Hlavní navigace

České firmy i živnostníci objevují kouzlo poptávkových serverů

15. 4. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 14. dubna 2010 - Renomovaní analytici očekávají u vyspělých ekonomik oživení a jsou mírně optimističtí v prognózách budoucího vývoje. Německo podle statistik táhne i český průmysl, ale v reálném životě se to stále příliš neprojevuje. A tak jsou firmy nuceny hledat nové zakázky takřka kdekoliv. Jednou z možností, která se v poslední době stává stále více oblíbenou, jsou online poptávkové systémy. „Růst počtu nově zadaných poptávek prostřednictvím internetu se meziročně zvyšuje doslova skokově,“ říká Tomáš Vaner, zástupce portálu ePoptávka.cz, který je lídrem v segmentu.

Obliba využívání poptávkových systémů je jasně patrná nejen u velkých společností, ale i u subjektů veřejné správy či samosprávy nebo i u drobných živnostníků. „Během prvního čtvrtletí roku 2010 se počet zadaných komerčních a veřejných poptávek zvýšil oproti stejnému období loňského roku o 43 procent,“ odhaduje vzrůstající oblibu těchto systémů Tomáš Vaner ze serveru ePoptávka.cz, který zaujímá asi padesátiprocentní tržní podíl segmentu. Celkem se prostřednictvím online poptávkových systémů realizují poptávky za zhruba asi 14,6 miliard. Kč ročně. „Pouze na ePoptávce.cz jsme realizovali během prvních tří letošních měsíců více než 29 tis. poptávek v odhadované hodnotě 3,4 miliardy korun, což je o 40 procent více, než ve stejném období loňského roku, přičemž hodnota poptávek se zvýšila o necelých 15 procent,“ přibližuje vývoj prvního čtvrtletí Vaner.

Je to právě finanční krize, která momentálně intenzivně ovlivňuje chování firem a živnostníků. Nestoupají totiž pouze zadané poptávky, ale zvyšuje se i počet registrovaných subjektů, kterým jsou poptávky zasílány. A podle Vanera jsou registrovaní uživatelé daleko aktivnější. „Bylo celkem běžné, že na jednu poptávku, která se například týkala renovace střechy rodinného domu, reagovalo několik dodavatelů. Nyní jsou to desítky odpovědí, které poptávající dostane zpět,“ vysvětluje Tomáš Vaner a názorně ukazuje, že poptávkové servery, sice v menší míře, ale přesto využívají i nepodnikatelské subjekty, lidé, kteří třeba plánují renovaci svého domu.

Princip online poptávkových systémů
Všechny systémy jsou vesměs uživatelsky velmi přívětivé a jejich obsluhu, tj. zadání poptávky a reakci na ni, zvládne opravdu každý. „Do systému jednoduše zadáte konkrétní poptávku, vyplatí se být co možná nejkonkrétnější, doplníte osobní a kontaktní údaje. Naši operátoři ji následně zkontrolují a rozešlou vhodným registrovaným dodavatelům z poptávané oblasti,“ popisuje funkcionality systému ePoptávka.cz Tomáš Vaner a dodává, že od té chvíle začnou na udaný e-mailový kontakt chodit konkrétní nabídky, ze kterých si poptávající nezávisle vybere tu nejvhodnější.

O společnosti B2M.CZ
Společnost B2M.CZ, která je vlastníkem systému ePoptávka.cz, je specialistou na B2B on-line poptávkové výběrové řízení. Kromě České republiky působí i na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Na všech trzích dosahuje postavení lídra ve své oblasti. Cílem společnosti B2M.CZ je poskytovat vysoce kvalitní a cenově nenáročné služby s maximální orientací na potřeby firem a podnikatelů. Více informací naleznete na www.b2m.cz a také na www.ePoptavka.cz.

To, že je služba ePoptávka.cz efektivní a stále oblíbenější, dokazují i konkrétní počty poptávajících. Od doby, kdy společnost v roce 2004 vstoupila na český trh, počet poptávajících každoročně narůstá o desítky procent. Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost systému výběrového řízení, které portál svojí podstatou nabízí. Používání systému ePoptávka.cz je pro ně bezplatné a přitom ještě mohou při samotném nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

DigiZone.cz: Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Mňam TV splnila slib a odešla z DVB-T

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Vitalia.cz: To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

To není kašel! Správná diagnóza zachrání život

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Podnikatel.cz: EET zvládneme, budou horší zákony

EET zvládneme, budou horší zákony

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Na poslední chvíli šokuje vyjímkami v EET

Podnikatel.cz: Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Zavře krám u #EET Malá pokladna a Teeta?

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?