Hlavní navigace

Česká verze nejrozšířenějšího internetového prohlížeče je k dispozici

15. 1. 2007

[Tisková zpráva] Čeští uživatelé mohou od dnešního dne stahovat poslední verzi nejrozšířenějšího internetového prohlížeče Internet Explorer 7 v české verzi. „Internet Explorer 7 velmi výrazně zvyšuje bezpečnost a pohodlí při používání internetu. Používá technologie, které uživatele chrání před největšími hrozbami z internetu a umožňuje lépe využívat moderní internetové služby,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice.

Kromě zvýšené bezpečnosti pro uživatele má Internet Explorer 7 nové uživatelské rozhraní, které zrychluje a zjednodušuje práci s internetem a nástroji internetového prohlížeče. Pracuje se záložkami prohlížených stránek, má nové Centrum oblíbených položek, má integrované okno vybraného internetového vyhledávače a design je celkově jednodušší bez zbytečných textových nabídek.

Nejdůležitější vlastnosti a funkce Internet Exploreru 7:

  • Integrované vyhledávání – uživatel má možnost využívat více vyhledávačů. Lze přidat libovolný vyhledávač, například i pro interní potřeby firmy či instituce. V případě, že uživatel není spokojený se zobrazenými výsledky, může jednoduše zobrazit výsledky v jiném vyhledávači, bez nutnosti otevírat jeho hlavní stránku a znovu zadávat hledaný výraz.
  • Skupiny záložek – otevřené stránky je možné přidávat do skupin záložek. Tyto skupiny je možné libovolně pojmenovat a je možné otevřít celou skupinu (například „Ranní zprávy“, „Program kin a divadel“) nebo je možné otevírat jednotlivé stránky samostatně.
  • Vylepšený tisk – Internet Explorer 7 automaticky přizpůsobuje velikost textu rozměrům stránky; nastavení velikosti okrajů je možné pomocí posuvníků. Všechny úpravy jsou okamžitě viditelné v náhledu před tiskem.
  • Přizpůsobení stránek – při zvětšování nebo zmenšování zobrazení se nemění jenom velikost písma, ale mění se i velikost grafických a dalších prvků na stránce. Výsledné zobrazení tak zachovává věrně původní proporce a usnadňuje prohlížení na malých i velkých monitorech.
  • Podpora RSS kanálů – Internet Explorer 7 umožňuje jednoduché přihlášení RSS kanálů, v přihlášených kanálech je možné pohodlně vyhledávat.
  • Vylepšená bezpečnost – antiphishingový filtr (chrání před podvodnými stránkami, lákajícími z uživatelů jejich přihlašovací údaje například k bankovním účtům), URL handling, ActiveX Opt-in, ochrana proti Cross-Domain Scripting útokům, funkce upozornění a opravy změněných bezpečnostních nastavení, High Assurance certifikáty, ve Windows Vista je pak k dispozici chráněný režimu, omezující přístup k lokálním zdrojům v počítači a rodičovská kontrola, která umožňuje definovat vhodný a nevhodný obsah pro děti.

Internet Explorer 7 v české verzi je k dispozici pro operační systémy Windows XP a Windows Vista. České verze Windows Vista již budou obsahovat i českou verzi Internet Exploreru. Všem uživatelům bude česká verze Internet Exploreru 7 nabízena prostřednictvím služby Automatické aktualizace jako kritická aktualizace. Správci sítí mají na stránkách Microsoftu k dispozici bezplatný nástroj, který odloží instalaci Internet Exploreru 7 až na dobu, kdy na to budou jejich firemní prostředí připravena (například otestují funkčnost svých aplikací s novou verzí internetového prohlížeče). Internet Explorer 7 je možné stahovat také přímo ze stránek Microsoftu (http://www.mi­crosoft.com/cze/win­dows/ie/downlo­ads/default.mspx).

Podnikatel.cz: Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Alza.cz 28. října otevře. Dle ČOI poruší zákon

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Sat novinky: promo Sky 1 HD

Sat novinky: promo Sky 1 HD

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Podnikatel.cz: Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

Restaurace s menu za 69 Kč. Okrádají stát?

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

120na80.cz: Jak se pozná autista?

Jak se pozná autista?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

DigiZone.cz: První den konference Radiokomunikace

První den konference Radiokomunikace

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Schillerová: Náklady na EET? Zatím 52 mil.

Vitalia.cz: Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku

Umí delikátní operace a má katalog: Pipinotéku