Hlavní navigace

Centrum.cz otevírá internetovou prodejnu letenek

19. 2. 2001

[Tisková zpráva]

Centrum.cz otevírá internetovou prodejnu letenek

Praha, 19.2.2001 Inter­netovou prodejnu letenek dnes oficiálně spustil nejrychleji rostoucí portál českého internetu Centrum.cz na adrese letenky.centrum.cz. Přes 6.000 letů, speciální cenové akce a možnost osobního servisu v „kamenné“ pobočce – to jsou základní charakteristiky služby letenky.centrum.cz. Portál centrum.cz tím vstupuje do e-travel businessu, který podle odborných studií tvoří více než třetinu obratu veškeré e-commerce. Pokračuje tak ve strategii zavádění nových příjmových modelů, které začal např.spuštěním e-direct marketingových služeb či provozem vánočního e-shopu.

„Celá služba je postavena na jednoduchém principu. Zákazník si může jednoduše a rychle vybrat z více než 6.000 letů ten pro něj nejvýhodnější a rovnou si letenku objednat. Pro její převzetí a zaplacení si potom může vybrat buď dále elektronickou formu kombinovanou s kurýrem a nebo osobní formu platby i převzetí v naší "kamenné“ pobočce. Každá z variant si najde své příznivce. Pro nás je důležité, že je služba přístupna i lidem, kteří chtějí při nákupu komoditu přímo vidět", vysvětluje princip fungování e-travel manažer centra Tomáš Drahokoupil a dodává: „v případě potřeby změny termínu letu, vyjasnění podrobností o letu či jen informací o speciálních cenách je připravena telefonická linka se zkušenými operátorkami“.

Na adrese letenky.centrum.cz již dnes zákazníci najdou také speciální cenové akce – např. hlavní evropské destinace za 5.490,– Kč, New York za 8.242,– Kč či Londýn za 4.990,–Kč.

Aby si každý mohl vyzkoušet, jak jednoduché je koupit si letenku přes internet, probíhá nyní na službě letenky.centrum.cz akce „Vyzkoušejte si“. Každý zákazník, který si vyzkouší objednat letenku na předem označený soutěžní let, může vyhrát letenky do Amsterdamu od společnosti KLM.

Letenky jsou v České republice fenoménem. Od roku 1989 trh letenek závratně stoupá a odhad loňského trhu s letenkami v ČR činí 3 miliardy Kč. Přitom internet prodej a distribuci letenek výrazně zjednodušuje. Přes internet se dá letenka koupit rychleji, s větším výběrem a s návazností na další servis. Portál centrum.cz má v letenkách velký potenciál – více než 450.000 uživatelů registrovaných ve službách centrum.cz může letenky nakupovat i s výhodami již zavedené a oblíbené služby bonus.centrum.

„Spuštěním prodeje letenek otevírá centrum.cz další kapitolu v oblasti budování silných obchodních modelů internetových portálů. Pro dlouhodobý rozvoj internetu nejsou podstatná Page Views neboli zhlédnuté stránky, ale schopnost generovat z internetového provozu příjmy. A e-travel aplikace jsou klíčovou součástí tohoto modelu. V České republice jsme prvním portálem, který se do cestování přes internet pouští. Jsem přesvědčen, že zvolená strategie prodeje letenek na centru bude úspěšná. První ohlasy to jen potvrzují – v zahřívací aukci jsme prodali 20 letenek společnosti Alitalia“, říká Ondřej Tomek – ředitel společnosti NetCentrum – provozovatele portálu centrum.cz.

Portál centrum.cz zahájil provoz v září 1999 a dnes je druhým nejnavštěvovanějším a zároveň nejrychleji rostoucím serverem svého druhu. Na www.centrum.cz využívají zákazníci výkonný vyhledávač, používají e-mailové schránky zdarma, nebo se baví soutěžemi a hrami. Samozřejmostí je velké množství aktuálních a praktických informací (zpravodajství, počasí, program televize atd.). Od září 2000 patří mezi služby centra i největší zábavní server Xchat a od prosince 2000 také server poskytující webový prostor WebPark.cz.

V květnu 2000 vstoupily do provozovatele portálu Centrum.cz – společnosti NetCentrum, s.r.o. firmy Intel Capital a Baring Communications Equity.

Kontakt:
Oldřich Bajer
NetCentrum, s.r.o.
Tel. 0603 406 197
E-mail: olda.bajer@net­centrum.cz

DigiZone.cz: Skylink vypíná pořady na RTVS a JOJ Plus

Skylink vypíná pořady na RTVS a JOJ Plus

Měšec.cz: Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Měšec.cz: Netradiční pojištění: Co si necháváme pojistit?

Netradiční pojištění: Co si necháváme pojistit?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom