Hlavní navigace

Cisco otevřelo síť řešení TelePresence pro veřejnost

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 29. října 2008 – Společnost Cisco otevřela síť řešení pro jednání na dálku TelePresence určenou pro veřejnost. Mohou ji tak využívat například menší podniky, které potřebují jednat s geograficky vzdálenými klíčovými partnery, dodavateli a zákazníky, a současně snižovat náklady i časové ztráty spojené s cestováním svých zaměstnanců. Veřejně dostupné systémy Cisco TelePresence jsou ve spolupráci s Tata Communications zatím instalovány v amerických městech Santa Clara a Boston, v Londýně a také v největších městech Indie. Za jejich použití se platí hodinové sazby.

„Veřejně dostupné systémy Cisco TelePresence umožňují využívat výhod virtuální komunikace mnohem širšímu okruhu lidí a firem. Zásadně mění způsob globální spolupráce – je těsnější a nevyžaduje tolik dalekých pracovních cest,“ řekl Marthin De Beer, senior viceprezident divize Emerging Technologies ve společnosti Cisco.

Veřejně přístupná místa pro užívání systému Cisco TelePresence navazují na úspěšné instalace více než 1000 systémů Cisco TelePresence ve více než 200 podnicích a institucích na celém světě a 300 systémů instalovaných interně ve společnosti Cisco ve 40 zemích a 129 městech světa. Systém lze využít v oblasti řízení dodavatelských řetězců, školení zaměstnanců, náboru pracovních sil, pořádání celofiremních setkání nebo pro další situace, ve kterých je osobní kontakt důležitý, ale často složitě dosažitelný.

„Technologie Cisco TelePresence se svými možnostmi podobá soukromým tryskáčům. Umožňuje nám účastnit se jednání v několika světových městech během jediného dne. Je to zásadní příspěvek k vytvoření rovnováhy mezi pracovním a osobním životem, který zároveň snižuje cestovní náklady a zvyšuje produktivitu,“ říká Geoffrey Moorem, autor knihy „Dealing with Darwin“ a generální ředitel poradenské firmy TCG Advisors.

Veřejně dostupné systémy Cisco TelePresence jsou vhodné i například pro individuální poradce a externí pracovníky, kteří působí v geograficky roztroušených týmech. Přináší jim totiž možnost spolupracovat na časově náročných projektech a schopnost rychle se rozhodovat, což obecně přináší zlepšení a posílení vztahů v podnikání.

Veřejně přístupné systémy Cisco TelePresence jsou zatím k dispozici v hotelech sítě Taj Mahal v Bostonu, Londýně, Bangalore a Bombaji, dále v pobočkách Konfederace indického průmyslu ve městech Bangalore, Dillí, Hyderabad a Chennai. Na projektu spolupracují Tata Communications, Indian Hotels a Konfederace indického průmyslu (CII). Společnost Tata plánuje otevřít do konce roku 2009 dalších 100 veřejných míst pro využívání systému Cisco TelePresence včetně hotelu Pierre v New Yorku. Více informací lze nalézt zde: http://www.ta­tacommunicati­ons.com/telepre­sence/index.html

Ceny za použití se pohybují mezi 299 a 899 USD za hodinu podle velikosti jednacích místností, která mohou pojmout od jednoho až do osmnácti účastníků jednoho setkání. Více o veřejných místech Cisco TelePresence a o možnostech jejich rezervace najdete zde: http://www.cis­co.com/en/US/s­olutions/ns669/pu­blic_telepresen­ce.html.

DigiZone.cz: Placené VoD a obsah zdarma

Placené VoD a obsah zdarma

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Podnikatel.cz: Změny v cestovních náhradách 2017

Změny v cestovních náhradách 2017

Root.cz: Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Telegram spustil anonymní blog Telegraph

Vitalia.cz: 9 největších mýtů o mase

9 největších mýtů o mase

Root.cz: 250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

250 Mbit/s po telefonní lince, když máte štěstí

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Měšec.cz: Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Za palivo zaplatíte mobilem (TEST)

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

120na80.cz: Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Popraskané rty? Některé balzámy stav zhoršují

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Měšec.cz: Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

Kdy vám stát dá na stěhování 50 000 Kč?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

Podnikatel.cz: Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny

Vládu obejde, kvůli EET rovnou do sněmovny