Hlavní navigace

Chcete zamezit odposlechu svého mobilu? Na trhu je revoluční systém šifrování hovorů

4. 5. 2010

[Tisková zpráva] Potřebujete bezpečně telefonovat s obchodním partnerem či klientem? Obáváte se, aby někdo nepovolaný neodposlouchával váš telefonní hovor? Na trh vstupuje revoluční systém šifrování hovorů, speciální čip, umístěný na micro SD kartě, kterou lze použít do běžně dostupných mobilních telefonů. Nejedná se však o softwarové řešení, u kterého není možné vyloučit tzv. „backdoors“, tedy skrytý přístup třetích osob do softwaru. Nový systém s názvem Secuvoice proto představuje hardwarové, velmi bezpečné řešení. Po zakoupení a instalaci karty se do systému nedostane nikdo jiný kromě jejího držitele. O maximální bezpečnosti hovoří i fakt, že vlastník karty je jediný, kdo zná PIN a PUK a ani výrobce nedisponuje náhradním řešením.

”Jedná se o první naprosto bezpečné komerční zabezpečení telefonu proti odposlechům, používající hardwarové kryptování, které dosud využívá například německá vláda či zpravodajské služby,“ přibližuje princip produktu Zdeněk Procházka ze společnosti Special Service International, s.r.o. (SSI), která dodává tento systém na tuzemský trh. Uživatelsky je navíc používání karty pro bezpečné volání velmi jednoduché. Karta Secuvoice se spojí se softwarem telefonu, uživatel si vybere osobu, s níž chce šifrovaně telefonovat a jedním stiskem tlačítka na svém mobilu aktivuje bezpečnostní režim Secuvoice.

Pro efektivní šifrovací hovor musí však mít kartu Secuvoice oba účastníci telefonického rozhovoru a ideálně, systémem prověřený, telefon Nokia řady E nebo N. Karta je k nerozeznání od běžně dostupných paměťových micro SD karet, takže manipulace s ní nikterak nevzbuzuje pozornost okolí. Využití karty je navíc rozšířené o 4 GB paměti, již mohou uživatelé využít pro přenos či uchování dat.

„Našimi klienty jsou převážně velké, často nadnárodní společnosti, které náš produkt používají při komunikaci citlivých obchodních informací a chrání se tak před možnou průmyslovou špionáží,“ hodnotí klientelu Zdeněk Procházka ze společnosti SSI. „Zájem o kartu Secuvoice však také projevily některé politické strany a státní správa,“ dodává.

Klienti, kteří mají zájem o produkt, však musejí vyhovět internímu etickému kodexu společnosti SSI, aby systém nemohl být zneužit pro nekalé obchodní praktiky či přímo trestnou činnost. Special Service International po dodržení podmínek garantuje klientovi maximální diskrétnost.

Odposlouchávání mobilních telefonů je přitom v dnešní době bohužel velmi snadné. Do mobilu sledovaného účastníka hovoru přijde například aktivační SMS, kterou volající ani nemusí postřehnout a důvěrný telefonický hovor je přesměrován k odposlechu jiným subjektům. Společnost SSI představí odborné veřejnosti revoluční systém Secuvoice v květnu rámci Konference bezpečnostního managementu v Praze, společnost SSI však produkt nabízí zájemcům již nyní.

Společnost Special Service International spol. s .r.o. vznikla již v roce 1990 a za bezmála dvacet let profesionálního působení si vydobyla jednu z předních pozic na poli bezpečnostních služeb, zabezpečovací techniky a systémů. Vzhledem ke svému bohatému portfoliu služeb a ucelenému přístupu k zakázkám může společnost nabídnout komplexní řešení v oblasti bezpečnosti, pořadatelských a recepčních služeb, facility managementu a bezpečnosti práce. Více informací o společnosti na www.ssi.cz

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Měšec.cz: 6 změn novely občanského zákoníku

6 změn novely občanského zákoníku

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Elektrokolo. Výhodná koupě, která šlape sama?

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše