Hlavní navigace

Capgemini Sophia se odděluje od skupiny Capgemini a vrací se ke svému dřívějšímu jménu Sophia Solutions

14. 2. 2011

[Tisková zpráva] Praha, 14. února 2011 – S účinností od 1. ledna 2011 se dohodli majitelé Capgemini Czech Republic s.r.o. a Capgemini Sophia s.r.o. na změně vlastnické struktury a Capgemini Sophia s.r.o. se vrací zpět ke jménu Sophia Solutions. Obě společnosti i nadále zachovají silnou spolupráci v oblasti Business Information Management (BIM), avšak se zaměřením na rozdílné segmenty trhu. Capgemini Czech Republic s.r.o bude i v budoucnu poskytovat kompletní BIM řešení pro své zákazníky od počáteční strategie až po implementaci. Sophia Solutions zůstává i nadále strategickým partnerem Capgemini v oblasti implementace technologií BIM.

„Věříme, že nové uspořádání představuje win-win formu naší spolupráce, která umožní Capgemini důsledně se soustředit především na konzultační BIM projekty pro velké zákazníky a obráceně, dá našemu partnerovi možnost realizovat i projekty pro menší společnosti, které nejsou cílovou skupinou pro Capgemini,” uvedl při podpisu smlouvy o převodu podílů Martin Eldracher, generální ředitel Capgemini Eastern Europe. 
  

Obě společnosti budou i nadále velmi úzce spolupracovat jak v oblasti realizace, tak i v oblasti obchodních aktivit. „Společnost Capgemini, které disponuje velmi silným doménovým know-how napříč hlavními vertikálami trhu, pro nás bude i nadále významným partnerem jak v oblasti realizace, tak i obchodu. A to nejen proto, že na řadě projektů aktuálně pracujeme společně, ale zejména proto, jsme společně schopni nabídnout a realizovat projekty s výrazně větší přidanou hodnotou, než bychom byli schopni realizovat samostatně,“ doplnil Jaromír Lukáš, partner společnosti Sophia Solutions. 
 

Váš prohlížeč možná nepodporuje zobrazení této zprávy.

Sophia Solutions bude klientům i nadále nabízet komplexní informační systémy pro management a podporu v oblasti rozhodování, a zachová si svoji specializaci na oblast, na kterou se zaměřuje již více než 8 let. „Minulé dva roky strávené ve skupině Capgemini pro nás byly mimořádnou příležitostí k nahlédnutí do byznysu a do projektů, jak je realizuje jedna z největších a nejúspěšnějších IT konzultačních společností na světě. Byli jsme součástí zcela profesionální společnosti, s obrovskými zkušenostmi a zázemím, se vším, co k takto velké společnosti patří. Byla to pro nás cenná zkušenost a velmi si toho vážíme. V roce 2010 jsme v rámci konsolidace českého zastoupení Capgemini intenzivně diskutovali další podobu naší spolupráce v oblasti BIM a společně jsme se domluvili na volnější formě spolupráce, která, jak jsme přesvědčeni, bude více vyhovovat oběma společnostem,“ uvedl Jan Kadlec, partner společnosti Sophia Solutions. 
 

O Sophia Solutions

Společnost Sophia Solutions, s.r.o. poskytuje zákazníkům řešení v oblasti Business Intelligence a Corporate Performance Managementu. Strategií společnosti je nabídnout zákazníkovi takové dílčí nebo komplexní řešení, které se stane výkonným a efektivním nástrojem pro realizaci cílů společnosti v daném oboru podnikání. Odborníci Sophia Solutions mají více než deset let zkušeností s tvorbou a provozováním systémů pro podporu řízení a rozhodování u řady zákazníků v České republice i v zahraničí. V letech 2008 až 2010 byla součástí nadnárodní skupiny Capgemini Group. 

Více informací o službách a řešeních Sophia Solutions naleznete na www.sophias.cz .       
  

O Capgemini

Capgemini, jeden z předních světových poskytovatelů služeb v oblasti poradenství, technologií a outsourcingu, u­možňuje svým klientům transformovat se a fungovat prostřednictvím technologií. Capgemini poskytuje svým klientům hloubkové analýzy a schopnosti, které zvyšují jejich svobodu dosáhnout vynikajících výsledků prostřednictvím jedinečného způsobu práce – Collaborative Business Experience – a prostřednictvím modelu globálních dodávek, nazývaného Rightshore®, jehož cílem je nabídnout ty správné zdroje na správném místě za konkurenční cenu. Společnost Capgemini je zastoupena ve více než 30 zemích a zaměstnává více než 100 000 lidí po celém světě. 

V České republice patří Capgemini mezi deset největších poskytovatelů služeb v oblasti informačních technologií. Díky akvizici společností EMPIRE na sklonku roku 2008 nabízí Capgemini klientům v ČR služby v oblasti poradenství, vývoje aplikací, systémové integrace, tvorby internetových portálů a bezpečnosti. Mezi klienty skupiny v České republice patří nejvýznamnější banky, mobilní operátoři, průmyslové podniky a instituce z vládního sektoru. 

Více informací je k dispozici na adrese www.cz.capgemi­ni.com.

Podnikatel.cz: Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Zbrojí proti EET, za účtenku chce 5 Kč

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

DigiZone.cz: Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

Volby: nízká účast i nízký zájem o pořady

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA