Hlavní navigace

České firmy i živnostníci objevují kouzlo poptávkových serverů

15. 4. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 14. dubna 2010 - Renomovaní analytici očekávají u vyspělých ekonomik oživení a jsou mírně optimističtí v prognózách budoucího vývoje. Německo podle statistik táhne i český průmysl, ale v reálném životě se to stále příliš neprojevuje. A tak jsou firmy nuceny hledat nové zakázky takřka kdekoliv. Jednou z možností, která se v poslední době stává stále více oblíbenou, jsou online poptávkové systémy. „Růst počtu nově zadaných poptávek prostřednictvím internetu se meziročně zvyšuje doslova skokově,“ říká Tomáš Vaner, zástupce portálu ePoptávka.cz, který je lídrem v segmentu.

Obliba využívání poptávkových systémů je jasně patrná nejen u velkých společností, ale i u subjektů veřejné správy či samosprávy nebo i u drobných živnostníků. „Během prvního čtvrtletí roku 2010 se počet zadaných komerčních a veřejných poptávek zvýšil oproti stejnému období loňského roku o 43 procent,“ odhaduje vzrůstající oblibu těchto systémů Tomáš Vaner ze serveru ePoptávka.cz, který zaujímá asi padesátiprocentní tržní podíl segmentu. Celkem se prostřednictvím online poptávkových systémů realizují poptávky za zhruba asi 14,6 miliard. Kč ročně. „Pouze na ePoptávce.cz jsme realizovali během prvních tří letošních měsíců více než 29 tis. poptávek v odhadované hodnotě 3,4 miliardy korun, což je o 40 procent více, než ve stejném období loňského roku, přičemž hodnota poptávek se zvýšila o necelých 15 procent,“ přibližuje vývoj prvního čtvrtletí Vaner.

Je to právě finanční krize, která momentálně intenzivně ovlivňuje chování firem a živnostníků. Nestoupají totiž pouze zadané poptávky, ale zvyšuje se i počet registrovaných subjektů, kterým jsou poptávky zasílány. A podle Vanera jsou registrovaní uživatelé daleko aktivnější. „Bylo celkem běžné, že na jednu poptávku, která se například týkala renovace střechy rodinného domu, reagovalo několik dodavatelů. Nyní jsou to desítky odpovědí, které poptávající dostane zpět,“ vysvětluje Tomáš Vaner a názorně ukazuje, že poptávkové servery, sice v menší míře, ale přesto využívají i nepodnikatelské subjekty, lidé, kteří třeba plánují renovaci svého domu.

Princip online poptávkových systémů
Všechny systémy jsou vesměs uživatelsky velmi přívětivé a jejich obsluhu, tj. zadání poptávky a reakci na ni, zvládne opravdu každý. „Do systému jednoduše zadáte konkrétní poptávku, vyplatí se být co možná nejkonkrétnější, doplníte osobní a kontaktní údaje. Naši operátoři ji následně zkontrolují a rozešlou vhodným registrovaným dodavatelům z poptávané oblasti,“ popisuje funkcionality systému ePoptávka.cz Tomáš Vaner a dodává, že od té chvíle začnou na udaný e-mailový kontakt chodit konkrétní nabídky, ze kterých si poptávající nezávisle vybere tu nejvhodnější.

O společnosti B2M.CZ
Společnost B2M.CZ, která je vlastníkem systému ePoptávka.cz, je specialistou na B2B on-line poptávkové výběrové řízení. Kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Na všech trzích dosahuje postavení lídra ve své oblasti. Cílem společnosti B2M.CZ je poskytovat vysoce kvalitní a cenově nenáročné služby s maximální orientací na potřeby firem a podnikatelů. Více informací naleznete na www.b2m.cz a také na www.ePoptavka.cz.

To, že je služba ePoptávka.cz efektivní a stále oblíbenější, dokazují i konkrétní počty poptávajících. Od doby, kdy společnost v roce 2004 vstoupila na český trh, počet poptávajících každoročně narůstá o desítky procent. Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost systému výběrového řízení, které portál svojí podstatou nabízí. Používání systému ePoptávka.cz je pro ně bezplatné a přitom ještě mohou při samotném nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Google bude mít dvě varianty: pro PC a mobily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Víc než polovina lidí je moc silná v pase

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Když krachuje banka

Když krachuje banka

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně