Hlavní navigace

Chcete tisknout? Pošlete své HP tiskárně e-mail!

30. 6. 2010

[Tisková zpráva] Pomocí HP ePrint tiskněte z libovolného e-mailového zařízení na jakékoli tiskárně HP odkudkoli na světě

PRAHA, 30. června 2010 – Společnost HP představila novou technologii, která propojuje klasickou tiskárnu se světem elektronické komunikace a přidává možnost práce na vzdálených serverech, v tzv. cloudu. Poprvé se tak uživatelům nabízí:

  • nová technologie HP ePrint, díky které jednoduše pošlete e-mail a dokument se vytiskne na jakékoli tiskárně HP kompatibilní s technologií HP ePrint (1),
  • možnost ukládat dokumenty nebo soubory v cloudech a případně je přímo i tisknout, je-li potřeba,
  • tiskárny se promění na jakési publikační platformy se širokými možnostmi pro úpravu tiskových úloh, které pak mohou být poslány přímo na tiskárnu doma či v kanceláři (2, 6),
  • nová on-line aplikace HP ePrintCenter umožní přizpůsobit si celý proces tisku pro efektivní tvorbu relevantního, zábavného a zajímavého obsahu.

„Tím, že z tisku prostřednictvím webu se schopností práce v cloudu vytváříme nový průmyslový standard, přicházíme opět s novou revolucí v oblasti tisku,“ tvrdí Vyomesh Joshi, výkonný viceprezident Imaging and Printing Group společnosti HP. „Víme, že naši zákazníci chtějí mít k dispozici snadný způsob, jak vytisknout svůj obsah, a to kdekoli a kdykoli. Dnes tento sen měníme v realitu tím, že lidem dáváme možnost tisknout z jakéhokoli zařízení připojeného k webu – z chytrých telefonů (např. Blackberry, Palm Pre), iPadů, netbooků a dalších – na libovolné tiskárně z našeho portfolia v ceně od 99 euro. Svět se změnil.“

Pro zabezpečení tisku implementovala společnost HP mnoho úprav s cílem umožnit majitelům zařízení tisknout pouze ty dokumenty, které chtějí. Mezi tato opatření patří i možnost nastavit tiskárnu tak, aby přijímala tiskové úlohy pouze z předdefinova­ných adres.

HP ePrint: Co lze poslat e-mailem, to jde i vytisknout
Platforma HP ePrint využívá cloud k tomu, aby překonala bariéry vzdálenosti a konektivity a umožnila lidem posílat ze svých mobilních zařízení soubory, které chtějí vytisknout. (1)

Každá tiskárna HP ePrint bude mít jedinečnou emailovou adresu, která odesílateli umožní tisknout stejným způsobem, jakoby odesílal běžný e-mail. Pomocí mobilní aplikace HP ePrint na svém chytrém telefonu mohou dále zákazníci dokumenty odesílat k vytištění domů, do kanceláře, nebo časem na veřejné tiskové zařízení. Uživatelé budou moci kromě jiného obsahu zasílat dokumenty vytvořené pomocí Microsoft® Office, (5) soubory ve formátu Adobe® PDF (6) nebo obrázky ve formátu JPEG.

HP ePrintCenter: výchozí bod pro vše, co se tiskne
HP ePrintCenter je online centrum pro všechny zákazníky HP, na němž mohou najít nové služby a přizpůsobit tiskový proces vlastním potřebám. Lidé si zde například mohou zaregistrovat své produkty a získávat dle nastavení aktualizace, konfigurovat svá zařízení, sledovat tiskové úlohy ePrint a zároveň procházet a navrhovat nové tiskové aplikace.

Chystané tiskárny Photosmart v širokém cenovém rozpětí
Připojení k webu nabídne chystaná řada tiskáren HP Photosmart, které budou na český trh uvedeny na podzim. Opět se bude jednat o široké portfolio v cenovém rozpětí zhruba od výše uvedených 99 euro za základní model až po „nadupanou“ multifunkci HP Photosmart Premium Fax e-All-in-One za cca 249 euro.

Exkluzivní obsah – příležitost pro image značek
Produkty a služby HP připojené k webu jsou podporovány digitální platformou pro tiskovou reklamu, kterou mohou výhodně využít partneři pro tiskové aplikace. Zákazníci tak získají exkluzivní obsah zdarma a značkoví výrobci mohou snadno zlepšit image svých značek přidáním na míru připravených vzkazů, spuštěním různých promoakcí a cílenou distribucí informací, jako jsou kupóny nebo lokální služby.

Noví partneři v oblasti tiskových aplikací pro spotřebitele a podniky (3)
V průběhu letošního roku budou moci zákazníci z podnikatelské sféry využívat tiskové aplikace přímo z oblíbených služeb, např. Google Docs pro snadné skenování dokumentů na web za účelem jejich pozdějšího tisku, Box.net pro skenování, sdílení, řízení a přístup k obchodnímu obsahu online, Reuters pro nejnovější zprávy a DocStoc a BizTree pro okamžitý přístup k obchodním formulářům, jako jsou faktury, smlouvy, stvrzenky, právní dohody a kontrolní seznamy. Kromě toho bude HP po celý rok spolupracovat s vývojáři v EMEA na dopracování své sady pro vývojáře software a na vývoji dalších tiskových aplikací. Vývojáři si mohou tuto sadu vyžádat prostřednictvím záložky pro vývojáře na HP ePrintCenter.

HP iPrint Photo pro Android (4)
HP iPrint Photo, tisková aplikace pro rychlý a snadný přímý bezdrátový tisk na tiskárnách HP Inkjet připojených k lokální wifi síti, je nyní k dispozici i pro chytré telefony s operačním systémem Android. Verze aplikace pro Android tak doplňuje HP iPrint Photo pro operační systémy Symbian, Windows Mobile®,(5) iPad, iPhone a iPod Touch. (7) Uvedení mobilní aplikace Snapfish od HP pro OS Android se očekává letos v létě.

O společnosti HP
HP neustále vytváří nové příležitosti pro uplatnění technologií, které významně ovlivňují jednotlivce, firmy i celou společnost. Jako největší technologická firma světa nabízí HP špičkové produkty zahrnující tisková řešení, osobní výpočetní techniku, software, služby a IT infrastrukturu. Další informace o společnosti HP (NYSE: HPQ) jsou k dispozici na webu www.hp.com.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Lupa.cz: Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Jak si vedou české sítě pro Internet věcí?

Měšec.cz: ČNB: ERB bank není solventní

ČNB: ERB bank není solventní

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Děti, to je kazeta. Sraz starých počítačů

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

120na80.cz: Sem vás dají, když budete v karanténě

Sem vás dají, když budete v karanténě

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Neplivejte pecky z vína

Neplivejte pecky z vína

Podnikatel.cz: Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Hygiena je věda, tohle ale přehnali

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

DigiZone.cz: DVB-T2: problémy českých TV stanic

DVB-T2: problémy českých TV stanic

Vitalia.cz: Jakákoli změna znaménka varuje

Jakákoli změna znaménka varuje

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Vitalia.cz: Víte, že banány se pěstují v pytlíku?

Víte, že banány se pěstují v pytlíku?