Hlavní navigace

Centrum.cz výrazně zjednodušuje způsob vyhledávání

26. 4. 2004

[Tisková zpráva]

Centrum.cz výrazně zjednodušuje způsob vyhledávání

Praha, 26. 4. 2004 – Další posun vyhledávacích služeb připravil portál Centrum.cz. Najít byt či auto rovnou ve výsledku hledání již od teď není problém. Zadá-li uživatel do vyhledávacího okénka např.„byt 2+1 Ostrava“, najde mu vyhledávač rovnou nabídku volných bytů. Až doposud internetové vyhledávače totiž při podobných dotazech nabízely jako výsledek hledání stránky realitních serverů, nikoli nabídku konkrétních bytů. Centrum.cz jako první český vyhledávač začalo prohledávat speciální databáze aktuálních nabídek a produktů. Vedle této unikátní novinky přináší Centrum.cz další řadu inovací v katalogu vyhledávače – novou strukturu, systém aktualizace a regionalizaci vyhledávání.

„Budoucnost vyhledávání je v ještě jednodušším přístupu k hledaným informacím. Tím, jak se zvětšuje počet www stránek, je třeba hledat nové cesty k přesnému hledání. Přicházíme s úplně novým systémem prohledávání, kdy jsme schopni uživateli najít přesně hledané informace. Když tedy hledám automobil Škoda Felicia, najde mi Centrum.cz všechny aktuálně prodávané vozy Škoda Felicia v celé ČR. Když hledám byt, zadám "byt 2+1 Ostrava“ a dostanu všechny aktuálně prodávané byty uvedené velikosti v Ostravě. Chceme, aby uživatel s Centrem našel přesně to, co potřebuje", říká Zuzana Humlová, šéfka projektu vyhledávání.

Vyhledávač Centrum.cz je v současné době napojen na speciální databáze realit ze serveru Centrum.cz Reality, na databázi aktuálně prodávaných nových i ojetých automobilů ze serveru Automix.cz a na databázi slev Centrum.cz Slevy. Připravují se integrace dalších speciálních databází – např.z oblasti potřeb pro stavbu a domácnost, finančních produktů apod.

Další novinky se týkají katalogu vyhledávače Centrum.cz

„V inovacích katalogu jsme se zaměřili na nejčastější nešvar katalogových vyhledávačů a tím je aktuálnost dat o jednotlivých www stránkách. Jejich obsah se často mění, rozšiřuje a vylepšuje. Proto jsme připravili nový systém "ruční“ aktualizace dat o www stránkách v katalogu zařazených. Každých 6 měsíců budeme kontrolovat, zda popisky u www stránky i další data jako například kontaktní údaje, jsou stále aktuální a odpovídají obsahu www stránky. Při velikosti katalogu v řádech statisíců odkazů to znamená stálou práci pro několik desítek lidí.

S aktualizací dat o www stránkách souvisí i rychlost zařazení nové www stránky do katalogu. V posledních měsících se podařilo výrazně zrychlit řazení nových stránek do katalogu – až na průměrných 24 hodin od data registrace. U mnoha internetových projektů je právě doba, za jakou se stránka dostane mezi uživatele kritická. Podle ohlasů webmasterů je tato doba nejkratší ze všech českých vyhledávačů", doplňuje Zuzana Humlová.

Novinkou v katalogu je také regionalizace vyhledávání. Díky právě skončené vlně kompletní aktualizace katalogu jsou u www stránek přiřazeny regionální působnosti. Při hledání zejména komerčních odkazů a kontaktů je možnost filtrace dle regionů výrazně ulehčující.

Kontakt:
Tomáš Kostrhoun, marketingový ředitel Centrum.cz
Mobil: 737 213 529
E-mail: tomas.kostrhou­n@netcentrum.cz

Centrum.cz (www.centrum.cz) je dynamicky rostoucí internetový portál, který je vůdcem trhu v oblasti poskytovaných služeb a využívání vlastních špičkových technologií. Podle času stráveného na stránkách je jedničkou mezi českými portály.

Centrum.cz nabízí svým uživatelům vše, co mohou na internetu potřebovat, od pokročilého vyhledávání, bezpečného a kvalitního e-mailu, největšího chatu v ČR, možnosti vytváření vlastních webových prezentací až po velké množství aktuálních informací a služeb, jako jsou zpravodajství, finance, reality, auto, zábava, žena, slovníky atd.

Od září 2000 funguje slovenská verze portálu Centrum.sk.

Majiteli portálu Centrum.cz jsou Ondřej Tomek a Oldřich Bajer a společnosti Intel Capital a Baring Communications Equity.

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

DigiZone.cz: Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

Digi CZ výrazně zlevnila balíček HBO

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Měšec.cz: Přejete si číslo účtu na přání?

Přejete si číslo účtu na přání?