Hlavní navigace

Casablanca INT oznámila hospodářské výsledky za rok 2008; v letošním roce pak očekává obrat 140 milionů

28. 5. 2009

[Tisková zpráva] Přední české společnosti na trhu informačních a telekomunikačních služeb výrazně roste obrat již několik let – rok 2004 - 60,4 mil. Kč, rok 2005 - 66,9 mil. Kč, rok 2006 - 76,7 mil. Kč , rok 2007 - 107,3 mil. Kč. Stabilní růst i podíl na trhu tak zařadil firmu Casablanca INT mezi lídry ve svém oboru.

(Praha 28. května 2009) – Český poskytovatel internetových, datových a hlasových služeb, společnost Casablanca INT, dosáhla za loňský rok obratu ve výši 133,7 milionů korun. Na konci roku 2008 avizovala firma prostřednictvím médií svůj předpoklad nárůstu na 125 milionů, přičemž v předchozím období již meziroční obrat této společnosti vzrostl na 107,3 milionů korun. Rok 2007 tedy představoval výrazný mezník, kdy došlo poprvé k prolomení hranice s magickou číslovkou 100 000 000.

Casablanca každým rokem upevňuje své pozice na poli datových služeb; jak v roce 2007, tak v loňském roce rozšiřovala a modernizovala prostory vlastního datacentra, které patří mezi pětici největších na českém telekomunikačním trhu. Společnost tak navýšila celkovou plochu Telehouse Centra na nynějších 1400 m2. Investice převyšující za poslední 2 roky částku 40 miliónů korun umožnily zajistit nejmodernější energetické, chladící a síťové systémy celého datacentra.

„Hlavní podíl na výsledcích Casablanca INT mají zejména naše datové služby – konkrétně produkt ServerHousing, kde firma patří k lídrům trhu. Na serverech umístěných a připojených k páteřní síti v Telehouse centru Casablanca INT se nachází přibližně pětina obsahu českého internetu,“ komentoval hospodářské výsledky Martin Kanda, ředitel společnosti Casablanca INT.

Společnost začala v loňském roce jako jeden z prvních ISP v České republice, podporovat vyšší bezpečnost doménových služeb pomocí technologie zabezpečení DNSSEC, které poskytuje uživatelům jistotu, že informace, které z DNS získal, byly poskytnuty správným zdrojem, jsou úplné a jejich integrita nebyla při přenosu narušena.

„V letošním roce chystá Casablanca INT další expanzi v oblasti housingových služeb. Je připraven projekt výstavby dalšího datacentra, které by mohlo rozšířit naše celkové prostory pro tento produkt o 500 m2. Se stavbou a investicemi s ní spojenými by se mělo začít přibližně ve 3.čtvrtletí, přičemž dokončení pro otevření a zprovoznění je plánováno na přelom roku 2009/2010,“ doplňuje Martin Kanda.

O společnosti Casablanca INT:
Společnost Casablanca INT je předním poskytovatelem internetových, datových a hlasových služeb. V současné době patří do nejsilnější pětky dodavatelů telekomunikačních služeb na českém trhu. Ve svém oboru je jednou z nejzkušenějších a nejstabilnějších firem – služby poskytuje již 12 let. Celá skupina Casablanca má v současnosti více než 50 kmenových zaměstnanců.

Firma i její služby využívají nejmodernějších technologií (Cisco Systems, Huawei Technologies). Hlavní konektivita do sítě Internet je 20 Gb/s v rámci uzlu NIX.CZ a 10+5 Gb/s pro zahraniční provoz. Casablanca jako LIR (Local Internet Register) disponuje vlastním adresním prostorem ve verzi IPv4 a IPv6. Společnost má uzavřeny peeringové smlouvy se členy NIX.CZ a dalšími významnými IT společnostmi na trhu, což jejím zákazníkům umožňuje snadnější přístup do ostatních sítí.

Celková plocha Telehouse Centra Casablanca INT určeného službě ServerHousing v současnosti přesahuje 1400 m2.

Mezi několik tisíc stávajících klientů společnosti patří renomované firmy z oblasti obchodu, průmyslu, finanční sféry, reklamy a marketingu a také z oblasti státní správy, školství a zdravotnictví.

V roce 2007 investovala společnost více než 30 milionů korun do zvýšení kapacit pro službu ServerHousing a do zavedení hlasových produktů na bázi NGN (next generation networks), aby tak doplnila portofilo komplexních telekomunikačních služeb. V roce 2008 investovala opět do rozšiřování a stavby nových prostor pro vlastní Telehouse Centrum, tentokrát přes 15 miliónů korun.

Více informací naleznete na www.casablanca.cz.

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Vitalia.cz: Přírodní pomoc při angíně

Přírodní pomoc při angíně

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Měšec.cz: Povinné ručení podle najetých kilometrů

Povinné ručení podle najetých kilometrů

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

DigiZone.cz: Je tu nový formát programatické reklamy

Je tu nový formát programatické reklamy

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P
MarketVoice

Investujte do dluhů. Půjčte peníze přes P2P

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze