Hlavní navigace

Cisco přichází s automatickou indexací videa

23. 3. 2011

[Tisková zpráva] Představena byla také nová koncová zařízení – dotykové rozhraní a energeticky úsporné videotelefony

Praha, 21. března 2011 – Společnost Cisco představila inovaci stávající architektury telepresence a zároveň uvedla nová koncová zařízení pro video hovory. S novými komunikačními nástroji z portfolia společnosti Cisco nyní může být každý videoproducentem. V nové verzi je totiž výrazně zjednodušené nahrávání i následná distribuce záznamů a vylepšení se dočkalo i přehrávání. Mezi nejvýraznější novinky patří automatická indexace video nahrávek umožňující vyhledávání dle klíčových slov či konkrétní osoby. Rodina koncových zařízení se rozrostla o 47" klienta pro TelePresence, dotykové terminály a nové telefony Cisco® Unified IP Phone se zabudovanou kamerou. 

Cisco MXE 3500 Media Experience Engine

Síťové služby Cisco MXE 3500 (Media Experience Engine) a Cisco MXE 5600 zajišťují přenos a správu videokonferencí. Jedná se o klíčovou součást architektury, umožňující zaznamenávat a sdílet videa z libovolného koncového zařízení či upravovat záznamy. Přepracované uživatelské rozhraní přináší možnosti post-procesingu videa – úpravy je možné provádět přímo v prostředí prohlížeče. Dostupnost služby je naplánována na druhý kvartál 2011.  

Hlavní novinkou této verze je integrace technologie Cisco Pulse, umožňující automaticky indexovat klíčová slova a označovat jednotlivé účastníky konverzace. Speciální software převede mluvenou řeč na text a klíčová slova jsou v záznamu přiřazena časovému úseku, kde se o daném tématu hovoří. Záznam konference či hovoru je poté s těmito tagy uložen do databáze. Pokud pak uživatelé hledají odborníka na určitou problematiku, stačí jen vyhledat klíčové slovo a zjistí, kdo k tomuto tématu hovořil. Stejně tak je snadné nalézt konkrétní místo v záznamu. Uživatelé již nemusí prohlížet celý záznam – zadáním klíčového slova naleznou přesně tu část, o kterou se zajímají. Při své práci tak mohou uspořit značné množství času, které by jinak strávili vyhledáváním zdrojů informací. 

Koncová  zařízení 

Z hardwarových novinek Cisco představuje zařízení pro TelePresence se 47“ LCD obrazovkou Cisco TelePresence System 1300, které lze připevnit jak na zeď, tak postavit na stůl. Díky své velikosti je optimálním řešením pro střední i menší zasedací místnosti a kanceláře a nabízí vysoce kvalitní přenos i v místech s připojením limitovaným šířkou pásma. Cisco TelePresence System 1300 také podporuje dotykové rozhraní Cisco TelePresence Touch. Toto dotykové zařízení je univerzálním rozhraním pro komunikační řešení Cisco TelePresence. Umožňuje pohodlně a intuitivně ovládat hovory nebo sdílet obsah. K dispozici je ve třech variantách o velikostech displeje 8, 12 a 23 palců. O možnost videokomunikace byly rozšířeny také telefony Cisco Unified IP Phone 8941 a 8945, které nabídnou pětipalcovou obrazovku s vysokým rozlišením, bluetooth pro připojení handsfree a VGA kameru. Oba modely se mohou pochlubit velmi nízkou spotřebou energie a 8941 navíc vystačí pouze s napájením PoE (Power over Ethernet). 

Cisco TelePresence Content Server 5.0 

Inovované sof­twarové  řešení pro záznam a streamování video hovorů a telepresence spojení umožňuje uživatelům jednoduše nahrávat videa ve vysoké kvalitě (1080p při 30 snímcích za sekundu nebo 720p při 60 fps) a distribuovat je ve spolupráci s Cisco Show and Share. Ve verzi 5.0 byla posílena integrace se sociální platformou Cisco QuadTM

Cisco Digital Signs for Collaboration 

Řešení pro streamování telekonferencí, jejich záznamů i běžného videa na libovolný počet koncových zařízení. Tato novinka umožňuje přenášet probíhajících jednání širokému okruhu diváků, například zaměstnanců. Své uplatnění tak může najít v reklamě, zábavě či ve vzdělávání.

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Podnikatel.cz: Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

Proč Alza 28. října otevře a jinde zavřou?

120na80.cz: Zastavte akutní průjem

Zastavte akutní průjem

Podnikatel.cz: Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Náhrada mzdy 2017 se výrazně zvýší

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

Měšec.cz: Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Úrazové pojištění jen tahá z lidí peníze

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

120na80.cz: I stařec může mít spermie jako zamlada

I stařec může mít spermie jako zamlada

Podnikatel.cz: Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Zahraniční faktura v hlášení k DPH?

Lupa.cz: IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

IT ve firmách: je problém mezi klávesnicí a židlí?

Root.cz: Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Turris Omnia: nerozbitný router pro kutily

Vitalia.cz: Trpí syndromem MBA

Trpí syndromem MBA

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Lupa.cz: Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Maturitní práce na 3D tiskárně? Není problém

Podnikatel.cz: Podniky v horách a EET. Zabalí to?

Podniky v horách a EET. Zabalí to?

DigiZone.cz: Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Labelling je uzákoněn, i když nikdo neví...

Vitalia.cz: Radlery míří do propadliště pivních dějin

Radlery míří do propadliště pivních dějin

Root.cz: „Chytré“ kamery útočí po internetu

„Chytré“ kamery útočí po internetu

Podnikatel.cz: Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Nenašel, co hledal. Tak si to založil sám

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?