Hlavní navigace

Cisco představilo nové karty pro broadband přes kabel

[Tisková zpráva] San Jose, USA, 20. května 2010 – Společnost Cisco představila dvě nové karty do svého portfolia Cisco Cable Modem Termination System (CMTS) pro kabelové operátory. Umožní jim přidat či rozšířit kapacitu standardu DOCSIS 3.0 pro širokopásmový přenos ve svých sítích, a to na 100 Mb/s či více pro upstream a 160 Mb/s nebo více pro downstream. Novinky již ve světě začaly využívat například hongkongská společnost Hong Kong Cable nebo dánský operátor Canal Digital Denmark.

„Rozšířené řešení DOCSIS 3.0 od společnosti Cisco nám umožní poskytovat našim zákazníkům ještě rychlejší služby a urychlit zavádění pokročilých IP služeb. Nové karty významně rozšíří naši kapacitu a umožní nám snadněji poskytovat nové hlasové a datové služby,“ říká Olaf B. Poulsen, ředitel informatiky ve společnosti Canal Digital Denmark.

Služba vysokorychlostních přenosů se pro globální poskytovatele služeb stává prioritou, protože potřebují zvyšovat rychlost internetu a vyrovnat se s rostoucími přenosy videa a dalších multimediálních aplikací, které spotřebitelé i podniky využívají pro komunikaci i zábavu. Řešení Cisco DOCSIS 3.0 umožňuje kabelovým operátorům využít existujících kabelů pro přenos služeb triple-play, které zahrnují data, hlas a video, a dynamicky přidělovat šířku pásma podle poptávky.

Novinkami v tomto portfoliu jsou nové karty Cisco uBR-MC20×20V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine, nová generace karty pro router Cisco uBR10012 Universal Broadband Router, a Cisco uBR-MC88V Broadband Processing Engine, nová generace karty pro router Cisco uBR7200 Series Universal Broadband Router.

Nová karta Cisco uBR-MC20×20V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine poskytuje 20 kanálů pro upstream a 20 kanálů pro downstream na jeden modul. Umožňuje až čtyřnásobný nárůst kapacity řešení Cisco uBR10012 CMTS na 160 rozhraní pro downstream a 160 pro upstream, což je nejvíce v oboru. Podporuje rovněž IPv6, multicast a S-CDMA a umožňuje snadný upgrade i další rozvoj prostřednictvím softwarových licencí.

Nová karta Cisco uBR-MC88V DOCSIS 3.0 Broadband Processing Engine přidává do směrovací platformy Cisco uBR7200 Series osm kanálů pro upstream i downstream. Je zaměřená především na malé a střední sítě CMTS, přičemž vedle nárůstu kapacity a možnosti jejího přidělování dle poptávky dosahuje i lepšího výkonu radio frekvence díky pokročilému řízení spektra. Podobně jako první karta umožňuje snadný upgrade ze starší generace karty.

„S postupným přechodem na takzvané all-IP sítě je pro poskytovatele služeb zásadní využívat k poskytování služeb přes řízené i neřízené sítě jednotnou infrastrukturu. Spolu s našimi zákazníky proto pracujeme na transformaci jejich existujících IP infrastruktur na síť medianet, která je optimalizovaná pro přenos náročných multimediálních médií a umožňuje poskytování nových interaktivních a personalizovaných služeb bez narušení chodu těch stávajících,“ říká Surya Panditi, vice prezident a ředitel divize Access and Transport Technology Group ve společnosti Cisco.

DigiZone.cz: SES zajistí HD pro M7 Group

SES zajistí HD pro M7 Group

Vitalia.cz: Jak si užít Vánoce bez lepku

Jak si užít Vánoce bez lepku

Lupa.cz: Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

Kolik ČR platí za sledování elektronické komunikace?

DigiZone.cz: Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Skylink: zpožděný kanál Prima +1

Vitalia.cz: Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

Jedlé kaštany jsou trpké, je třeba je tepelně upravit

DigiZone.cz: Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

Perspektivy TV v roce 1939 podle časopisu Life

DigiZone.cz: ČT má dalšího zástupce v EBU

ČT má dalšího zástupce v EBU

Vitalia.cz: Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Spor o mortadelu: podle Lidlu falšovaná nebyla

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

K EET. Štamgast už peníze na stole nenechá

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: 5 nejčastějších mýtů o kondomech

5 nejčastějších mýtů o kondomech

DigiZone.cz: Česká televize mění schéma ČT :D

Česká televize mění schéma ČT :D

Vitalia.cz: Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Když přijdete o oko, přijdete na rok o řidičák

Podnikatel.cz: Udávání kvůli EET začalo

Udávání kvůli EET začalo

Měšec.cz: Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Stavební spoření: alternativa i pro seniory

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Vitalia.cz: Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Mondelez stahuje rizikovou čokoládu Milka

Root.cz: Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

Nová třída SD karet A1 s vysokým výkonem

DigiZone.cz: Je tu první sportovní přenos přes mobily

Je tu první sportovní přenos přes mobily