Hlavní navigace

Česká verze nejrozšířenějšího internetového prohlížeče je k dispozici

[Tisková zpráva] Čeští uživatelé mohou od dnešního dne stahovat poslední verzi nejrozšířenějšího internetového prohlížeče Internet Explorer 7 v české verzi. „Internet Explorer 7 velmi výrazně zvyšuje bezpečnost a pohodlí při používání internetu. Používá technologie, které uživatele chrání před největšími hrozbami z internetu a umožňuje lépe využívat moderní internetové služby,“ říká Tomáš Koška, manažer divize Windows společnosti Microsoft v České republice.

Kromě zvýšené bezpečnosti pro uživatele má Internet Explorer 7 nové uživatelské rozhraní, které zrychluje a zjednodušuje práci s internetem a nástroji internetového prohlížeče. Pracuje se záložkami prohlížených stránek, má nové Centrum oblíbených položek, má integrované okno vybraného internetového vyhledávače a design je celkově jednodušší bez zbytečných textových nabídek.

Nejdůležitější vlastnosti a funkce Internet Exploreru 7:

  • Integrované vyhledávání – uživatel má možnost využívat více vyhledávačů. Lze přidat libovolný vyhledávač, například i pro interní potřeby firmy či instituce. V případě, že uživatel není spokojený se zobrazenými výsledky, může jednoduše zobrazit výsledky v jiném vyhledávači, bez nutnosti otevírat jeho hlavní stránku a znovu zadávat hledaný výraz.
  • Skupiny záložek – otevřené stránky je možné přidávat do skupin záložek. Tyto skupiny je možné libovolně pojmenovat a je možné otevřít celou skupinu (například „Ranní zprávy“, „Program kin a divadel“) nebo je možné otevírat jednotlivé stránky samostatně.
  • Vylepšený tisk – Internet Explorer 7 automaticky přizpůsobuje velikost textu rozměrům stránky; nastavení velikosti okrajů je možné pomocí posuvníků. Všechny úpravy jsou okamžitě viditelné v náhledu před tiskem.
  • Přizpůsobení stránek – při zvětšování nebo zmenšování zobrazení se nemění jenom velikost písma, ale mění se i velikost grafických a dalších prvků na stránce. Výsledné zobrazení tak zachovává věrně původní proporce a usnadňuje prohlížení na malých i velkých monitorech.
  • Podpora RSS kanálů – Internet Explorer 7 umožňuje jednoduché přihlášení RSS kanálů, v přihlášených kanálech je možné pohodlně vyhledávat.
  • Vylepšená bezpečnost – antiphishingový filtr (chrání před podvodnými stránkami, lákajícími z uživatelů jejich přihlašovací údaje například k bankovním účtům), URL handling, ActiveX Opt-in, ochrana proti Cross-Domain Scripting útokům, funkce upozornění a opravy změněných bezpečnostních nastavení, High Assurance certifikáty, ve Windows Vista je pak k dispozici chráněný režimu, omezující přístup k lokálním zdrojům v počítači a rodičovská kontrola, která umožňuje definovat vhodný a nevhodný obsah pro děti.

Internet Explorer 7 v české verzi je k dispozici pro operační systémy Windows XP a Windows Vista. České verze Windows Vista již budou obsahovat i českou verzi Internet Exploreru. Všem uživatelům bude česká verze Internet Exploreru 7 nabízena prostřednictvím služby Automatické aktualizace jako kritická aktualizace. Správci sítí mají na stránkách Microsoftu k dispozici bezplatný nástroj, který odloží instalaci Internet Exploreru 7 až na dobu, kdy na to budou jejich firemní prostředí připravena (například otestují funkčnost svých aplikací s novou verzí internetového prohlížeče). Internet Explorer 7 je možné stahovat také přímo ze stránek Microsoftu (http://www.mi­crosoft.com/cze/win­dows/ie/downlo­ads/default.mspx).

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Vychytané vály a válečky na vánoční cukroví

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

Analýza letáků: Na co lákají do prodejen?

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Podnikatel.cz: Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Daňové úlevy s EET nestačí. Budou zdražovat

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Podnikatel.cz: Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Chaos u EET pokračuje. Jsou tu další návrhy

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?