Hlavní navigace

Check Point Abra získala na konferenci ITBN v maďarské Budapešti ocenění za nejlepší mezinárodní inovaci

26. 10. 2010

[Tisková zpráva] Praha, 26. října - Check Point Software Technologies Ltd, celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, oznámil, že Check Point Abra byla oceněná jako nejlepší mezinárodní inovace na mezinárodní konferenci „Information Security Day” (ITBN) v Maďarsku. Ocenění udělil představitelům společnosti Check Point světově proslulý maďarský inovátor Ernő Rubik, vynálezce stejnojmeného hlavolamu.

Check Point Abra představuje skutečnou revoluci pro mobilní pracovníky. Po jejím připojení se z jakéhokoli PC stane zabezpečená firemní plocha. Abra tak poskytuje uživatelům přístup k firemním e-mailům, souborům a aplikacím, a to kdekoliv v offline i online podobě, prostřednictvím integrovaného VPN připojení. Hardwarové a softwarové šifrování chrání data při uložení i při jejich používání. Virtualizační technologie odděluje pracovní relaci Abry od hostitelského počítače, takže citlivá data zůstávají na USB disku Abra a na hostitelském PC nezůstanou žádné stopy. Funkce Program Control kontroluje typy aplikací instalované a používané na Abře, takže chrání podnikové sítě před malwarem spojeným s neoprávněnými aplikacemi. Další informace o produktu Check Point Abra najdete zde: http://www.chec­kpoint.com/pro­ducts/abra/in­dex.html.

„V průběhu několika posledních let společnosti zaznamenali značný nárůst mobilních pracovníků. Zároveň jsou nuceny snižovat náklady, efektivně fungovat a zajistit svá data, ať jsou kdekoli,” řekl Benjámin Vándor, Check Point Channel manažer pro Maďarsko. „Abra je nové, jednoduché a cenově dostupné řešení, díky kterému mohou společnosti umožnit svým pracovníkům plnou mobilitu. Abra mění způsob práce zaměstnanců, pracujících mimo kancelář tím, že jim doslova vkládá kancelář do kapsy. Nabízí virtualizaci, VPN a silné zabezpečení dat v rámci jednoho ultra-přenosného zařízení, navíc se snadno používá a je cenově výhodné."

Jen několik měsíců po svém uvedení na trh, získal tento produkt obrovské množství pozitivních reakcí jak ze strany zákazníků, tak i odborníků z oboru. „Jsme velmi pyšní na to, jak maďarský IT trh přijal produkt Check Point Abra a rozpoznal jeho výjimečný potenciál. Abra je velmi unikátní zařízení, které v podstatě redefinovalo tři různé tržní segmenty: zabezpečenou virtualizaci, zabezpečené připojení a „plug-and-play“ šifrování, to vše v jednom neuvěřitelně snadno přenosném a jednoduchém zařízení,“ uzavírá Vándor.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

Vitalia.cz: Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Test: Je nákup se skenerem skutečně OK?

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Jak nosit dítě v zimě?

Jak nosit dítě v zimě?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Měšec.cz: ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

ZUNO Bank končí, „zadarmo“ už nevydělává

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Vitalia.cz: Co dělat s nedozrálým pomelem?

Co dělat s nedozrálým pomelem?

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze