Hlavní navigace

Cisco řeší globální nedostatek znalostí sítí novým certifikátem vstupní úrovně a aktualizací CCNA

11. 7. 2007

[Tisková zpráva] SAN JOSE, Kalifornie, 11. července 2007 – Společnost Cisco® ohlásila rozšíření svého Career Certification Programu o nový certifikát vstupní úrovně CCENT™ (Cisco Certified Entry Network Technician) a výrazně vylepšila svůj populární certifikát partnerské úrovně Cisco CCNA®. Vedle toho Cisco také plánuje lokalizovat jak učivo, tak certifikační testy, aby uspokojila celosvětovou poptávku po síťových odbornících.

Díky tomu, že se sítě stále více stávají motorem ekonomického růstu, spolupráce a mezilidské komunikace, stoupá poptávka po síťových odbornících. IDC předpovídá, že do roku 2012 vzroste rozdíl mezi poptávkou a nabídkou technických síťových odborností na 40 procent. Aby Cisco tyto potřeby uspokojila, významně investuje do svých vzdělávacích a certifikačních programů, v nichž mohou lidé získat lepší znalosti a zkušenosti potřebné pro jejich úspěšnou kariéru v oblasti počítačových sítí.

CCENT představuje novou vstupní úroveň pro ty, kdo právě začínají budovat svou kariéru v síťařském oboru. Jako volitelný předstupeň programu CCNA ověřuje CCNT znalosti potřebné k úspěšné instalaci a verifikaci základních sítí – což se obvykle požaduje u většiny nástupních pozic technické podpory sítí. Zároveň bylo revidováno základní učivo programu Cisco CCNA tak, aby zahrnovalo větší šíři síťových témat a více se soustředilo na výkonnostní znalosti. Tím se lépe odliší certifikanti na trhu práce v IT oboru. Učivo CCNA bude zveřejněno v angličtině 26. července 2007 a zkoušky v angličtině 1. srpna 2007. Termíny převodu do dalších jazyků budou oznámeny později po dokončení plánu lokalizace.

CCENT tvoří základní krok směrem k rigoróznější certifikaci. Jeho cílem je ověřit znalosti a zkušenosti potřebné ke konfigurování a ověření malých směrovaných a přepínaných sítí včetně schopnosti konfigurovat IP adresace, implementovat základní bezpečnostní prostředky a pochopit koncepty bezdrátových sítí.

Program CCNA je zaměřen na osvojení rozsáhlých znalostí základů sítí. Certifikace na této úrovni ověřuje znalosti a zkušenosti potřebné k instalaci, provozu a odstraňování problémů menších a středních směrovaných a přepínaných sítí včetně schopnosti implementovat a odstraňovat problémy u protokolů pro správu adresace a autentizace a také schopnosti vytvářet a odstraňovat problémy u připojení k poskytovatelům služeb přes sítě WAN (wide-area network).

Každému kandidátovi s přístupovým heslem na stránky Cisco.com je k dispozici přípravné centrum CCNA Prep Center (www.cisco.com/go/prep­center), kde lze získat informace potřebné pro složení zkoušek CCENT a CCNA. CCNA Prep Center poskytuje kandidátům certifikace přístup k široké škále zdrojů informací umožňujících urychlit studium včetně praktických otázek, laboratoří, her, simulací, tipů, odborných rad, případových studií a diskusních fór.

„Příležitostí k uplatnění v oblasti sítí je velmi mnoho a pokrývají širokou škálu znalostí od softwarových aplikací a návrhů systémů k odstraňování problémů v globálních sítích, které se týkají všech podniků, státní správy a mezilidské komunikace,“ uvedla Jeanne Beliveau-Dunn, ředitelka Learning@Cisco. „Sítě nabízejí lidem široké možnosti pro kariérní postup a získávání nových informací o světě, podnikání a způsobech, jak zlepšit komunikaci mezi lidmi. Program školení a certifikací Cisco poskytuje síťovým návrhářům a inženýrům solidní základ, díky němuž mohou ovlivňovat způsob, jímž lidé budou v budoucnu spolupracovat a komunikovat.“

„Sítě dnes tvoří základ téměř každého odvětví včetně cestovního ruchu, módy a zábavy a zcela jistě ani v budoucnu nezmizí,“ řekl Christopher Cugno, síťový inženýr DreamWorks Animation SKG. „Certifikát Cisco mi umožnil začít kariéru mých snů – a dnes mám možnost pracovat pro jedno z nejrenomova­nějších produkčních studií na světě.“

Více informací o certifikačních programech Cisco najdete na http://www.cis­co.com/go/get­certified.

Podnikatel.cz: DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

DameJidlo.cz má průšvih. Falšované jídlo

Root.cz: Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Firefox požírá SSD, zapisuje gigabajty denně

Vitalia.cz: Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

Tipy, jak poznat dobré víno podle etikety

120na80.cz: Nová pomoc pro rodiče s autisty

Nová pomoc pro rodiče s autisty

DigiZone.cz: DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

DVB-T2: ČRa a přechodová síť 12

Vitalia.cz: Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Banány z Ameriky levnější než česká jablka

Vitalia.cz: Bubbleology: kuličky nejsou naše

Bubbleology: kuličky nejsou naše

Měšec.cz: Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Přišli jste o všechno, jak se dostat k penězům?

Měšec.cz: Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Minimální mzda 2017: až 22 000 Kč měsíčně

Podnikatel.cz: Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Co se změní v daňovém zvýhodnění 2017?

Měšec.cz: Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

Kolik najezdíte, tolik zaplatíte na povinném ručení

DigiZone.cz: DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

DVB-T2: V lednu třetí přechodová síť

Vitalia.cz: Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Inspekce úřadovala na Damejidlo.cz

Podnikatel.cz: Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Padla banka působící v Česku. Jste klienty?

Podnikatel.cz: Toto je aplikace EET. Seznamte se

Toto je aplikace EET. Seznamte se

120na80.cz: 6 opatření proti chřipce

6 opatření proti chřipce

Vitalia.cz: Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Bubble tea: Tři a půl tuny nebezpečných kuliček

Root.cz: Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Mozilla přestane věřit CA WoSign a StartCom

Root.cz: OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

OnlyOffice: hezké rozhraní, horší kompatibilita

Root.cz: Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku

Bezúdržbový počítač s Ubuntu pro babičku