Hlavní navigace

Canon představuje dvě nové barevné 44“ tiskárny pro CAD/GIS a produkční tisk

22. 11. 2010

[Tisková zpráva] Větší pevný disk a více paměti pro vyšší efektivitu. Nový nástroj usnadňuje kontrolu nákladů. Administrátorský režim zlepšuje bezpečnost, kontrolu tisku a efektivitu. Vylepšená je i podpora HP-GL/2.

PRAHA, 22. listopadu 2010 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes představil dvě nové barevné 44“ vysokorychlostní velkoformátové tiskárny – pětibarevné imagePROGRAF iPF815 a iPF825 – určené pro CAD a GIS. Vysoká rychlost tisku a mimořádná kvalita z nich dělají ideální stroje pro využití v architektuře a stavebnictví (AEC), pro strojírenské CAD aplikace (MCAD), pro počítačové návrhy elektronických zařízení (EDA), Geografické informační systémy (GIS), tisk materiálů určených pro místa prodeje a mnoho dalších oblastí. 

imagePROGRAF iPF815 a iPF825 navazují na úspěšné modely iPF810 a iPF820. Nové tiskárny přináší vysokorychlostní velkoformátový tisk ve špičkové kvalitě a živých barvách. Navíc přidávají nástroj pro správu nákladů, administrátorský režim, větší pevný disk, více místa pro zpracování souborů a vylepšenou podporu HP-GL/2. 

Nástroj pro přesnou kontrolu provozních nákladů je užitečná pomůcka pro správu tiskových úloh. Umožňuje uživatelům sbírat potřebné informace o tiskových úlohách a spočítat náklady. Ekonomický režim tisku je ideální pro rychlou kontrolu před tiskem a případné korektury. Pomáhá snižovat celkové náklady a spotřebu inkoustu.  

Administrátorský režim zvyšuje bezpečnost, kontrolu tisku a efektivitu v síťových prostředích. Obě tiskárny jsou také vybaveny 29 uživatelskými schránkami chráněnými hesly.  

Pevný disk o velikosti 160 GB dvojnásobně zvyšuje úložný prostor oproti předchozím modelům. Součástí je i zabezpečená aplikace pro mazání dat. iPF815 a iPF825 mají také 32 GB paměti, což je dramatický nárůst oproti 3 GB, které měly předchozí modely. To umožňuje zpracování velkého množství tiskových úloh ještě účiněji. 

Oba modely přichází s vy­sokorychlostním rozhraním USB 2.0 a síťovou konektivitou. iPF825 obsahuje i vysokokapacitní držák na vytisklé dokumenty. Vylepšená podpora HP-GL/2 umožňuje ještě efektivněji zpracovat tiskové úlohy vytvořené nejpopulárnějšími CAD aplikacemi. 

Vyjimečnou kvalitu tisku zaručuje i síla čáry od 0,02 mm a vysoké rozlišení 1200 dpi. Oba modely tisknou barevně stránku A1 za 24 vteřin a až 120 výtisků formátu A1 za hodinu. Formáty A0 tisknou za 45 vteřin.   

iPF825 je vybaven dvěmi rolemi papíru, což zvyšuje produktivitu a flexibilitu. Pro zpracování více tiskových úloh lze zvolit stejný papír u obou rolí nebo pro každou roli zvolit jiný papír. 

Nový systém tiskne na maximální plochu, takže okraje jsou pouze 3 mm (0,12“). Tisknout lze snadno i na lesklý nebo pololesklý papír a také lze tisknout bez okrajů až do velikosti 42“. To šetří čas potřebný k dokončování a ořezu tisků. 

Tiskárny disponují unikátní technologií Canon Hot Swap, která umožňuje výměnu inkoustových kazet za provozu, bez přerušení tisku, což zkracuje čas tisku a přispívá k redukci nákladů. Zásobníky o objemu 330 ml nebo 700 ml obsahují matný černý pigmentový inkoust a černý, azurový, purpurový a žlutý dye-based inkoust. 

„24“ velkoformátové tiskárny iPF650 a iPF655 a 36“ iPF750 a iPF755 jsou velmi úspěšné a jejich obliba stále roste především v oblasti CAD a GIS. Nové 44“ modely rozšiřují naši nabídku právě pro tyto trhy. Propojení hardwarových vylepšení s novými funkcemi zlepšuje rychlost tisku, přesnost a rozšiřuje možnosti využití v CAD/GIS a produkčním tisku,“ říká Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku Canon CZ. 

Velkoformátové tis­kárny Canon imagePROGRAF iPF815 a iPF825 jsou v prodeji na evropských trzích od 1. listopadu 2010. 
 
 

– KONEC – 

O společnosti Canon Europe

Společnost Canon Europe je dceřinou společností ja­ponské společ­nosti Canon Inc., předního světového inovátora a poskytovatele fotografických a zobrazovacích technologií. 

Společnost Canon, Inc., byla založena v roce 1937 a již více než 70 let úspěšně působí  v oblasti výzkumu a vývoje optických systémů. Canon v minulém roce slavil padesáté výročí své obchodní přítomnosti v Evropě. 

Další informace o společnosti Canon Europe jsou k dispozici na webové adrese  www.canon-europe.com
Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?