Hlavní navigace

Check Point Abra získala na konferenci ITBN v maďarské Budapešti ocenění za nejlepší mezinárodní inovaci

26. 10. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 26. října - Check Point Software Technologies Ltd, celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že Check Point Abra byla oceněná jako nejlepší mezinárodní inovace na mezinárodní konferenci „Information Security Day” (ITBN) v Maďarsku. Ocenění udělil představitelům společnosti Check Point světově proslulý maďarský inovátor Ernő Rubik, vynálezce stejnojmeného hlavolamu.

Check Point Abra představuje skutečnou revoluci pro mobilní pracovníky. Po jejím připojení se z jakéhokoli PC stane zabezpečená firemní plocha. Abra tak poskytuje uživatelům přístup k firemním e-mailům, souborům a aplikacím, a to kdekoliv v offline i online podobě, prostřednictvím integrovaného VPN připojení. Hardwarové a softwarové šifrování chrání data při uložení i při jejich používání. Virtualizační technologie odděluje pracovní relaci Abry od hostitelského počítače, takže citlivá data zůstávají na USB disku Abra a na hostitelském PC nezůstanou žádné stopy. Funkce Program Control kontroluje typy aplikací instalované a používané na Abře, takže chrání podnikové sítě před malwarem spojeným s neoprávněnými aplikacemi. Další informace o produktu Check Point Abra najdete zde: http://www.chec­kpoint.com/pro­ducts/abra/in­dex.html.

„V průběhu několika posledních let společnosti zaznamenali značný nárůst mobilních pracovníků. Zároveň jsou nuceny snižovat náklady, efektivně fungovat a zajistit svá data, ať jsou kdekoli,” řekl Benjámin Vándor, Check Point Channel manažer pro Maďarsko. „Abra je nové, jednoduché a cenově dostupné řešení, díky kterému mohou společnosti umožnit svým pracovníkům plnou mobilitu. Abra mění způsob práce zaměstnanců, pracujících mimo kancelář tím, že jim doslova vkládá kancelář do kapsy. Nabízí virtualizaci, VPN a silné zabezpečení dat v rámci jednoho ultra-přenosného zařízení, navíc se snadno používá a je cenově výhodné."

Jen několik měsíců po svém uvedení na trh, získal tento produkt obrovské množství pozitivních reakcí jak ze strany zákazníků, tak i odborníků z oboru. „Jsme velmi pyšní na to, jak maďarský IT trh přijal produkt Check Point Abra a rozpoznal jeho výjimečný potenciál. Abra je velmi unikátní zařízení, které v podstatě redefinovalo tři různé tržní segmenty: zabezpečenou virtualizaci, zabezpečené připojení a „plug-and-play“ šifrování, to vše v jednom neuvěřitelně snadno přenosném a jednoduchém zařízení,“ uzavírá Vándor.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

Vitalia.cz: Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Chtějí si léčit kvasinky. Lék je jen v Německu

Podnikatel.cz: Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Na poslední chvíli šokuje výjimkami v EET

Vitalia.cz: Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Tesco: Chudá rodina si koupí levné polské kuře

Vitalia.cz: Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Potvrzeno: Pobyt v lese je skvělý na imunitu

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Avast po spojení s AVG propustí 700 lidí

Root.cz: Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Vypadl Google a rozbilo se toho hodně

Měšec.cz: Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

Zdravotní a sociální pojištění 2017: Připlatíte

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Podnikatel.cz: Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Pozor, pojišťovny mění čísla účtů

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Lupa.cz: UX přestává pro firmy být magie

UX přestává pro firmy být magie

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Vitalia.cz: Manželka je bio, ale na sex moc není

Manželka je bio, ale na sex moc není

Měšec.cz: Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Finančním poradcům hrozí vracení provizí

Vitalia.cz: Dáte si jahody s plísní?

Dáte si jahody s plísní?

Lupa.cz: Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

Babiš: E-shopů se EET možná nebude týkat

DigiZone.cz: Milan Kruml: procházka TV historií

Milan Kruml: procházka TV historií

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?