Hlavní navigace

Cisco Networking Academy představí novou verzi vzdělávání síťových odborníků na veletrhu Invex 2007

[Tisková zpráva] V roce, kdy Cisco Networking Academy Program slaví 10 let od svého vzniku, představí v rámci veletrhu Invex/Digitex aktualizovanou verzi svého výukového NetAcad programu. Nově rozšířené kurzy NetAcad poskytují začátečníkům i pokročilým znalosti, které potřebují, aby mohli působit na mnoha různých pozicích síťových profesionálů v segmentu IT

Blok kurzů CCNA nyní tvoří dva výstupem identické běhy, CCNA Discovery a CCNA Exploration, které jsou určeny různým skupinám studentů podle jejich kariérních cílů a dosažené úrovně schopnosti studovat. Zároveň byl upraven a aktualizován i obsah programu NetAcad v kurzech CCNP tak, aby lépe připravil pokročilé studenty na kariéru síťového profesionála v oblastech správy a návrhu podnikových sítí.

Praha, 8. října 2007. Po úspěchu v loňském roce, kdy program Cisco Networking Academy získal Křišťálový disk, nebude ani letos chybět na veletrhu Invex/Digitex 2007 na stánku 47 Střední školy aplikované kybernetiky Hradec Králové v hale V.

Za deset let, kdy vzdělávací program funguje na středních a vysokých školách ve více než 10 000 akademiích ve 165 zemích celého světa, připravil pro práci síťového odborníka na dva miliony studentů.

V České republice již osmý rok napomáhá program NetAcad ke zvyšování odborné úrovně v oblasti síťových technologií a momentálně zde funguje v 62 akademiích – z toho 95 % jich je na středních a vysokých školách. Aktuálně v programu studuje přes 4200 studentů a k dnešnímu dni program připravil celkově 1223 síťových odborníků na úrovni CCNA. Za dobu existence programu bylo v ČR celkově proškoleno 170 lektorů.

Cisco poskytuje vzdělávací materiály, metodologii a své technologie a společně s dalšími partnery, jako jsou Intercom Systems, Panduit, Fluke Networks a Linksys, se snaží vytvořit optimální prostředí také pro praktické studium v laboratořích, které je nedílnou součástí programu.

Nově rozšířené kurzy NetAcad poskytují začátečníkům i pokročilým znalosti, které potřebují, aby mohli působit na mnoha různých pozicích síťových profesionálů v segmentu IT. Blok kurzů CCNA nyní tvoří dva výstupem identické běhy (certifikace CCNA), CCNA Discovery a CCNA Exploration, které jsou určeny různým skupinám studentů podle jejich kariérních cílů a dosažené úrovně schopnosti studovat.

CCNA Discovery poskytuje studentům technické znalosti a možnosti uplatnění v začátečnických síťových profesích, jako je technik sítí, technik helpdesku a předprodejní podpora. Při zahájení studia CCNA Discovery se po studentech nepožadují žádné zvláštní technické schopnosti nebo znalosti překračující rámec základních znalostí využití PC. CCNA Discovery přímo odpovídá každodenním zkušenostem se sítěmi a pokrývá klíčové síťové koncepty založené na základních typech síťových prostředí, s nimiž se studenti mohou setkat – od sítí pro malé a domácí kanceláře SOHO ke komplexnějším podnikovým a teoretickým modelům sítí probíraným následně.

Používají snadno pochopitelné příklady s podrobnými instrukcemi a zpětnou vazbou, které studentům pomáhají učit se prostřednictvím reálných zkušeností s návrhem, budováním a údržbou sítí. Kurzy výuky sítí jsou orientovány na praktickou kariéru. CCNA Discovery je navržen tak, aby se mohl vyučovat samostatně nebo jako součást studijních programů na středních a vyšších odborných školách.

CCNA Exploration je určen pro studenty s technickými znalostmi potřebnými pro zvládnutí náročnějších znalostí o síťových technologiích a širší škálu síťových profesí, jako jsou technik sítě, administrátor sítě a síťový inženýr. CCNA Exploration umožňuje, aby se studenti těmto znalostem učili z praktického i teoretického hlediska lépe a aby jejich vzdělávání odpovídalo výukovým praktikám na vysokých školách a univerzitách. Od posluchačů CCNA Exploration se očekává, že budou řešit pokročilé problémy a budou mít znalosti obvykle odpovídající nárokům na složení vysokoškolských (bakalářských nebo inženýrských) zkoušek.

V obsahu je použit výukový model, který umožňuje sloučit výuku s jinými inženýrskými koncepty. Výuka zahrnuje složité a náročné příklady a úkoly, v nichž musí studenti odvodit konečné výsledky pomocí samostatného přístupu a bez podrobných instrukcí. CCNA Exploration se může snadno stát součástí obsahu existujícího předmětu nebo titulárních programů na technických vysokých školách a univerzitách.

Studenti mají k dispozici v obou kurzech CCNA Discovery i Exploration nové grafické uživatelské rozhraní, pracují s multimediálním obsahem postaveným na technologii Flash a využívají vestavěný simulační program Packet Tracer. To vše jim poskytuje bohaté interaktivní výukové možnosti, které zvyšují objem vstřebaného učiva a efektivitu výuky.

Nová verze simulačního a demonstračního programu Packet Tracer v4.1 umožňuje studentům vytvářet sítě s prakticky neomezeným počtem zařízení a dovoluje praktická cvičení, poznávání a řešení problémů omezená pouze představivostí studentů. Kromě simulace umožňuje Packet Tracer i vizualizaci interních operací a přenosu dat v síti, a tím pro lektory urychluje výuku síťových konceptů.

Aktualizované kurzy programu CCNP se zaměřují na pokročilé znalosti vyžadované pro správu celkové síťové infrastruktury a překračuje základní směrování a přepínání zahrnutím aplikací provozovaných na okraji sítě, jako je bezdrátový přenos, bezpečnost a přenos hlasu. Jeho součástí jsou i témata, jako konvergované sítě, kvalita služby QoS, virtuální privátní sítě VPN a širokopásmové technologie. Do CCNP spadají i zařízení a služby sítí nové generace navržené pro současné poskytování datových, hlasových, video a bezdrátových služeb rychlostí obvyklou v kabelových sítích a optimalizovaným zabezpečením.

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Vitalia.cz: Pravda o přibírání na zimu

Pravda o přibírání na zimu

Lupa.cz: Brněnský radní chce zničit kartel operátorů. Uspěje?

Brněnský radní chce zničit kartel operátorů. Uspěje?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Vitalia.cz: Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Znáte „černý detox“? Ani to nezkoušejte

Podnikatel.cz: Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Na 3. prosince se chystá protest proti EET

Root.cz: Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

Mirai má nový cíl 5 milionů routerů

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

DigiZone.cz: NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

NG natáčí v Praze seriál o Einsteinovi

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Podnikatel.cz: Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Alza.cz má StreetShop. Mall.cz více výdejních míst

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

120na80.cz: Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Co všechno ovlivňuje ženskou plodnost?

Root.cz: Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Kamery Sony se dají ovládnout na dálku

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Podnikatel.cz: EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

EET: Totálně nezvládli metodologii projektu

Vitalia.cz: Jsou čajové sáčky toxické?

Jsou čajové sáčky toxické?