Hlavní navigace

ČD - Telematika a.s. a Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí podepsaly rámcovou smlouvu na poskytování služeb elektronických komunikací

24. 7. 2008

[Tisková zpráva] PRAHA, 22. července 2008 - Asociace provozovatelů kabelových a telekomunikačních sítí (APKT) uzavřela rámcovou smlouvu na poskytování služeb elektronických komunikací se společností ČD – Telematika a.s. (ČD-T), která provozuje druhou největší telekomunikační síť v České republice. APKT tvoří 23 řádných a 4 přidružení členové.

Rámcová smlouva umožňuje členům APKT jednotný přístup k centrálně poskytovaným službám společnosti ČD-T. Jedná se o připojení k veřejné síti Internet, o poskytnutí přenosových služeb vhodných pro distribuci obsahu televizního vysílání a další doplňkové služby.

Síť APKTnet vytvořená pro tyto účely společností ČD-T poskytne členům APKT možnost rozšiřování poskytovaných služeb bez běžných omezení, která jsou v současných sítích nastavena. Jedná se především o možnost navyšování přenosové kapacity, možnost vzájemného propojení jednotlivých členů mimo síť Internet, možnost šíření dat formou provozu „multicast“ a o záruku klíčových parametrů přenosových služeb. Obchodní model je založen na outsourcingu s optimalizovanou rolí poskytovatele (ČD-T) a podnikajících subjektů využívajících velkoobchodní transportní služby (členové APKT). Přitom umožňuje autonomní chování jednotlivých kabelových operátorů.

Předseda představenstva APKT RNDr. Přemysl Klíma, CSc. o tomto projektu prohlásil: „Pro APKT je projekt APKTnet moderním technickým řešením, které zajistí nejen připojení kabelových rozvodů do celorepublikové páteřní sítě a tím i přístup ke společně poskytovaným službám, ale také propojení lokálních systémů navzájem.

Zákazníkům tak bude možné efektivně nabídnout nejen řadu televizních a rozhlasových programů, ale také internetové a hlasové služby a přístup k různým podnikatelským i zábavním aplikacím. Očekáváme, že tento projekt bude přínosem především pro koncové uživatele, kterým umožní přístup k širokému portfoliu služeb za přijatelných podmínek i v menších lokalitách. Naši členové budou moci lépe čelit výzvám vyplývajícím z rostoucí konkurence mezi různými přístupovými technologiemi a probíhající konsolidace trhu. Posílí se postavení členů APKT vůči provozovatelům veřejných sítí elektronických komunikací a poskytovatelům aplikací. Tím by mělo dojít ke zvýšení obchodní hodnoty zapojených společností. Synergické efekty budou stimulovat i postupný vývoj nových multifunkčních služeb podle potřeb našich klientů. Systém je otevřen i pro nově přistupující členy APKT.“

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti ČD – Telematika a.s. Ing. Stanislav Beneš konstatoval, že společnost ČD – Telematika a.s. prokázala, že je preferovaným dodavatelem profesionálních telekomunikačních služeb schopným smluvně zaručit klíčové parametry, které vyhovují i tak náročným uživatelům, jako je APKT. „Naší strategií je poskytování služeb pro telekomunikační operátory. Tento projekt je projektem skutečné širokopásmové sítě pro náročné aplikace, jako je distribuce televizních signálů nebo přenos hlasu,“ řekl místopředseda představenstva a ředitel pro strategii ČD – Telematika a.s. Ing. Miroslav Šídlo.

DigiZone.cz: Set-top box na zkoušku? Ano!

Set-top box na zkoušku? Ano!

DigiZone.cz: RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

RRTV k neodvysílání Show Jana Krause

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

EET od prosince. Už máte autentizační údaje?

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Vitalia.cz: Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Za nás žádná hyperaktivita nebyla…

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

Válka s uhry. Můžete ji vyhrát

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce