Hlavní navigace

Cesta k virtualizaci podniků a zabezpečení cloudů začíná u společnosti Trend Micro

23. 3. 2011

[Tisková zpráva] Trend Micro nabízí jasný plán zabezpečení podniků ve všech etapách cesty ke cloudu a virtualizaci.

Cupertino, Kalifornie – 18. března 2011 – SpolečnostTrend Micro představila dvě nové verze produktů, které dále rozšiřuje její strategii v oblasti vizualizace a zabezpečení cloudu a umožní podnikům získat výhody virtualizace a cloud computingu, aniž by se musely vzdát vysoké úrovně zabezpečení.  

Trend Micro™  SecureCloud 1.1 nabízí prostřednictvím šifrování v cloudu ochranu dat na podnikové úrovni a Trend Micro™ Deep Security 7.5 Update 1 nabízí lepší výkon, díky němuž dokáže virtuální zařízení Deep Security zajistit detekci a prevenci narušení bez agenta a s pomocí produktu VMware vShield™ Endpoint dosáhne vyšší hustoty virtuálních počítačů.  

Tyto produkty si získaly uznání na trhu i v odborných kruzích:

  • Agentura IDC informovala, že si společnost Trend Micro zajistila největší podíl na celosvětovém trhu se zabezpečením serverů.
  • Podle zprávy organizace Tolly Group podává Trend Micro Deep Security v oblasti využití klíčových systémových prostředků lepší výkon než tradiční antivirová řešení firem Symantec a McAfee a ve srovnání s nimi umožňuje organizacím dosáhnout více než trojnásobku hustoty virtuálních počítačů. Tato vyšší hustota přináší úsporu kapitálových a provozních výdajů, protože znamená menší nároky na hardware a vyšší návratnost investic do virtualizace.
  • Antimalware Trend Micro Deep Security bez agenta vyvolal na trhu velkou vlnu zájmu a za 3 měsíce, kdy je toto řešení na trhu, získalo asi 200 nových zákazníků.  Zhruba polovina z nich si produkty Trend Micro pořizuje poprvé, což jasně ukazuje, že klasická antimalwarová řešení na trhu nedostačují potřebám zákazníků ve virtualizovaných prostředích.
  • Trend Micro SecureCloud se v současné době může pyšnit aktivními uživateli infrastruktury cloudů Amazon EC2, Eucalyptus či VMware vCloud® a v budoucnu přibudou i další varianty prostředí cloud computingu.
 

Trend Micro: Zabezpečení cesty k virtualizaci a cloudu 

Trend Micro mapuje potřeby podnikového zabezpečení ve třech fázích vývoje: cesta k zabezpečení virtualizace začíná konsolidací serverů, pokračuje rozšířenou virtualizací serverů a desktopů a otevírá cestu k veřejným cloudům. Cesta k zabezpečení podnikových cloudů začíná soukromými cloudy a přes hybridní cloudy směřuje až ke cloudům veřejným. 

„Většina zákazníků má za sebou první etapu cesty, kterou završila zabezpečením zátěže virtualizovaných serverů za pomoci tradičních metod síťového zabezpečení,“ poukazuje John Maddison, výkonný generální ředitel obchodní divize datových center společnosti Trend Micro.  

„V roce 2011 se budou zákazníci snažit optimalizovat výkon virtuálního zabezpečení, protože budou do virtuálního prostředí přenášet aplikace s většími nároky na provoz sítě. A to zahrnuje i bezpečnostní technologie integrované s virtualizačními platformami. Firmy podnikají první kroky směrem k hybridním cloudům a ochrana dat bude kritickým problémem. Citlivá data se postupně přemisťují mimo ochranný perimetr firemních firewallů a firmy si nad nimi musí udržet kontrolu,“ dodává Maddison. 

Virtualizace urychlila transformaci datových center v soukromé cloudy a stala se katalyzátorem cloud computingu. Dnes organizace zavádějí technologie soukromých cloudů a je pro ně čím dál jednodušší přesouvat aplikace z firemních serverů do veřejného cloudu. Podle Trend Micro stačí, aby poskytovatelé veřejných cloudů dokázali vyřešit problémy, kterých se podniky obávají nejvíc a které jsou hlavní překážkou plošného využití cloudů, totiž dostupnost a omezení přístupu, a firmy mnoho svých aplikací zcela přesunou do veřejných cloudů. Přesto si budou větší podniky pro některé své aplikace ještě delší dobu udržovat soukromé cloudy.

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Pojištění proti zneužití karty: kde jej dokoupit?

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Vitalia.cz: Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Scan&Shop: Zahrajte si v Globusu na pokladní

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše