Hlavní navigace

Cisco představilo TelePresence pro menší pobočky a firmy

14. 5. 2009

[Tisková zpráva] Nová řada produktů a aplikací umožňuje firmám více využívat jejich stávající vybavení

San Francisco, USA, 13. května 2009 – Společnost Cisco představila novou řadu produktů a aplikací Cisco TelePresence. Kromě nových možností nahrávat záznamy s vysokým rozlišením nebo pořádat rozsáhlejší akce typu firemních setkání či seminářů představilo Cisco i menší verzi systému Cisco TelePresence, kterou je možné vůbec poprvé instalovat do již existujících konferenčních místností a je tak zaměřená především na pobočky a menší firmy. Cisco již na celém světě prodalo přes dva tisíce systémů TelePresence. Podle studie Crimson Consulting Group hlásí firmy průměrnou návratnost investic do systému okolo čtrnácti měsíců.

„Co nás při používání systému Cisco TelePresence nejvíce překvapuje, je, že technologicky nejvyspělejší místnost je současně místností s nejsnazším ovládáním. Díky tomu, že naši zaměstnanci mohou jediným stisknutím tlačítka komunikovat se svými kolegy od New Yorku po Los Angeles, zvládnou uskutečnit téměř 100 schůzek měsíčně,“ řekl Michael Keithley, ředitel informatiky agentury Creative Artists Agency.

Mezi nově představené produkty patří například řešení Cisco TelePresence System 1300 vhodné až pro šest lidí, které umožňuje instalaci v již existujících zasedacích místnostech a je tak určené především pro pobočky a firmy menších velikostí. Další novinkou je rozšíření Cisco TelePresence Extended Reach, které umožňuje systém TelePresence provozovat i přes pomalejší připojení do rychlosti 1,5 megabitu za vteřinu, aniž by docházelo ke zhoršení kvality obrazu a zvuku.

Mezi další nové možnosti patří Cisco TelePresence Recording studio, které umožňuje vytvářet kvalitní video zprávy či nahrávat prezentace pro okamžité a zabezpečené přehrávání na jednotkách Cisco TelePresence v kvalitě s vysokým rozlišením 1080p. Ve spojení s Media Experience Engine mohou navíc uživatelé sledovat pořízené video záznamy i na řadě dalších zařízení, jako jsou osobní počítače, mobilní telefony či digitální tabule. Další novinkou je Cisco TelePresence Event Controls, který prostřednictvím systému Cisco TelePresence umožňuje jednoduše organizovat interní či externí akce pro více účastníků včetně prezentací, významných proslovů, přednášek a seminářů.

Dalším rozšířením je například nová možnost napojit jednání v systému Cisco TelePresence na obrazové stopy z jakéhokoliv standardizovaného videokonferenčního systému s vysokým či standardním rozlišením, ze systému WebEx a z dalších desktopových video aplikací, mezi něž patří i Microsoft Office Communicator. Spolupráce nástroje Cisco WebEx Meeting Center a systému Cisco Unified Video Conferencing umožňuje pokročilé obrazové funkce včetně možnosti připojit až 16 zobrazitelných účastníků.

Podle Cisco jsou moderní videokonferenční řešení typu Cisco TelePresence stále více využívány organizacemi po celém světě k vylepšení vzdálené spolupráce, přiblížení se zákazníkům a k zajištění přenosu znalostí. Cisco TelePresence je podle společnosti její nejrychleji rostoucí novou produktovou kategorií s více než třemi stovkami zákazníků a dvěma tisíci systémy instalovanými po celém světě.

Studie firmy Crimson Consulting Group uvádí, že většina společností dosáhne návratnosti investic do řešení Cisco TelePresence v průměru za čtrnáct měsíců. Některé firmy získají svou investici zpět i do půl roku a jedné společnosti se dokonce podařilo financovat další jednotky pouze z úspor rozpočtu na cestovní výdaje, aniž by to zatížilo rozpočet na informační technologie.

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Měšec.cz: Co způsobuje důchodcovský paradox?

Co způsobuje důchodcovský paradox?

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Pane doktore, je to akutní!

Pane doktore, je to akutní!

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

Děti, to je kazeta. Majitelé starých počítačů měli sraz

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Lupa.cz: Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

Proč nevěřít Muskovi a jeho cestám na Mars

DigiZone.cz: Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Jak se natáčí dabing seriálu South Park?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Vitalia.cz: dTest vybral nejlepší indukční desku

dTest vybral nejlepší indukční desku

DigiZone.cz: Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

Vybíráte internetovou TV? Tady je srovnání

120na80.cz: 10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

10 tipů, jak šetřit oči při práci s počítačem

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

120na80.cz: Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Test: hrozí vám zlomenina při osteoporóze?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně