Hlavní navigace

Cisco představilo nové switche pro sítě bez hranic

19. 3. 2010

[Tisková zpráva] Portfolio „Borderless Access“ přináší větší cenovou flexibilitu, vyšší bezpečnost a podporu videa i lepší řízení energie

San Jose, USA, 18. března 2010 – Společnost Cisco včera představila nové portfolio produktů a služeb Borderless Access, které je součástí její architektury sítí bez hranic (Borderless Networks). Nové portfolio umožní plynulou a vysoce zabezpečenou drátovou i bezdrátovou komunikaci, lepší řízení spotřeby energie a optimalizovaný přenos video aplikací. Zahrnuje mimo jiné dvě zcela nové produktové řady switchů Cisco Catalyst 3560/3750-X Series a 2960-S Series přinášející flexibilní cenovou politiku a rozšířenou záruku. Jedním z prvních uživatelů nových produktů je letiště v Curychu.

"Naše letiště je vybaveno sítí od společnosti Cisco, která umožňuje například bezdrátový přístup pasažérům, obchodním partnerům i posádkám. Testování switchů nové řady Catalyst 2960-S ukázalo, že umožní snížit spotřebu energie o 50 procent, což nám pomůže snížit naše kapitálové i provozní náklady při současném nárůstu kvality služeb pro zákazníky. To je důvod, proč jsme byli mezi prvními, kdo si nové vybavení objednal,“ uvedl Adrian Ross, ředitel informatiky Letiště Curych.

Vlajkovou lodí nové produktové nabídky jsou switche řady Cisco Catalyst 3750-X a 3560-X, které přinášejí vysokou výkonnost 10 gigabit Ethernet, standard PoE+ na všech portech a flexibilní smart uplink modul. Kromě stávající technologie StackWise Plus, která umožňuje spojit zařízení do stacku, zahrnují switche novou technologii StackPower, která jako vůbec první v oboru umožňuje sdílet energii ve stacku až čtyř switchů. V případě výpadku pak dokáže přiřadit energii aplikacím, které jsou pro činnost podniku kritické, na úkor jiných s nízkou prioritou, které uživatel nadefinoval. Switche rovněž obsahují nástroje pro automatickou instalaci.

Switche řady Cisco Catalyst 2960-S přinášejí širší možnosti výběru pro zákazníky s různými potřebami výkonu, rozšiřitelnosti, bezpečnosti, odolnosti i cenovými možnostmi. Nové switche přinášejí technologii FlexStack pro zvýšenou dostupnost a výkon, 10GE uplinky, standard PoE na každém portu plus podporu pro PoE+ a plné schopnosti Cisco EnergyWise. Řada 2960-S byla navíc vysoce optimalizovaná a dosahuje tak až 50 procent úspor energie. Nové řady switchů Cisco Catalyst 2960-S, 3560-X a 3750-X přicházejí také s rozšířenou zárukou, která umožňuje výměnu hardware do druhého pracovního dne a 90 dní podpory Cisco Technical Assistance Center (TAC).

Vedle nových produktových řad switchů představilo Cisco rovněž novinky v oblasti routerů. U nové generace routerů Cisco ISR G2, která byla představena v říjnu 2009, byla například ztrojnásobena výkonnost a rozšířena podpora videoaplikací, integrovaných služeb a nákladových úspor pro vzdálené pobočky. Cisco vydalo rovněž nový Software Release 6 pro routery řady Cisco ASR 1000 s novými funkcemi bezpečnosti, unified communications a řízení.

Uvedení nového portfolia navazuje na vizi sítí bez hranic (Borderless Networks), která byla představena v říjnu loňského roku. Tato architektura reaguje na rostoucí rozptýlenost a mobilitu podniků, kterým chce do budoucna umožnit přistupovat k síťovým aplikacím a službám kdekoliv, kdykoliv a z jakéhokoliv zařízení. To vše při zachování bezpečnosti, spolehlivosti a plynulosti. Uvedení nové architektury je spojeno se zaváděním nových síťových služeb z oblasti videa, řízení energie a bezpečnosti napříč celým portfoliem síťových produktů Cisco.

Mezi tyto síťové služby patří například technologie Cisco EnergyWise, která umožňuje zákazníkům proaktivně kontrolovat spotřebu energie a snižovat provozní náklady i produkované emise. Cisco představilo novou verzi zahrnující Cisco EnergyWise Orchestrator, který rozšiřuje řízení spotřeby do stolních počítačů a laptopů. Vydalo rovněž balíček EnergyWise SDK, který umožňuje implementovat technologii do produktů třetích stran.

Druhou službou je řešení Cisco TrustSec kombinující v sobě indenty a politiky, které zákazníkům umožňuje zavádět bezpečnostní politiky napříč všemi přístupovými technologiemi, ať už jde o drátové, bezdrátové nebo virtuální privátní sítě. Tato technologie je dostupná i pro portfolio Catalyst 3560/3750, přičemž nové switche řady Catalyst 3560/3750-X Series obsazují jako vůbec první na trhu standard 802.1a/e (MACsec) pro šifrovaný přenos dat mezi switchem a klientem.

Třetí službou je Medianet, řešení pro detekci a optimalizaci koncových video zařízení, které umožňuje alokovat a prioritizovat síťové zdroje tak, aby bylo video doručeno z jednoho typu zařízení, jako je Cisco TelePresence, do druhého typu, například laptopu nebo mobilního telefonu. Tuto technologii nyní podporují i nové řady switchů i nová generace routerů ISR G2.

DigiZone.cz: Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Philips nabídne více TV s DVB-T2/HEVC

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Podnikatel.cz: Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Přiznání na 2 stránky? Jen předvolební pozlátko

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Podnikatel.cz: Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

Koupit večer pečivo na maloměstě. Utopie?

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

DigiZone.cz: Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Nova dostala skoro půlmilionovou­ pokutu

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?