je tu Sky Sport News HD

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Vitalia.cz: Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Nejlepší obranou při nachlazení je útok

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Lupa.cz: Teletext je „internetem hipsterů“

Teletext je „internetem hipsterů“

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla