Hlavní navigace

Canon imagePROGRAF iPF755 se stal vítězem srovnávacího testu Buyers Lab

27. 8. 2009

[Tisková zpráva] PRAHA, 27. srpna 2009 – Přední nezávislá autorita v oblasti testování a hodnocení kancelářské techniky, společnost BLI International, Ltd. (BLI) provedla srovnávací test výkonnosti velkoformátových tiskáren Canon imagePROGRAF iPF755 a HP Designjet T1120. Výsledky jsou pro Canon více než povzbudivé: tiskárna Canon imagePROGRAF iPF755 překonala HP Designjet T1120 ve většině hodnocených faktorů.

„Vždy jsme věděli, že naše velkoformátové tiskárny imagePROGRAF jsou vysoce konkurenceschopné, a nyní máme tento výsledek potvrzený nezávislou laboratoří,“ říká Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku ze společnosti Canon CZ. „Ačkoliv je z hlediska historie pro Canon velkoformátový tisk mladým oborem, podařilo se mu během několika let předstihnout svého rivala, a to díky intenzivnímu vývoji, nadšení pro zpracování obrazu a využití zkušeností s fotorealistickým inkoustovým tiskem pro běžné uživatele,“ dodává M. Lucký.

Tiskárna Canon imagePROGRAF iPF755 se především ukázala být výrazně produktivnější a rychlejší při různých testech pro černobílý i barevný tisk. Také celková kvalita barevného tisku byla u tiskárny Canon vyšší. Model HP na druhé straně dosáhl lepších výsledků při tisku černobílých fotografií, kdy produkoval sytější černý tisk s vysokou hustotou i v režimu koncept a standard. Canon však předčí HP u většiny ostatních typů černobílých výstupů, a to včetně přechodů, obchodní grafiky, textu i čárové grafiky.

Součástí testů bylo také posouzení celkových nákladů na vlastnictví. Test spočíval ve vytištění více než 1 000 metrů čtverečních tří různých typů dokumentů v režimu standard/normal a v ekonomickém režimu. V režimu standard/normal měla tiskárna Canon imagePROGRAF iPF755 nižší spotřebu inkoustu jak podle hmotnosti, tak jako procentuální podíl spotřebovaného inkoustu, a to při tisku čárové grafiky i dokumentů GIS. Naopak měla vyšší spotřebu než HP při tisku testovacích výkresů 3D CAD/CAM. V ekonomickém režimu prokázal model Canon podstatně vyšší úsporu než model HP v režimu „economode“, a to jak při tisku GIS, tak 3D CAD/CAM materiálů. Tiskový ovladač tiskárny Canon také nabízí víc užitečných funkcí než u HP. Jedná se např. o funkce pro správu barevného tisku a usnadnění obsluhy prostřednictvím předdefinovaných nastavení tisku optimalizovaných pro určité typy výstupů.

Velkoformátová tiskárna Canon imagePROGRAF iPF755 je navržena tak, aby vyhovovala prostředí CAD/GIS aplikací a přináší kvalitní tisk ve formátu 36"/A0 a rychlou návratnost investic. Hlavními vlastnostmi jsou kompaktní design, správa nákladů prostřednictvím účtovacího softwaru, vysoká produktivita spolu s „Hot Swap“ zásobníky inkoustu vyměnitelnými za provozu a funkce Media Mismatch (Neshoda médií), kompatibilita s formátem HP GL/2 a HP-RTL a 80GB pevný disk pro snadnou správu tisku.

O společnosti Buyers Lab
Společnost Buyers Lab (BLI) je již 48 let přední nezávislou institucí pro testování kancelářských strojů. Kromě svých komplexních a přesných hodnocení kancelářských produktů pro práci s dokumenty, které jsou výsledkem několikaměsíčního pečlivého testování v laboratořích v USA a Velké Británii, disponuje BLI také rozsáhlou databázi nejrůznějších informací o kopírkách, tiskárnách, faxech, skenerech, duplikátorech, velkoformátových tiskárnách a multifunkčních zařízeních. Celkem dnes databáze BLI obsahuje informace o více než 12 000 produktech z celého světa. Současně se BLI těší pověsti neobyčejně důvěryhodného zdroje specifikací pro podrobné srovnávání produktů.

O společnosti Canon Europe
Společnost Canon Europe je dceřinou společností japonské společnosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií.

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě.

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese www.canon-europe.com.

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Penny Market podporuje české potraviny

Penny Market podporuje české potraviny

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce