Hlavní navigace

Canon představuje černobílé produkční tiskárny řady imageRUNNER ADVANCE

22. 4. 2010

[Tisková zpráva] Nová řada černobílých tiskáren nabízí všestrannost a kvalitu tisku vhodnou pro podniková reprografická oddělení (CRD) a print-for-pay sektor. Novinky nabízí rozšířené možnosti dokončovacího zpracování, rychlou aktivaci z režimu spánku a novou řadu tiskových serverů Fiery. První černobílá zařízení pro profesionální tisk využívající technologie platformy Canon imageRUNNER ADVANCE.

PRAHA, 21. dubna 2010 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, dnes představil tři novinky pro černobílý profesionální tisk – imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 a 8105. Nové modely jsou navrženy s ohledem na potřeby podnikových reprografických oddělení (CRD) a print-for-pay sektoru. Jedná se o vůbec první černobílá zařízení pro profesionální tisk založená na technologiích platformy imageRUNNER ADVANCE.

Nové modely imageRUNNER ADVANCE 8085, 8095 a 8105 s rychlostí tisku 85 str./min, 95 str./min a 105 str./min stejně jako předchozí barevná řada vychází vstříc potřebám profesionálních poskytovatelů tiskových služeb, kteří mají nižší požadavky na objem produkce, než je tomu u zákazníků produktové řady imagePRESS.

Stavebnicová konstrukce je důvěrně známá uživatelům imageRUNNER ADVANCE C9000 PRO a umožňuje vysokou všestrannost a využití široké škály aplikací. Novinky jsou ideální například pro vzdělávací instituce, které potřebují jednoduché řešení pro tisk černobílých dokumentů, nebo společnosti, které vyžadují plně nakonfigurované zařízení pro tisk větších formátů a dokončovací funkce.

Řada Canon imageRUNNER ADVANCE 8000 poskytuje vysoký výkon a kvalitu tisku v rozlišení až 1200×1200 dpi. Tiskárny dokáží pracovat s gramáží papíru až 256 g/m² (duplexně až 220 g/m²) a formátem větším než SRA3. Nová řada nabízí pokročilé možnosti dokončovacích prací, rychlejší aktivaci z režimu spánku a správu dokumentů pomocí Adobe Postscript 3. Tiskárny mohou být v závislosti na prostředí vybaveny buď řídící jednotkou imagePASS-U1 RIP nebo Canon Adobe PostScript či PCL RIP.

Zákazníci stále častěji potřebují menší, ale zároveň komplexnější tiskové úlohy. I proto nabízí černobílá řada imageRUNNER ADVANCE stejnou šíří dokončovacích prací jako populární barevná řada imageRUNNER ADVANCE PRO: profesionální děrování, sešívání až 100 listů, sedlové sešívání až 20 listů, ořezávání, až 5 typů skládání (skládání typu Z, vnitřní, vnější, centrální a dvojité rovnoběžné).

Nová řada byla navržena i s ohledem na životní cyklus (Life Cycle Assessment – LCA). Cílem bylo minimalizovat emise oxidu uhličitého během celého životního cyklu výrobků od výroby a dopravy až po spotřebu energie při používání. Došlo ke snížení emisí oxidu uhličitého o více než 30 % v porovnání s předchozí produktovou řadou díky technologiím šetrným k životnímu prostředí a využití recyklovaných plastů a bio plastů. Canon imageRUNNER ADVANCE 8000 vyniká nízkou energetickou náročností (podle definice ENERGY STAR) a splňuje normy RoHS (Restriction of the use of Hazardeous Substances) zakazující použití nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních. U nové řady je také zvýšena energetická účinnost se spotřebou energie až o 50 % menší než u předchozí řady. V režimu spánku spotřebuje pouhých 1,5 wattů.

„Minulý podzim jsme uvedli řadu imageRUNNER ADVANCE PRO pro barevný tisk, která zaznamenala velký úspěch. Zákazníci ocenili vysoký výkon a kvalitu a zároveň nižší náklady, redukci míry rizika a rychlou návratnost investic. Digitální tisk zažívá růst, i proto bylo uvedení nových černobílých produktů přirozeným krokem,” říká Petr Jetel, manažer produkčního tisku společnosti Canon CZ. „Z našich výzkumů vyplývá, že CRD hledají způsoby, jak zajistit tisk interně a uspořit náklady. To zajistí například spojení všestranných černobílých tiskáren řady imageRUNNER ADVANCE se softwarem HELIX Production Workflow.“

Černobílá řada imageRUNNER ADVANCE bude k dispozici prostřednictvím přímého prodeje i skrz síť akreditovaných prodejců, kteří jsou schopni zajistit kvalitní poradenství, servis a následnou podporu.

Canon dnes uvádí kromě řady imageRUNNER ADVANCE 8000 i řadu imageRUNNER ADVANCE 6000, která bude oznámena v další tiskové zprávě. Tato řada nabízí rychlost tisku 55 str./min., 65 str./min. a 75 str./min. Představená zařízení byla vyvinuta pro kanceláře všech velikostí. Novinky poskytují vyšší výkon, bezpečnost, nižší dopad na životní prostředí a snadné propojení se stávajícím IT a dokumentovým workflow.
120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Měšec.cz: Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Banky mlží o nákladech na předčasnou splátku hypotéky

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

S.r.o. využívá cizí auto. Jak je to s daněmi?

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Podnikatel.cz: 3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

3, 2, 1..EET startuje. Na co nezapomenout?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie