Hlavní navigace

Check Point získal ocenění „IT produkt roku 2010“ za své DLP řešení

25. 10. 2010

[Tisková zpráva] Bezpečnostní řešení DLP, které společnostem pomáhá předcházet ztrátě dat, zaujalo časopis Computerworld a získalo ocenění „IT produkt roku 2010

Praha, 22. října 2010 – Check Point Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, získal od časopisu Computerworld prestižní ocenění „IT produkt roku 2010“ za řešení Data Loss Prevention (DLP).

Soutěž má každoročně tři kola a jejím hlavním cílem je vyzdvihnout produkty s vynikajícími vlastnostmi a funkcemi, které zákazníkům nabízejí vysokou přidanou hodnotu a které výrazně předčí svou konkurenci. Letos v červnu získala ocenění „IT produkt roku 2010“ Check Point Abra – zabezpečené mobilní pracovní prostředí na USB flash disku. Tentokrát se porota časopisu Computerworld rozhodla ocenit jedinečnost řešení DLP společnosti Check Point.

„E-mail se stal dominantním komunikačním prostředkem. V kombinaci s vysoce výkonnými počítači a datovými sítěmi může velmi snadno dojít ke ztrátě firemních dat. Check Point jako první na trhu přišel s možností předejít často nechtěnému odeslání citlivých dat nesprávnému příjemci. Naše inovativní řešení DLP umožňuje podnikům aktivně se chránit před neúmyslnou ztrátou dat díky novému přístupu, který kombinuje dva nástroje, a to technologii pro detekci obsahu a možnost uživatele reagovat na případné bezpečnostní incidenty,“ říká David Klusáček, regionální ředitel společnosti Check Point Software Technologies pro východní Evropu.

Řešení Check Point DLP, které je umístěné na síťové bráně, je revoluční v tom, že firmám umožňuje nejenom detekovat ztrátu dat, ale zejména jí předcházet. A to vše, aniž by se narušil každodenní chod firmy. Součástí tohoto řešení je engine MultiSpect, který kontroluje přenášená data a identifikuje důvěrné, právní a finanční dokumenty. Na základě analýzy jsou dokumenty buď dále uvolněny, zablokovány nebo dány do karantény. Pomocí technologie UserCheck je pak uživatel prostřednictví pop-up okna okamžitě informován o potenciální hrozbě ztráty dat.

„Naše řešení DPL není jen účinnou prevencí, společnosti s ním získávají i možnost praktického školení svých zaměstnanců o bezpečnostní politice firmy. Zaměstanci jsou tak aktivně zapojení do firemní bezpečnostní politiky a mohou sami zabránit případným ztrátám dat v reálném čase. Tato jedinečná kombinace technologie a posílení postavení uživatele dělá z DLP jednoduché a opravdu efektivní řešení," dodává Klusáček.

„Tímto oceněním Check Point potvrzuje svou pozici lídra v oblasti internetové bezpečnosti. Jsme velmi hrdí na tak pozitivní ohlasy a budeme i nadále inovovat a zlepšovat naše produktové portfolio,” uzavírá.

Více informací o produktu Check Point DLP najdete zde:
http://www.chec­kpoint.com/pro­ducts/dlp/index­.html.

O společnosti Check Point Software Technologies Ltd.
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoin­t.com), celosvětový lídr v oblasti zabezpečení internetu, je jediný dodavatel, který nabízí jednotný rámec pro správu komplexního zabezpečení sítí, dat a koncových bodů. Check Point svým zákazníkům přináší bezkonkureční zabezpečení proti všem typům hrozeb, klade důraz na jednoduchost nastavení a ovládání a snižuje náklady na vlastnictví. Check Point jako první uvedl na trh firewall (označený FireWall-1) s patentovanou technologií „stateful inspection“. Nejnovější inovací Check Pointu je architektura softwarových bladů. Dynamická architektura softwarových bladů nabízí bezpečná, flexibilní a jednoduchá řešení, která je možné libovolně přizpůsobit potřebám jakékoliv organizace či prostředí. Mezi zákazníky Check Pointu patří desítky tisíc společností a organizací všech velikostí, včetně všech firem uváděných v žebříčku Fortune 100. Řešení ZoneAlarm, které získalo řadu ocenění, chrání milióny počítačů proti útokům hackerů, spyware a krádeží identity.

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Root.cz: Chrome už nebude žroutem paměti

Chrome už nebude žroutem paměti

Podnikatel.cz: První česká finta, jak lze obejít #EET

První česká finta, jak lze obejít #EET

DigiZone.cz: Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Skylink: víkendové volné vysílání HBO

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Root.cz: 3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

3D tiskárny, roboti i staré počítače na LinuxDays

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

120na80.cz: Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Poporodní deprese řešte už v těhotenství

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?