Hlavní navigace

CA Technologies mezi padesátkou nejzelenějších společností dle Newsweeku

[Tisková zpráva] ISLANDIA, N.Y., 23. listopadu 2010 – Společnost CA Technologies (NASDAQ: CA) oznámila, že byla ohodnocena časopisem Newsweek jako jedna z 50 nejzelenějších společností ve Spojených státech.

Žebříček s názvem Newsweek Green Rankings hodnotí 500 největších veřejně obchodovatelných amerických společností z hlediska jejich vlivu na životní prostředí, strategie, politiky, vedení, pověsti a celkového výkonu jako subjektů se závazkem vůči životnímu prostředí. Kompletní seznam je k nalezení na webové adrese www.newsweek.com/gre­en.  

„Je nám ctí být mezi 50 nejlepšími v žebříčku Newsweek Green Rankings,“ uvedl Karel Schmidtmayer, ředitel CA v České republice. „Za poslední dva roky se nám podařilo urychlit naše aktivity pro podporu udržitelného rozvoje díky modernizaci obchodních operací, zmírnění dopadu našich aktivit na životní prostředí a šetření nákladů. Toto ocenění je důkazem našeho odhodlání být zodpovědnou korporací a my hodláme pokračovat v hledání způsobů zefektivnění našich snah o zachování trvalé udržitelnosti.”  

Společnosti jsou hodnoceny na základě řady kritérií: emisí skleníkových plynů, emisí toxického odpadu a použití dalších přírodních zdrojů, stejně jako toho, zda společnosti tyto vlivy přiznávají. Newsweek s partnery hodnotil také úroveň managementu problémů a politik týkajících se životního prostředí, nebo soulad se zákonnými požadavky a pravidly souvisejícími s klimatickými změnami. Na hodnocení měl vliv také reputační výzkum CEO, pracovníků zabývajících se korporátní sociální zodpovědností a „úsekových specialistů“.  

Při sestavování žebříčku spolupracoval Newsweek se třemi vedoucími odbornými společnostmi z oblasti průzkumu životního prostředí: MSCI ESG Research, Trucost a CorporateRegis­ter.com. Newsweek rovněž svolal expertní panel, aby zhodnotil metodologii hodnocení a ověřil předběžný a finální žebříček. 

Aby dosáhla svých environmentálních cílů, využívá společnost CA Technologies své vlastní  inovativní řešení - CA ecoSoftware, – s jehož pomocí sleduje, spravuje a reportuje průběh svého programu pro trvale udržitelný rozvoj.

CA ecoSoftware je řešení pro správu energie, uhlíkových emisí a trvale udržitelného rozvoje, které bylo navržené, aby organizacím pomohlo snížit emise uhlíku, spravovat spotřebu přírodních zdrojů, snížit náklady na energii a plnit jejich environmentální cíle. Poskytuje cenné aktuální informace o energetických vzorcích za použití dat zachycených přímo v organizaci. CA ecoSoftware organizacím pomáhá měřit, analyzovat, reportovat a jednat ve věci jejich vlivu na životní prostředí a vlastní výkonnosti. Řešení dále umožňuje sladit iniciativy k udržení trvale udržitelného rozvoje s obchodními cíli, automatizovat kroky k udržení trvale udržitelného rozvoje napříč zeměpisnými a funkčními omezeními – pomoci společnostem akcelerovat jejich snahy k úspoře energie a zajištění trvale udržitelného rozvoje.  

Pro více informací o řešení  pro energii, uhlík a trvale udržitelný rozvoj, navštivte prosím:

·       Na internetu:  
http://www.ca­.com/us/energy-sustainability-management.aspx

·       Produktové demo:  
http://www.ca­.com/us/colla­teral/demos/na/ca-ecosoftware.aspx

·       Blog o perspektivě úspory energie a zajištění trvale udržitelného rozvoje: http://communi­ty.ca.com/blog­s/greenit

·       Na Twitteru:  
http://www.twit­ter.com/CAeco­Software  

O společnosti CA Technologies 

CA Technologies (NASDAQ: CA) je společnost zabývající se vývojem softwaru a řešení pro IT management, která má zkušenost ze všech IT prostředí –  od mainframů a distribuovaných prostředí až po ta virtuální či cloud. CA Technologies spravuje a zabezpečuje IT prostředí a svým zákazníkům umožňuje poskytování pružnějších IT služeb. Inovativní produkty a služby společnosti CA Technologies poskytují vhled a kontrolu nezbytnou pro podporu obchodní agilnosti IT organizací. Většina společností z žebříčku Global Fortune 500 při správě svých IT ekosystémů spoléhá na řešení CA Technologies. Pro více informací navštivte CA Technologies na adrese www.ca.com.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Vitalia.cz: Cena stejného léku se liší i o tisíce

Cena stejného léku se liší i o tisíce

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Podnikatel.cz: Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

Chtějte údaje k dani z nemovitostí do mailu

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Měšec.cz: Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč

Europlatby: někde bez poplatku, jinde i 350 Kč