Hlavní navigace

Společnosti Canon a HP budou společně nabízet bezkonkurenční tisková kancelářská řešení

15. 9. 2009

[Tisková zpráva] Zákazníci získají výhody špičkových a technologicky vyspělých multifunkčních zařízení Canon, včetně servisu a technické podpory, a současně špičkových řešení HP pro síťový tisk, správu tiskáren a workflow

TOKIO, Japonsko a PALO ALTO, Kalifornie, 14. září 2009 – Společnosti Canon Inc. (NYSE: CAJ) a HP (NYSE: HPQ) dnes oznámily rozšíření své aliance za účelem společného prodeje a distribuce nové řady multifunkčních kancelářských zařízení, v rámci které budou nabízet to nejlepší od obou společností: Špičková multifunkční zařízení Canon a vynikající řešení HP pro podnikový tisk a zpracování obrazu.

Nová aliance je založena na dosavadních obchodních vztazích společností Canon a HP, kterým umožní nabízet zákazníkům novou třídu tiskových řešení s podporou internetu, při nichž budou využita špičková multifunkční zařízení Canon a přední řešení HP pro správu těchto zařízení, integraci IT a workflow. Díky podstatně rozšířené nabídce softwaru a služeb s podporou EDS, a HP company, řízených tiskových služeb od HP a globálního servisu a podpory Canon získají podnikoví zákazníci přístup k nejkomplexnější nabídce v odvětví, která jim umožní dosahovat vyšší efektivity a snižovat náklady.

Tato aliance se týká současných i budoucích produktů od obou společností. Zákazník tak dosáhne větší kompatibility svého strojového parku v rámci celé infrastruktury kancelářských tiskových zařízení. Canon a HP dále získají výhodu v podobě přístupu k softwarovým produktům pro správu zařízení do partnerské společnosti i dalších dodavatelů, a to včetně Canon imageWARE Enterprise Management Konsole, Canon MEAP, HP Web Jetadmin a HP Open Extensibility Platform. Rozšířené portfolio produktů a služeb bude nabízeno zákazníkům v Severní Americe a Evropě a také globálním zákazníkům sídlícím v těchto regionech.

„Očekáváme, že díky nové alianci s HP budeme schopni nabízet všestranná a výkonná multifunkční zařízení Canon většímu počtu zákazníků, uvedl Masaki Nakaoka, managing director a chief executive, Office Imaging Products Operations, Canon Inc. „Jsme přesvědčeni, že tato iniciativa přinese maximální výhody zákazníkům obou společností a současně předznamená další úspěšný rozvoj jak Canonu, tak HP.“

„Společnost HP má již řadu let vedoucí postavení na trhu produktů, softwaru, služeb a řešení pro tisk a zpracování obrazu určených velkým organizacím z celého světa, kterým tak umožňuje zvyšovat efektivitu tiskových a obrazových procesů bez snížení spolehlivosti, kvality a profesionálního zpracování dokumentů,“ poznamenal David Murphy, senior viceprezident, Imaging and Printing Group, HP. „Díky rozšíření našeho partnerství se společností Canon budeme moci zákazníkům nabízet hodnotnější a komplexnější řešení, která jim umožní zvyšovat produktivitu tisku a zpracování obrazu a celkově zlepšit podniková workflow.“

O společnosti Canon Inc.
Canon Inc. (NYSE: CAJ) je společnost se sídlem v Tokiu, v Japonsku, která je předním světovým dodavatelem profesionálních i spotřebních systémů pro práci s obrazem a informacemi. Rozsáhlý sortiment společnosti Canon je tvořen kopírkami, inkoustovými i laserovými tiskárnami, fotoaparáty, video zařízením, lékařskými přístroji a polovodiči. Společnost Canon zaměstnává celosvětově přibližně 160 000 zaměstnanců a má výrobní závody a obchodní zastoupení v Japonsku, na americkém kontinentě, v Evropě, Asii a Oceánii, a dále síť výzkumných a vývojových pracovišť v USA, Evropě, Asii a Austrálii. Ve fiskálním roce 2008 (ukončeném 31. prosince 2008) dosáhly čisté konsolidované tržby společnosti Canon výše 44,99 miliard dolarů (při kurzu ¥91 = US$1). Navštivte webové stránky společnosti Canon na adrese: www.canon.com/in­dex.html.

O společnosti HP
Společnost HP je předním světovým dodavatelem technologií, který individuálním i podnikovým zákazníkům usnadňuje využívání technologických produktů, mezi něž patří tisková řešení, osobní počítače, software, služby a IT infrastruktury. Víc informací najdete na stránkách HP (NYSE: HPQ) na adrese http://www.hp.com/.

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Restauracím klesne DPH z 21 na 15 %. Kdy?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...