Hlavní navigace

Cisco přichází s automatickou indexací videa

23. 3. 2011

[Tisková zpráva] Představena byla také nová koncová zařízení – dotykové rozhraní a energeticky úsporné videotelefony

Praha, 21. března 2011 – Společnost Cisco představila inovaci stávající architektury telepresence a zároveň uvedla nová koncová zařízení pro video hovory. S novými komunikačními nástroji z portfolia společnosti Cisco nyní může být každý videoproducentem. V nové verzi je totiž výrazně zjednodušené nahrávání i následná distribuce záznamů a vylepšení se dočkalo i přehrávání. Mezi nejvýraznější novinky patří automatická indexace video nahrávek umožňující vyhledávání dle klíčových slov či konkrétní osoby. Rodina koncových zařízení se rozrostla o 47" klienta pro TelePresence, dotykové terminály a nové telefony Cisco® Unified IP Phone se zabudovanou kamerou. 

Cisco MXE 3500 Media Experience Engine

Síťové služby Cisco MXE 3500 (Media Experience Engine) a Cisco MXE 5600 zajišťují přenos a správu videokonferencí. Jedná se o klíčovou součást architektury, umožňující zaznamenávat a sdílet videa z libovolného koncového zařízení či upravovat záznamy. Přepracované uživatelské rozhraní přináší možnosti post-procesingu videa – úpravy je možné provádět přímo v prostředí prohlížeče. Dostupnost služby je naplánována na druhý kvartál 2011.  

Hlavní novinkou této verze je integrace technologie Cisco Pulse, umožňující automaticky indexovat klíčová slova a označovat jednotlivé účastníky konverzace. Speciální software převede mluvenou řeč na text a klíčová slova jsou v záznamu přiřazena časovému úseku, kde se o daném tématu hovoří. Záznam konference či hovoru je poté s těmito tagy uložen do databáze. Pokud pak uživatelé hledají odborníka na určitou problematiku, stačí jen vyhledat klíčové slovo a zjistí, kdo k tomuto tématu hovořil. Stejně tak je snadné nalézt konkrétní místo v záznamu. Uživatelé již nemusí prohlížet celý záznam – zadáním klíčového slova naleznou přesně tu část, o kterou se zajímají. Při své práci tak mohou uspořit značné množství času, které by jinak strávili vyhledáváním zdrojů informací. 

Koncová  zařízení 

Z hardwarových novinek Cisco představuje zařízení pro TelePresence se 47“ LCD obrazovkou Cisco TelePresence System 1300, které lze připevnit jak na zeď, tak postavit na stůl. Díky své velikosti je optimálním řešením pro střední i menší zasedací místnosti a kanceláře a nabízí vysoce kvalitní přenos i v místech s připojením limitovaným šířkou pásma. Cisco TelePresence System 1300 také podporuje dotykové rozhraní Cisco TelePresence Touch. Toto dotykové zařízení je univerzálním rozhraním pro komunikační řešení Cisco TelePresence. Umožňuje pohodlně a intuitivně ovládat hovory nebo sdílet obsah. K dispozici je ve třech variantách o velikostech displeje 8, 12 a 23 palců. O možnost videokomunikace byly rozšířeny také telefony Cisco Unified IP Phone 8941 a 8945, které nabídnou pětipalcovou obrazovku s vysokým rozlišením, bluetooth pro připojení handsfree a VGA kameru. Oba modely se mohou pochlubit velmi nízkou spotřebou energie a 8941 navíc vystačí pouze s napájením PoE (Power over Ethernet). 

Cisco TelePresence Content Server 5.0 

Inovované sof­twarové  řešení pro záznam a streamování video hovorů a telepresence spojení umožňuje uživatelům jednoduše nahrávat videa ve vysoké kvalitě (1080p při 30 snímcích za sekundu nebo 720p při 60 fps) a distribuovat je ve spolupráci s Cisco Show and Share. Ve verzi 5.0 byla posílena integrace se sociální platformou Cisco QuadTM

Cisco Digital Signs for Collaboration 

Řešení pro streamování telekonferencí, jejich záznamů i běžného videa na libovolný počet koncových zařízení. Tato novinka umožňuje přenášet probíhajících jednání širokému okruhu diváků, například zaměstnanců. Své uplatnění tak může najít v reklamě, zábavě či ve vzdělávání.

Měšec.cz: U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

U levneELEKTRO.cz už reklamaci nevyřídíte

Podnikatel.cz: Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Přehledná titulka, průvodci, responzivita

Lupa.cz: Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Google měl výpadek, nejel Gmail ani YouTube

Měšec.cz: Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Jak levně odeslat balík přímo z domu?

Lupa.cz: Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

Propustili je z Avastu, už po nich sahá ESET

120na80.cz: Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

Stoná vaše dítě často? Upravte mu jídelníček

120na80.cz: Rakovina oka. Jak ji poznáte?

Rakovina oka. Jak ji poznáte?

DigiZone.cz: Flix TV má set-top box s HEVC

Flix TV má set-top box s HEVC

Měšec.cz: Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

Golfové pojištění: kde si jej můžete sjednat?

DigiZone.cz: Recenze Westworld: zavraždit a...

Recenze Westworld: zavraždit a...

120na80.cz: Rovnátka, která nejsou vidět

Rovnátka, která nejsou vidět

Podnikatel.cz: Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Babiše přesvědčila 89letá podnikatelka?!

Vitalia.cz: Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Naučí vás péct kváskový chléb bez lepku i s lepkem

Měšec.cz: Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Vklad na cizí účet je draze zpoplatněn (přehled)

Měšec.cz: Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Platby do zahraničí: pozor na tučné poplatky

Podnikatel.cz: Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Dárky v podnikání. Jak je uplatnit v daních?

Měšec.cz: Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

Air Bank zruší TOP3 garanci a zdražuje kurzy

120na80.cz: Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

DigiZone.cz: Další dva kanály nabídnou HbbTV

Další dva kanály nabídnou HbbTV

Lupa.cz: Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí

Seznam mění vedení. Pavel Zima v čele končí